Reklama
reklama

Nálepky na sanitkách radí řidičům, jak udělat správně záchrannou uličku

Velkoformátové nálepky na zadní stěně sanitek mají řidičům připomenout, jak se mají zachovat na dálnicích a silnicích, když se blíží sanitka nebo jiný vůz integrovaného záchranného systému.
Nálepky Foto: ZZS JMK

V některých situacích rozhodují minuty či dokonce vteřiny. Záchranáři se snaží dostat co nejrychleji za pacientem, proráží si cestu k němu, majáky blikají, sanitka houká. "Mnoho řidičů se nám snaží pomoci a uhýbají, jsme jim za to vděční. Ale najdou se i takoví, kteří nevědí, co vlastně mají udělat," uvedli záchranáři na webu.

Rozhodli se proto přispět k šíření osvěty a umístit na sanitky nálepky velkého formátu, které svojí grafikou jasně a jednoznačně ukazují, jak se mají řidiči zachovat na dálnicích a víceproudých komunikacích ve chvíli, když se dostanou do kolony, nebo když se blíží vůz integrovaného záchranného systému. "Naší snahou je usnadnit průjezd našim sanitkám a dalším vozům IZS a zajistit rychlejší a bezpečnější cestu k pacientovi," dodali záchranáři. 

Zdroj: ZZS JMK

 
 
Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Projekt participativního rozpočtu chce dosáhnout zlepšení kvality kohoutkové i odpadní vody. Radní schválili výzvu na nabídky veřejné zakázky „Studie – Za zdravější a lepší vodu v Brně".
27.02.2020 - 19:00
Včera odpoledne usmrtil vlak na Hodonínsku postaršího muže. Přecházel přes koleje a upadl. Jedoucí vlak už nezastavila ani rychlobrzda.
27.02.2020 - 15:30
Radní na svém zasedání upřesnili rozsah investic na výstavbu Janáčkova kulturního centra. Jedná se o vyšší částku, než byla původně odhadována.
27.02.2020 - 13:30
Ve Fakultní nemocnici u sv. Anny byl vyšetřen mladý muž s teplotou. Nebylo by na tom nic zvláštního, kdyby se zrovna nevrátil z Itálie.
27.02.2020 - 10:30
Na levém břehu přehrady se nachází turistická pěší trasa Zouvalka, která se dočká rekonstrukce a terénních úprav. Práce začnou v březnu.
27.02.2020 - 08:24
Zatím neznámý hříšník navštívil brněnskou svatyni, kde se místo zpovědi a zpytování svědomí ze svých zločinů, rozhodl krást. Využíval rozjímání věřících a v nestřežených okamžicích je okrádal.
26.02.2020 - 19:00
Komentáře