Reklama
reklama

Neděle byla kvůli vichřici pro jihomoravské hasiče extrémně náročná

Včerejší den byl pro jihomoravské hasiče kvůli silnému větru jeden z nejnáročnějších. Před devátou hodinou večerní ohlásili na svém facebookovém profilu přes 800 výjezdů.
Ilustrační foto

Počet výjezdů v souvislosti se silným větrem se začal navyšovat před devátou hodinou ráno. Od té doby se naše jednotky a jednotky SDH nezastavily a přejíždějí od jedné události k druhé. Jde o extrémní nasazení jednotek, což je fyzicky velmi náročné. Jde také o perný den pro příslušníky našeho operačního střediska, uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Nejvíce vichřice zasáhla Brněnsko a Blanensko. Některé domy se kvůli spadeným stromům zapletených v elektrickém vedení ocitli bez proudu. Spadené stromy ale způsobily problémy i v dopravě, když po pádu na koleje a silnice omezili průjezdnost. Časté hlášení se týkala i poškozených střech nebo fasád. 

Nebezpečný vítr má na svědomí i zranění. Krátce před čtrnáctou hodinou přijali oznámení o zranění čtyřiasedmdesátiletého muže jihomoravští policisté. Muž si chtěl zabezpečit plechy na střeše domu, které byly poničeny vlivem silného větru. Když muž s plechy manipuloval, při dalším poryvu větru ho jeden z plechů zranil. Nyní je poraněný muž v péči lékařů.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Víkend na silnicích v Jihomoravském kraji nebyl k řidičům laskavý. Po nedělní smrtelné nehodě dvou motorkářů zemřel v neděli těsně po půlnoci na silnici mezi Hodonínem a Moravskou Novou Vsí další...
16.07.2018 - 19:50
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Daniel Kempský
Přes 25 druhů vín z Moravy i ze světa se představí na akci Ovínění pod Petrovem, která se uskuteční 20. července na Denisových sadech v Brně. Místo, kam především mladí lidé chodí s kamarády popíjet...
16.07.2018 - 13:48
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Vážná dopravní nehoda se stala v neděli v obci Rešice na Znojemsku. Zranění po střetu dodávky s motorkou bylo pro jednoho z řidičů neslučitelné se životem.
16.07.2018 - 08:00
Pojem veřejná zeleň si v pátek velmi svérázně vyložila třiapadesátiletá žena.
15.07.2018 - 19:59
Na výstavě „Vize modernosti. Rudolf Sandalo“ na hradě Špilberku bude k vidění originální kus nábytku z vily Tugendhat – lavice, která stála před slavnou onyxovou stěnou. Výstavu unikátních originálů...
15.07.2018 - 07:35
Novou leteckou linku z Brna na Milán-Bergamo začne od nového zimního letového řádu 2018 provozovat dvakrát týdně letecká společnost Ryanair.
14.07.2018 - 19:52
Komentáře