Reklama
reklama

Nádraží v Králově Poli čekají opravy

Nový vzhled a kvalitnější zázemí. Brňané cestující vlakem přes Královo Pole se mohou těšit, že se tamní nádraží a nádražní budova kompletně promění. Začít se stavbou a opravami by se zde mohlo již v roce 2020.

 K zemi půjde stávající výpravní budova z 50. let. Nový objekt bude podle plánů menší a dvoupodlažní, své místo v něm najdou nejen nové pokladny a toalety, ale i menší komerční prostory, čekárna či dětský koutek. V jeho blízkosti by navíc městská část chtěla zbudovat pobočku České pošty či městské policie, v plánu je i výstavba parkovacího domu pro zhruba 150 aut. Změní se i přístup a vchody na nástupiště, kam se bude možné dostat i bezbariérově. Na každý perón vyveze cestující i výtah.

Vítanou novinkou bude i prodloužení podchodu pod stanicí. Ten bude ústit až do ulice Myslínova. Tamní obyvatelé musí v současné době nádraží zdlouhavě obcházet a svou cestu si často krátí přecházením přes koleje. „Jsme tady trochu odříznutí a snazší cestu sem si přejeme již dlouho. Navíc ani nádraží není pěkné, takže doufám, že to všechno proběhne,“ myslí si Anna Komárková. Správa železniční dopravní cesty nyní čeká na posouzení vlivu revitalizace na životní prostředí. Přestavba počítá i s opravou koleje číslo jedna propojující Malměřice a Kuřim, díky tomu zde vlaky budou moci jezdit rychleji. Promění se i uspořádání ostatních kolejišť.

Autor: 
Jana Danielová
Aktuálně
Malá lvíčata Foto: Zoo Brno
Chovateli mladých lvíčat, která se narodila 29. prosince v brněnské zoo, se podařilo pořídit první snímky těchto dvou roztomilých mláďat.
17.01.2018 - 17:40
V průběhu podzimu se léčil ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně olympionik a komeťácká legenda Vladimír Nadrchal. Vzhledem k tomu, že jeho operace zad proběhla dle plánu a pan Nadrchal procházel...
17.01.2018 - 14:13
Nová část hřbitova ve Slatině Foto: Magistrát města Brna, Z. Kolařík
Slatinský hřbitov město rozšířilo o 1600 metrů čtverečních s kapacitou 56 klasických kopaných hrobů a 318 urnových. Náklady na úpravy se vyšplhaly na 3,1 milion korun. Částku financovalo město Brno.
17.01.2018 - 07:34
Vizualizace rozhledny Holedná Foto: Projekt Dáme na vás
Výzvu k podávání návrhů do druhého ročníku participativního rozpočtu statutárního města Brna schválili dnes radní. Podávat návrhy bude možné od 15. února do konce května 2018. Celková vyčleněná...
16.01.2018 - 16:50
Hudební klub Fléda navazuje na program minulých sezón ve všech dramaturgických liniích. V jarní sezoně 2018 opět uvádí řadu velkých jmen nejen elektronické hudby. V českém klubovém prostředí se tak...
16.01.2018 - 13:51
Moravské náměstí Foto: Centrumnews/Daniel Kempský
Rozpočet městské části Brno-střed na rok 2018 počítá s výdaji ve výši 621 milionů korun. Bude se třeba opravovat Moravské námětí nebo školky.
16.01.2018 - 07:11
Komentáře