Reklama
reklama

NC Královo Pole má nového majitele

Největší obchodní centrum severní části Brna, Nákupní centrum Královo Pole, zná svého nového majitele. Investiční skupina CPI Radovana Vítka jej získala od britského investora do realit, skupiny Aerium. Tu při prodeji na českém trhu zastupovala poradenská společnost CBRE. K výši kupní ceny se CPI odmítla vyjádřit.

Skupina Radovana Vítka transakcí získala svůj první obchodní dům v Brně a celkově rozšířila portfolio na 21 center. Během letošního roku jich pořídila již 11, kromě České republiky i v Polsku, Maďarsku a Rumunsku. CPI se přitom ucházela i o koupi brněnské Olympie, tu však nakonec v březnu letošního roku zakoupila hamburská investiční společnost Deutsche EuroShop. Britská skupina Aerium centrum v Králově Poli vlastnila od roku 2005. „Těší nás, že jsme na trh přinesli zajímavou investiční nabídku. Poté, co jsme úspěšně realizovali strategii na správu centra, předáváme Nákupní centrum Královo Pole v nejlepším stavu do CPI Property Group. Tato jedinečná investice je zajištěna smlouvami, které přinášejí dlouhodobé stabilní příjmy stejně jako stavební povolení na další expanzi o rozloze 12 000 m²,“ uvedl jednatel společnosti Aerium Charles Edouard Castella.

Jaké má nový majitel plány, zatím nezveřejnil. Podle Jana Buriana, mluvčího skupiny CPI, si společnost nejprve udělá podrobnou analýzu a následně se rozhodne pro další postup s objektem i přilehlými pozemky. „V tuto chvíli je prioritou Královo Pole začlenit do našeho rozsáhlého portfolia nákupních center jako velmi dobře fungující aktivum,“ sdělil Burian. NC Královo Pole patří mezi čtyři největší obchodní centra v jihomoravské metropoli, přičemž do něj míří především obyvatelé severní části města. Ve dvou patrech zde na celkové výměře 26 500 m² hrubé pronajímatelné plochy naleznou 78 obchodních jednotek i zónu s občerstvením a restaurací. K dispozici je 900 parkovacích míst. Nákupní galerii postavila v roce 2004 francouzská společnost Carrefour. Ta původně provozovala hypermarket, před deseti lety jej převzalo Tesco. 

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Vánoční trhy začnou v pátek
Jako každý rok, brněnské Vánoce odstartuje slavnostní rozsvícení vánočního stromu na náměstí Svobody. To se letos bude konat v pátek 24. listopadu v 17 hodin.
20.11.2017 - 08:00
V noci na neděli spěchali strážníci do Židenic, aby prověřili oznámení o údajném napadení na zastávce hromadné dopravy.
19.11.2017 - 19:13
Konstrukční i programovací schopnosti středoškoláků prověří oblíbená soutěž Merkur perFEKT Challenge. Mladí studenti téměř ze všech koutů republiky se utkají v úterý 21. listopadu 2017 v montování...
19.11.2017 - 15:00
Rozhodli jste se investovat finanční prostředky a pořídit si byt či dům a následně jej dále pronajímat? Nebo již s pronájmem nemovitosti zkušenosti máte? Pak jistě víte, že právě v případě pronájmu...
19.11.2017 - 08:33
Podle dostupných údajů žije v České republice téměř třetina obyvatel v panelových domech. Blížíte-li se k velkoměstům, již z dálky vás ve většině případů vítá šedá náruč okrajových sídlišť. V žádném...
17.11.2017 - 09:15
Kniha Normalizační Brno
Den boje za svobodu a demokracii a Mezinárodní den studenstva připomene studentský průvod i výstava fotografií normalizačního Brna.
16.11.2017 - 16:43
Komentáře