Reklama
reklama

Neděle byla kvůli vichřici pro jihomoravské hasiče extrémně náročná

Včerejší den byl pro jihomoravské hasiče kvůli silnému větru jeden z nejnáročnějších. Před devátou hodinou večerní ohlásili na svém facebookovém profilu přes 800 výjezdů.
Ilustrační foto

Počet výjezdů v souvislosti se silným větrem se začal navyšovat před devátou hodinou ráno. Od té doby se naše jednotky a jednotky SDH nezastavily a přejíždějí od jedné události k druhé. Jde o extrémní nasazení jednotek, což je fyzicky velmi náročné. Jde také o perný den pro příslušníky našeho operačního střediska, uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Nejvíce vichřice zasáhla Brněnsko a Blanensko. Některé domy se kvůli spadeným stromům zapletených v elektrickém vedení ocitli bez proudu. Spadené stromy ale způsobily problémy i v dopravě, když po pádu na koleje a silnice omezili průjezdnost. Časté hlášení se týkala i poškozených střech nebo fasád. 

Nebezpečný vítr má na svědomí i zranění. Krátce před čtrnáctou hodinou přijali oznámení o zranění čtyřiasedmdesátiletého muže jihomoravští policisté. Muž si chtěl zabezpečit plechy na střeše domu, které byly poničeny vlivem silného větru. Když muž s plechy manipuloval, při dalším poryvu větru ho jeden z plechů zranil. Nyní je poraněný muž v péči lékařů.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
V nákupním centru AVION Shopping park Brno se ve dnech 19. - 20. října 2018 uskuteční festival s názvem Senioři v akci. Tento festival je určený nejen seniorům, ale všem, kteří mají chuť se dozvědět...
15.10.2018 - 10:58
Modré zóny Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Dodržování rezidentního parkování v Brně nyní hlídají strážníci, popřípadě jedno auto s kamerami. V budoucnu se ale chystá rozsáhlý kamerový systém, který bude kontrolovat vjezdy aut do modrých zón...
15.10.2018 - 08:00
Počátkem letošního roku zde došlo k ukončení provozu léčebny, před letními prázdninami budil areál naopak emoce kvůli umístění části nájemníků z ubytovny v Šámalově ulici. Nyní je vše jinak a začne...
14.10.2018 - 08:21
Vytvořit nový produkt pro zákazníky, vymyslet službu na bázi chytrých sítí, ale třeba i projet se elektromobilem noční Prahou, nebo se vypravit do 150-ti metrové chladicí věže jaderné elektrárny...
13.10.2018 - 20:00
Rozkymáceným stylem jízdy na sebe upoutal pozornost hlídky městské policie cyklista jedoucí včera po čtvrté hodině ranní Bubeníčkovou ulicí.
13.10.2018 - 16:53
Přemýšlíte nad tím, jak ideálně zhodnotit svoje finance? Jednou z možností je pořídit si nemovitost a tu pak dále pronajímat.
12.10.2018 - 06:26
Komentáře