Reklama
reklama

Na Znojemsku se o víkendu bouralo. Příčinou byl alkohol

Během jediné noci policisté vyjížděli ke třem dopravním nehodám, ve kterých figuroval alkohol. Bylo to z pátku na sobotu mezi půlnocí a půl šestou hodinou ranní. Naštěstí se vše obešlo bez zranění osob. Opilým řidičům policisté zakázali pokračovat v další jízdě a také jim zadrželi řidičské průkazy.

První nehoda se stala v kempu u Vranovské přehrady. Pětačtyřicetiletý muž ze Žďárska se při couvání na parkovišti zřejmě nevěnoval plně řízení a narazil do sousedního osobního vozu. Způsobená hmotná škoda na obou autech je asi pětadvacet tisíc korun. Výsledek jeho dechové zkoušky byl hodinu po půlnoci 1,71 promile alkoholu.
Ke druhé nehodě došlo jen o pár minut později na silnici první třídy č. 38 u obce Kasárna. Šestadvacetiletý muž ze znojemského regionu tam pravděpodobně vlivem nepřiměřené rychlosti nezvládl projetí pravotočivé zatáčky. Najel do protisměru a bokem vozu narazil do svodidel. Strhl řízení vpravo a druhým bokem vozu narazil do svodidel na druhé straně vozovky. Bezprostředně po havárii mu v krvi proudilo 1,88 promile alkoholu. 
Třetí dopravní nehoda se odehrála v Hrušovanech nad Jevišovkou. V sobotu ráno o půl šesté patrně nepřizpůsobil rychlost jízdy při projíždění zatáčky devětadvacetiletý muž ze Znojemska a přejel do protisměru. Tím se střetl s protijedoucím vozidlem a najel i na chodník. Narazil do květináče, popelnice, dvou rodinných domů a také do sloupu veřejného osvětlení s připevněnou dopravní značkou. Způsobená hmotná škoda je asi sto deset tisíc korun. Vyšlo najevo, že mu v krvi proudí 1,73 promile alkoholu.

Zdroj: PČR

Autor: 
redakce
Aktuálně
Svatbu lze pořádat na mnoha místech – v kostele, na radnici, zámku, lodi, zahraně, v parku nebo hotelu. Pro netradiční místo pro svůj obřad se rozhodli budoucí novomanželé Jana Manová a Milan Hypra,...
20.06.2018 - 20:00
Telefonát, v němž se ozval hlas opilého muže, zaznamenali včera v nočních hodinách policisté na Břeclavsku. Muž vyhrožoval, že skočí pod vlak. Svůj slib však nesplnil, načež jej policisté odvedli...
20.06.2018 - 16:07
Podvodník na fotografii Foto: Policie České republiky
Brněnští kriminalisté pátrají po podvodníkovi, který se vydával za celníka, aby připravil svou oběť o 900 tisíc korun. Poznáváte jej na fotografii?
20.06.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Některé zastávky, na kterých musí lidé na vozíčku překonávat překážky například v podobě obrubníku, budou nově bezbariérové. Při přestavbě překážky dopravní podnik odstraní.
19.06.2018 - 19:41
Při úklidu lze narazit na různé věci, avšak na nález z minulého týdne nezapomene žena, která při úklidu objevila ruční granát. Stalo se tak v Kyjově na Hodínsku při vyklízení rodinného domku. O ruční...
19.06.2018 - 14:00
Rozsáhlá rekonstrukce silnice I/50 ve Slavkově u Brna pokračuje. Uzavírka se v dnech 19. června až 29. června dostane do fáze, kdy dopravu budou po dobu deseti dnů řídit semafory.
19.06.2018 - 12:00
Komentáře