Reklama
reklama

Náplast jako dar. Brňané mohou pomoci lidem na ulici věnováním zdravotnických potřeb

Říká se, že Vánoce jsou čas pohody, blízkosti a laskavosti. To však neplatí pro lidi bez domova, kteří v zimních měsících zažívají krušné časy. Pomoci jim může sbírka zdravotnických potřeb, kterou pořádají lidé z projektu Medicinaulici na několika místech v Brně. Udělat dobrý skutek a podělit se o lékárničku, obvazy, gázy a další materiál může každý Brňan až do konce prosince.

Zdravotnické potřeby, které se při dobročinné akce vyberou, použijí mladí medici přímo v brněnských ulicích na péči lidem bez domova. „Sesbíraný materiál použijeme při každotýdenním ošetřování lidí bez domova, které se děje přímo na ulici. Mnozí z bezdomovců z různých důvodů nemohou či nechtějí přijít do nemocnice, a právě těm se chceme více věnovat. Naše budoucí povolání vnímáme jako službu, a proto chceme už teď zlepšovat kvalitu života potřebným,“ uvedl Michael Král z projektu Medicinaulici Brno.

Zdravotnické vybavení mohou Brňané darovat v Centru pro rodinu a sociální péči na adrese Biskupská 7 každé pondělí až čtvrtek od 9 do 18 hodin a v pátek od 9 do 13 hodin. Dále v Cafe Plovárna na Mendlově náměstí od 8 do 18 hodin a v kostelech sv. Michala, sv. Jakuba a v katedrále sv. Petra a Pavla vždy po sakristii. Přispět do sbírky lékařských pomůcek lze rovněž na adrese Josefská 1 každý všední den od 9 do 16 hodin a na Magistrátu města Brna vždy v ranních až odpoledních hodinách.

Medicinaulici je uskupení, které již tři roky zapojují studenty medicíny do poskytování základního ošetření lidem bez domova. Ve své praxi usilují o bezbariérovou komunikaci s lidmi na okraji společnosti. „Věříme, že našim klientům přinášíme naději, důstojnost a pocit rovnosti a mnohdy teprve ve druhé řadě ošetření,” říkají Anna Ouřadová, Rut Habartová, Vašek Melenovský, David Varyš a Marek Havrda, tedy pětice studentů tvořící jádro celého projektu.

 

Autor: 
Pavel Podešva
Aktuálně
Největší vlaková výluka poslední doby se chýlí ke konci. Hlavní nádraží v Brně bude od 15. prosince znovu otevřené. Během výluky prošlo nádraží výraznou rekonstrukcí za více než 2 miliardy, jejíž...
14.12.2019 - 07:00
Celou noc by pravděpodobně strávil v poloze hlavou dolů čtyřiašedesátiletý muž, kdyby si ho ve tmě náhodou nevšiml majitel obchodu v Komárově.
13.12.2019 - 19:03
Brněnským sportovcem roku je opět Adam Ondra Foto: MMB
Adam Ondra opět kraluje brněnským sportovcům. Titul sportovce Brna vybojoval již pošesté v řadě. Druhý se umístil střelec Jiří Lipták a pomyslný bronz vybojoval cyklista Tomáš Bábek. Nejlepším...
13.12.2019 - 11:38
Poslat dopis Ježíškovi, vyrobit vánoční ozdoby nebo se podívat na pohádkový příběh mohou už o tomto víkendu děti v Infocentru Jaderné elektrárny Dukovany. Třetí adventní víkend tak bude v infocentru...
13.12.2019 - 08:44
V noclehárnách mohou přespat lidé i se psy Foto: MMB
V předvánočním týdnu umístí Odbor sociální péče MMB do brněnských nocleháren pět zateplených bud pro psy bezdomovců. Lidé bez domova častokrát v zimě nevyužívají noclehárny kvůli tomu, že si tam s...
12.12.2019 - 13:07
Zastávka se zelenou střechou Foto: MMB
Ústřední hřbitov a Výstaviště – hlavní vstup. Na těchto zastávkách MHD využijí cestující nové přístřešky. Na rozdíl od ostatních mají zelenou střechu, díky kterým budou částečně ochlazovat své okolí.
12.12.2019 - 07:00
Komentáře