Reklama
reklama

Návštěvníkům brněnských vánočních trhů budou během adventu pomáhat stovky strážníků

Adventní trhy v centru Brna budou bedlivě kontrolovat hlídky městské policie. V provozní době stánků plánují strážníci nepřetržitou přítomnost na náměstích, dohled posílí i v nočních hodinách.

Rozsáhlé bezpečnostní opatření patří k těm personálně nejnáročnějším z celého roku. Zapojí se do něj v součtu téměř čtyři stovky strážníků z celého města. Na starosti budou mít náměstí Svobody, Zelný trh, Dominikánské náměstí a jejich okolí. Na Moravském náměstí se budou pohybovat hlídky Policie ČR.

„Předvánoční období má být časem klidu a pohody. Mnoho lidí ho však prožije ve shonu a stresu. Svojí přítomností na trzích chceme předcházet komplikacím a být návštěvníkům k ruce pro případ, že by přece jen museli nějaké potíže řešit. V dohledu na veřejný pořádek nám velmi pomáhá i monitoring všech čtyř náměstí kamerovým systémem,“ upozornil Luboš Oprchal, ředitel Městské policie Brno.

Doprava se výrazně omezí

V tomto intenzivním režimu budou strážníci na adventní trhy a okolní ulice dohlížet celý měsíc. „Nechceme nic ponechat náhodě ani v nočních hodinách. Pro historické jádro města jsme proto vyčlenili jednu autohlídku navíc. Doplňovat ji budou i strážníci ze specializovaných jednotek,“ popsal Radek Hála, vedoucí revíru Střed.

Bezpečnostní opatření městské policie začíná v plném rozsahu několik hodin před rozsvícením Těsnohlídkova stromu na náměstí Svobody v pátek 29. listopadu 2019. Zvýšený dohled v centru ovšem strážníci zahájí už o týden dříve, kdy propuknou adventní trhy na Zelném trhu a Moravském náměstí.

Strážníci avizují, že doprava v nejbližším okolí bude po dobu trvání trhů výrazně redukována i pro vozidla s oprávněním pro vjezd do historického jádra Brna. „Zákaz vjezdu vymezují přenosné dopravní značky a důsledně ho budou vymáhat strážníci dopravní jednotky. Dodržování pravidel je nezbytné kvůli bezpečí chodců v historickém centru a jejich případné porušení hodlají hlídky přísně postihovat,“ upozornil Pavel Čermák, vedoucí odboru pořádkových útvarů.

Desítky hlídek městské policie dohlédnou i na bezpečnost u nákupních center v celém Brně. Strážníci budou bdít také nad nerušenou adventní atmosférou při rozsvěcení vánočních stromů v jednotlivých městských částech nebo při veřejných mikulášských besídkách.

TZ: MP Brno

Autor: 
redakce
Aktuálně
Třiačtyřicetiletý brněnský Casanova chtěl v noci vyslovit pod balkonem své milé hlasitým křikem své city. Pochopení nenašel u sousedů, ani u policie.
06.07.2020 - 19:27
Loď z roku 1955, kterou postavili svépomocí zaměstnanci Dopravního podniku města Brna, opět slouží veřejnosti. Po náročné rekonstrukci a pod novým jménem Morava poprvé vyplula v sobotu 4. července...
06.07.2020 - 10:30
Lidem vyššího věku či těm s těžkou formou poruch autistického spektra bude určen nový moderní komplex, který má vyrůst na Kociánce. Na jeho přípravě se již pracuje.
06.07.2020 - 09:11
V sobotu odpoledne zasahovali hasiči na Dívčím hradu nedaleko obce Pavlov. Zachraňovali diabetika, který v těžko dostupném terénu upadl do bezvědomí.
05.07.2020 - 13:11
Grand Prix České republiky 2020 se bude konat bez účasti veřejnosti. Již zakoupené vstupenky budou platit i příští rok.
05.07.2020 - 09:05
S komplikacemi musí počítat řidiči, kteří se vydají po silnici I/43 spojující Brno se Svitavami. Poblíž Kuřimi totiž v sobotu ráno začali pracovat silničáři. Místem se projíždí kyvadlově.
04.07.2020 - 17:40
Komentáře