Reklama
reklama

Na Znojemsku se o víkendu bouralo. Příčinou byl alkohol

Během jediné noci policisté vyjížděli ke třem dopravním nehodám, ve kterých figuroval alkohol. Bylo to z pátku na sobotu mezi půlnocí a půl šestou hodinou ranní. Naštěstí se vše obešlo bez zranění osob. Opilým řidičům policisté zakázali pokračovat v další jízdě a také jim zadrželi řidičské průkazy.

První nehoda se stala v kempu u Vranovské přehrady. Pětačtyřicetiletý muž ze Žďárska se při couvání na parkovišti zřejmě nevěnoval plně řízení a narazil do sousedního osobního vozu. Způsobená hmotná škoda na obou autech je asi pětadvacet tisíc korun. Výsledek jeho dechové zkoušky byl hodinu po půlnoci 1,71 promile alkoholu.
Ke druhé nehodě došlo jen o pár minut později na silnici první třídy č. 38 u obce Kasárna. Šestadvacetiletý muž ze znojemského regionu tam pravděpodobně vlivem nepřiměřené rychlosti nezvládl projetí pravotočivé zatáčky. Najel do protisměru a bokem vozu narazil do svodidel. Strhl řízení vpravo a druhým bokem vozu narazil do svodidel na druhé straně vozovky. Bezprostředně po havárii mu v krvi proudilo 1,88 promile alkoholu. 
Třetí dopravní nehoda se odehrála v Hrušovanech nad Jevišovkou. V sobotu ráno o půl šesté patrně nepřizpůsobil rychlost jízdy při projíždění zatáčky devětadvacetiletý muž ze Znojemska a přejel do protisměru. Tím se střetl s protijedoucím vozidlem a najel i na chodník. Narazil do květináče, popelnice, dvou rodinných domů a také do sloupu veřejného osvětlení s připevněnou dopravní značkou. Způsobená hmotná škoda je asi sto deset tisíc korun. Vyšlo najevo, že mu v krvi proudí 1,73 promile alkoholu.

Zdroj: PČR

Autor: 
redakce
Aktuálně
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Komentáře