Reklama
reklama

Nejbližší měsíce ovládnou opravy a uzavírky

Letní měsíce s sebou kromě slunečného počasí, dovolených a více času tráveného venku přináší Brňanům i další tradici. Tentokrát méně příjemnou. Řidiči se totiž i letos budou muset v jihomoravské metropoli obrnit pevnými nervy a za volantem čelit nervozitě a zmatkům. Důležité dopravní tepny ve městě opět čeká série uzavírek a rekonstrukcí.

Dopravní zmatek se však Brnu nevyhýbá ani v jarních měsících. A bude hůř. Chaos již delší dobu působí uzavírka Francouzské ulice, ve které se obnovují sítě a dopravní komunikace. Pracovat by se zde mělo až do konce letošního roku, a tak zde musí řidiči s komplikacemi počítat i nadále. A nejen oni. Situace se týká i cestujících veřejnou hromadnou dopravou. Opravuje se totiž i úsek u ulic Jugoslávská, Merhautova a Vranovská. Zde je sice průjezd autům umožněn, ta ale ve zúžených místech zavazí MHD. Zde by se mělo končit na podzim. Ještě tento měsíc začnou podle plánů přípravné práce na Kolišti, stavaři by sem měli vyrazit na přelomu května a června po skončení topné sezóny. Revitalizovat se zde bude horkovod, kterým namísto páry povede teplá voda.

Podle Tepláren Brno by tato změna měla ušetřit místním občanům až dva tisíce korun ročně. Motoristé se však budou muset až do října připravit na velká omezení. V úseku Koliště a křižovatka s ulicí Milady Horákové a Žerotínovým náměstím pravděpodobně projedou pouze jedním či dvěma pruhy. Plány tepláren ale zasáhnou i jiné brněnské části, dotknou se například i dopravy mezi Líšní a Vinohrady. Oprava vodovodu zasáhne i Valchařskou ulici, tu navíc čeká úplné uzavření a modernizace tramvajové trati související s projektem Tramvaj Plotní. Jeho cílem je vyřešení problematické situace v lokalitě kolem Zvonařky a přesunutí tramvaje z ulice Dornych do Plotní. Začátek projektu je plánován na druhou polovinu letošního roku a jeho realizace potrvá zhruba rok a půl.

Během letních prázdnin se objeví dělníci i na křižovatce Provazníkové a Karlovy ulice, která by měla být uzavřena úplně. Pracovat by měli maximálně tři týdny a motoristé tak budou muset počítat s komplikovanou dopravou a zdržením v červenci a srpnu i zde. Místo se bude objíždět přes ulici Valchařskou. Realizovat se letos budou také velké projekty jako rekonstrukce mostu přes silnici I/23 na Jihlavské v Brně či ulice Rakovecké. Brňané navíc budou muset počítat i s vlakovou výlukou na hlavním nádraží, která potrvá zhruba tři měsíce. Kvůli ní vyrazí na brněnské silnice posilové spoje náhradní dopravy.

Autor: 
Jana Danielová
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře