Reklama
reklama

Návštěvníkům brněnských vánočních trhů budou během adventu pomáhat stovky strážníků

Adventní trhy v centru Brna budou bedlivě kontrolovat hlídky městské policie. V provozní době stánků plánují strážníci nepřetržitou přítomnost na náměstích, dohled posílí i v nočních hodinách.

Rozsáhlé bezpečnostní opatření patří k těm personálně nejnáročnějším z celého roku. Zapojí se do něj v součtu téměř čtyři stovky strážníků z celého města. Na starosti budou mít náměstí Svobody, Zelný trh, Dominikánské náměstí a jejich okolí. Na Moravském náměstí se budou pohybovat hlídky Policie ČR.

„Předvánoční období má být časem klidu a pohody. Mnoho lidí ho však prožije ve shonu a stresu. Svojí přítomností na trzích chceme předcházet komplikacím a být návštěvníkům k ruce pro případ, že by přece jen museli nějaké potíže řešit. V dohledu na veřejný pořádek nám velmi pomáhá i monitoring všech čtyř náměstí kamerovým systémem,“ upozornil Luboš Oprchal, ředitel Městské policie Brno.

Doprava se výrazně omezí

V tomto intenzivním režimu budou strážníci na adventní trhy a okolní ulice dohlížet celý měsíc. „Nechceme nic ponechat náhodě ani v nočních hodinách. Pro historické jádro města jsme proto vyčlenili jednu autohlídku navíc. Doplňovat ji budou i strážníci ze specializovaných jednotek,“ popsal Radek Hála, vedoucí revíru Střed.

Bezpečnostní opatření městské policie začíná v plném rozsahu několik hodin před rozsvícením Těsnohlídkova stromu na náměstí Svobody v pátek 29. listopadu 2019. Zvýšený dohled v centru ovšem strážníci zahájí už o týden dříve, kdy propuknou adventní trhy na Zelném trhu a Moravském náměstí.

Strážníci avizují, že doprava v nejbližším okolí bude po dobu trvání trhů výrazně redukována i pro vozidla s oprávněním pro vjezd do historického jádra Brna. „Zákaz vjezdu vymezují přenosné dopravní značky a důsledně ho budou vymáhat strážníci dopravní jednotky. Dodržování pravidel je nezbytné kvůli bezpečí chodců v historickém centru a jejich případné porušení hodlají hlídky přísně postihovat,“ upozornil Pavel Čermák, vedoucí odboru pořádkových útvarů.

Desítky hlídek městské policie dohlédnou i na bezpečnost u nákupních center v celém Brně. Strážníci budou bdít také nad nerušenou adventní atmosférou při rozsvěcení vánočních stromů v jednotlivých městských částech nebo při veřejných mikulášských besídkách.

TZ: MP Brno

Autor: 
redakce
Aktuálně
Největší vlaková výluka poslední doby se chýlí ke konci. Hlavní nádraží v Brně bude od 15. prosince znovu otevřené. Během výluky prošlo nádraží výraznou rekonstrukcí za více než 2 miliardy, jejíž...
14.12.2019 - 07:00
Celou noc by pravděpodobně strávil v poloze hlavou dolů čtyřiašedesátiletý muž, kdyby si ho ve tmě náhodou nevšiml majitel obchodu v Komárově.
13.12.2019 - 19:03
Brněnským sportovcem roku je opět Adam Ondra Foto: MMB
Adam Ondra opět kraluje brněnským sportovcům. Titul sportovce Brna vybojoval již pošesté v řadě. Druhý se umístil střelec Jiří Lipták a pomyslný bronz vybojoval cyklista Tomáš Bábek. Nejlepším...
13.12.2019 - 11:38
Poslat dopis Ježíškovi, vyrobit vánoční ozdoby nebo se podívat na pohádkový příběh mohou už o tomto víkendu děti v Infocentru Jaderné elektrárny Dukovany. Třetí adventní víkend tak bude v infocentru...
13.12.2019 - 08:44
V noclehárnách mohou přespat lidé i se psy Foto: MMB
V předvánočním týdnu umístí Odbor sociální péče MMB do brněnských nocleháren pět zateplených bud pro psy bezdomovců. Lidé bez domova častokrát v zimě nevyužívají noclehárny kvůli tomu, že si tam s...
12.12.2019 - 13:07
Zastávka se zelenou střechou Foto: MMB
Ústřední hřbitov a Výstaviště – hlavní vstup. Na těchto zastávkách MHD využijí cestující nové přístřešky. Na rozdíl od ostatních mají zelenou střechu, díky kterým budou částečně ochlazovat své okolí.
12.12.2019 - 07:00
Komentáře