Reklama
reklama

NC Královo Pole má nového majitele

Největší obchodní centrum severní části Brna, Nákupní centrum Královo Pole, zná svého nového majitele. Investiční skupina CPI Radovana Vítka jej získala od britského investora do realit, skupiny Aerium. Tu při prodeji na českém trhu zastupovala poradenská společnost CBRE. K výši kupní ceny se CPI odmítla vyjádřit.

Skupina Radovana Vítka transakcí získala svůj první obchodní dům v Brně a celkově rozšířila portfolio na 21 center. Během letošního roku jich pořídila již 11, kromě České republiky i v Polsku, Maďarsku a Rumunsku. CPI se přitom ucházela i o koupi brněnské Olympie, tu však nakonec v březnu letošního roku zakoupila hamburská investiční společnost Deutsche EuroShop. Britská skupina Aerium centrum v Králově Poli vlastnila od roku 2005. „Těší nás, že jsme na trh přinesli zajímavou investiční nabídku. Poté, co jsme úspěšně realizovali strategii na správu centra, předáváme Nákupní centrum Královo Pole v nejlepším stavu do CPI Property Group. Tato jedinečná investice je zajištěna smlouvami, které přinášejí dlouhodobé stabilní příjmy stejně jako stavební povolení na další expanzi o rozloze 12 000 m²,“ uvedl jednatel společnosti Aerium Charles Edouard Castella.

Jaké má nový majitel plány, zatím nezveřejnil. Podle Jana Buriana, mluvčího skupiny CPI, si společnost nejprve udělá podrobnou analýzu a následně se rozhodne pro další postup s objektem i přilehlými pozemky. „V tuto chvíli je prioritou Královo Pole začlenit do našeho rozsáhlého portfolia nákupních center jako velmi dobře fungující aktivum,“ sdělil Burian. NC Královo Pole patří mezi čtyři největší obchodní centra v jihomoravské metropoli, přičemž do něj míří především obyvatelé severní části města. Ve dvou patrech zde na celkové výměře 26 500 m² hrubé pronajímatelné plochy naleznou 78 obchodních jednotek i zónu s občerstvením a restaurací. K dispozici je 900 parkovacích míst. Nákupní galerii postavila v roce 2004 francouzská společnost Carrefour. Ta původně provozovala hypermarket, před deseti lety jej převzalo Tesco. 

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
V pondělí dopoledne přijali policisté stručné oznámení o tom , že se mezi auty ve Štouračově ulici prochází kůň bez doprovodu.
14.11.2018 - 15:08
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Úřad začne vracet peníze rezidentům, kteří za první auto před změnou ceníku zaplatili 600 korun. Změna se týká druhé vlny parkování. Vrácení peněz je ale podmíněné žádostí.
14.11.2018 - 07:00
Ruské kolo na Moravském náměstí už stojí Foto: Centrum news
Už za deset dní v Brně začne opravdová vánoční atmosféra. Vánoční trhy na čtyřech brněnských náměstí odstartují 23. listopadu, takže intenzivní přípravy na vánoční Brno jsou v plném proudu.
13.11.2018 - 13:58
Koncerty se uskuteční v DRFG aréně Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Legendární kapela Lucie dnes v Ostravě startuje své turné, na kterém zahraje nejen své hity, ale také písničky z nového alba EvoLucie. V Brně bude mít rovnou dva koncerty, které se uskuteční 17. a 18...
13.11.2018 - 06:00
Dělníky vystřídají stánky Foto: MMB
Po několika měsících se otevírá opravené Dominikánské náměstí. Při celkové rekonstrukci byly opraveny všechny inženýrské sítě, proběhl archeologický výzkum, na hotové náměstí pak přibyly stromy a...
12.11.2018 - 19:40
Masarykova univerzita Foto: Centrum news
Brněnská Masarykova univerzita dnes otevřela přijímací řízení pro uchazeče o studium bakalářských a dlouhých magisterských studijních programů. Univerzita pozměnila nabídku studia a uchazeči se...
12.11.2018 - 16:04
Komentáře