Reklama
reklama

Národní divadlo Brno se chystá na novou sezonu

Nová sezona v Národním divadle Brno bude pro divadelníky náročná. Na více než rok se uzavře Janáčkovo divadlo kvůli tolik potřebné rekonstrukci, přesto se na novou sezonu chystá hned devatenáct premiér. Bude se hrát v Mahenově divadle a Redutě, ale i na Brněnském výstavišti, Špilberku, a dokonce i v cirkusovém šapitó.

Národní divadlo Brno přijde o jednu ze svých stěžejních scén, přesto se snaží nabídnout stejný počet premiér jako v předchozích letech. Opera sází na téma mezilidských vztahů a svou sezonu zahájí světovou premiérou od autorské dvojice Michal Nejtek a Jiří Adámek. Ti napsali pro brněnské divadlo operu Pravidla slušného chování v moderní společnosti, která divákům poskytne humorný návod, jak projít životem od narození po smrt. Poté budou následovat tituly Nápoj lásky, Faust a Markétka, Piková dáma a Cosi fan tutte. Baletní soubor se zaměří na repertoár neoklasických a současných krátkometrážních děl. Sezonu otevře West Side Story v choreografii šéfa baletu Mária Radačovského, která se odehraje v netradičních prostorách brněnského výstaviště. Dále se představí Gnawa v choreografii Nacha Duata a dvě výjimečné choreografie Jiřího Kyliána Falling Angels a Sarabande.Mladí choreografové pak v divadle Reduta představí titul Amadeus MozArt.

Činohra nabídne na novou sezonu velmi pestrou paletu titulů, navíc se některé z nich odehrají netradičně v cirkusovém šapitó. Diváci se tak mohou těšit na irskou variaci na antickou Medeu U kočičí bažiny, francouzskou komedii Kdo je pan Schmitt?, nebo Schillerovo historické drama Marie Stuartovna. Jednou z dalších plánovaných premiér je Vančurovo Rozmarné léto v režii Jakuba Nvoty. Premiéra tohoto titulu se odehraje v cirkusovém šapitó v parku Lužánky, které se kvůli rekonstrukci Janáčkova divadla stane provizorní scénou Národního divadla. Kromě Rozmarného léta by se v šapitó měla odehrát i produkce pro děti či koncerty.

Autor: 
Lenka Šimková
Aktuálně
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře