Reklama
reklama

Neděle byla kvůli vichřici pro jihomoravské hasiče extrémně náročná

Včerejší den byl pro jihomoravské hasiče kvůli silnému větru jeden z nejnáročnějších. Před devátou hodinou večerní ohlásili na svém facebookovém profilu přes 800 výjezdů.
Ilustrační foto

Počet výjezdů v souvislosti se silným větrem se začal navyšovat před devátou hodinou ráno. Od té doby se naše jednotky a jednotky SDH nezastavily a přejíždějí od jedné události k druhé. Jde o extrémní nasazení jednotek, což je fyzicky velmi náročné. Jde také o perný den pro příslušníky našeho operačního střediska, uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Nejvíce vichřice zasáhla Brněnsko a Blanensko. Některé domy se kvůli spadeným stromům zapletených v elektrickém vedení ocitli bez proudu. Spadené stromy ale způsobily problémy i v dopravě, když po pádu na koleje a silnice omezili průjezdnost. Časté hlášení se týkala i poškozených střech nebo fasád. 

Nebezpečný vítr má na svědomí i zranění. Krátce před čtrnáctou hodinou přijali oznámení o zranění čtyřiasedmdesátiletého muže jihomoravští policisté. Muž si chtěl zabezpečit plechy na střeše domu, které byly poničeny vlivem silného větru. Když muž s plechy manipuloval, při dalším poryvu větru ho jeden z plechů zranil. Nyní je poraněný muž v péči lékařů.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Podle dostupných údajů žije v České republice téměř třetina obyvatel v panelových domech. Blížíte-li se k velkoměstům, již z dálky vás ve většině případů vítá šedá náruč okrajových sídlišť. V žádném...
17.11.2017 - 09:15
Kniha Normalizační Brno
Den boje za svobodu a demokracii a Mezinárodní den studenstva připomene studentský průvod i výstava fotografií normalizačního Brna.
16.11.2017 - 16:43
Město převzalo vánoční strom
Vánoční strom, který každý rok zdobí náměstí Svobody, Brno opět převzalo od Bílovic nad Svitavou. Včera se uskutečnilo slavností předání 18 metrů vysokého smrku ztepilého. Byla přítomna i...
16.11.2017 - 07:58
Fotka klubu z roku 2014
Klub na ulici Leitnerova prošel stavebními úpravami. Z barové místnosti se stala kavárna a sál se rozšířil a zrekonstruoval. Zřizovatel chce z Leitnerky vytvořit kulturní centrum Starého Brna.
15.11.2017 - 14:19
Alkohol v Brně prodalo mladistvému 16 z 18 provozoven
Inspektoři České obchodní inspekce zkontrolovali osmnáct brněnských provozoven, zda mladistvým prodají alkohol. V šestnácti z nich nedodrželi zákon a alkohol prodali.
15.11.2017 - 07:58
Brněnští radní dnes schválili vybudování wellness v plaveckém stadionu za Lužánkami. Nabídne třeba sauny, vířivku nebo relaxační bazén.
14.11.2017 - 18:20
Komentáře