Reklama
reklama

Na Znojemsku se o víkendu bouralo. Příčinou byl alkohol

Během jediné noci policisté vyjížděli ke třem dopravním nehodám, ve kterých figuroval alkohol. Bylo to z pátku na sobotu mezi půlnocí a půl šestou hodinou ranní. Naštěstí se vše obešlo bez zranění osob. Opilým řidičům policisté zakázali pokračovat v další jízdě a také jim zadrželi řidičské průkazy.

První nehoda se stala v kempu u Vranovské přehrady. Pětačtyřicetiletý muž ze Žďárska se při couvání na parkovišti zřejmě nevěnoval plně řízení a narazil do sousedního osobního vozu. Způsobená hmotná škoda na obou autech je asi pětadvacet tisíc korun. Výsledek jeho dechové zkoušky byl hodinu po půlnoci 1,71 promile alkoholu.
Ke druhé nehodě došlo jen o pár minut později na silnici první třídy č. 38 u obce Kasárna. Šestadvacetiletý muž ze znojemského regionu tam pravděpodobně vlivem nepřiměřené rychlosti nezvládl projetí pravotočivé zatáčky. Najel do protisměru a bokem vozu narazil do svodidel. Strhl řízení vpravo a druhým bokem vozu narazil do svodidel na druhé straně vozovky. Bezprostředně po havárii mu v krvi proudilo 1,88 promile alkoholu. 
Třetí dopravní nehoda se odehrála v Hrušovanech nad Jevišovkou. V sobotu ráno o půl šesté patrně nepřizpůsobil rychlost jízdy při projíždění zatáčky devětadvacetiletý muž ze Znojemska a přejel do protisměru. Tím se střetl s protijedoucím vozidlem a najel i na chodník. Narazil do květináče, popelnice, dvou rodinných domů a také do sloupu veřejného osvětlení s připevněnou dopravní značkou. Způsobená hmotná škoda je asi sto deset tisíc korun. Vyšlo najevo, že mu v krvi proudí 1,73 promile alkoholu.

Zdroj: PČR

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Brněnští policisté včera zasahovali u loupežného přepadení banky v centru Brna. Lupiče zachytili ještě na místě činu. Podle jeho slov má s loupením bank zkušenosti.
15.12.2017 - 13:05
Jeden muž zemřel při autonehodě na silnici mezi obcemi Neslovice a Tetčice na Brněnsku při čelní srážce dvou osobních aut. Hasiči řidiče museli vyprostit. Jeden však svým zraněním podlehl.
15.12.2017 - 07:00
Brněnské letiště Foto: Centrum news
Do pěti míst bude od nového roku možné lítat přímými linkami z brněnského letiště. Do Milána, Říma, Barcelony, Bruselu a ukrajinského Lvovu s celoročním provozem a v období červen až září do Splitu a...
14.12.2017 - 16:11
Obsluha kamerového systému městské policie prokázala dnes po páté hodině ráno brilantní postřeh. V centru města si všimla muže odpovídajícího popisu pachatele, který se v noci na včerejšek vloupal do...
14.12.2017 - 14:23
Ilustrační foto Foto: FNUSA
Fakultní nemocnice u sv. Anny rozšíří svůj výzkum. Získala 10,8 milionů korun od Grantové agentury České republiky na čtyři výzkumné projekty. Zaměří se na plicní tkáně, krční tepny, na léčbu...
14.12.2017 - 07:05
Mercedes už na kluzišti nestojí Foto: Centrum news/Daniel Kempský
Dnes v noci zmizel reklamní vůz značky Mercedes Benz z kluziště u Jošta na Moravském náměstí. Brno-střed jej spolu s reklamními nápisy muselo odstranit na popud Odboru památkové péče brněnského...
13.12.2017 - 13:20
Komentáře