Reklama
reklama

Na Zelňáku v těchto dnech nenakoupíte. Stánky se přesouvají jinam

Nakupování ve stáncích na Zelném trhu si spousta Brňanů oblíbila především proto, že zde nakoupí čerstvé ovoce, zeleninu a další produkty od farmářů. Nyní až do soboty bude ovšem tržiště fungovat v omezeném provozu.

Na Zelném trhu se denně vystřídají desítky nakupujících, kteří si přijdou pro čerstvé ovoce a zeleninu od pěstitelů. Až do soboty však budou stánky fungovat v omezeném provozu, část z nich se přesune i jinam. Důvodem jsou probíhající kulturní akce na Zelném trhu. Lidé se však nemusejí obávat, že by o nákupy u stánkařů přišli úplně, dolní část tržiště zůstane zachována, stánky z horní části se přesunou na jiná místa. „Chceme ponechat zájemcům možnost nákupu i v průběhu akcí, takže část stánků je přesunuta na ulici Květinářskou, která je spojnicí mezi Zelným trhem a Masarykovou ulicí, a část do parku na Moravském náměstí“, uvedla tisková mluvčí MČ Brno-střed Kateřina Dobešová.

A jaké akce to vlastně omezí provoz stánků? Hned ve čtvrtek zaplaví zelný trh zmrzlina. Odehraje se zde finále letní soutěže Putování za zmrzlinou. Na místě budou moci zájemci ochutnat nejrůznější druhy zmrzliny, ale také se něco dozví o její celkové výrobě. Nezbývá než doufat, že počasí bude zmrzlinářské soutěži přát. V sobotu pak na Zelňáku vyvrcholí oslavy dvousetletého výročí založení Moravského zemského muzea, kdy celý slavnostní den doplní koncert Filharmonie Brno. Poté již budou stánky na Zelném trhu opět v běžném provozu.

Autor: 
Lenka Šimková
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Začíná období viróz, a ačkoliv jde o nepříjemné onemocnění, většinou jeho léčba nevyžaduje zásah záchranářů a výjezd resuscitačního vozu. Jihomoravští záchranáři přesto evidují desítky hovorů denně...
14.11.2018 - 15:30
V pondělí dopoledne přijali policisté stručné oznámení o tom , že se mezi auty ve Štouračově ulici prochází kůň bez doprovodu.
14.11.2018 - 15:08
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Úřad začne vracet peníze rezidentům, kteří za první auto před změnou ceníku zaplatili 600 korun. Změna se týká druhé vlny parkování. Vrácení peněz je ale podmíněné žádostí.
14.11.2018 - 07:00
Ruské kolo na Moravském náměstí už stojí Foto: Centrum news
Už za deset dní v Brně začne opravdová vánoční atmosféra. Vánoční trhy na čtyřech brněnských náměstí odstartují 23. listopadu, takže intenzivní přípravy na vánoční Brno jsou v plném proudu.
13.11.2018 - 13:58
Koncerty se uskuteční v DRFG aréně Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Legendární kapela Lucie dnes v Ostravě startuje své turné, na kterém zahraje nejen své hity, ale také písničky z nového alba EvoLucie. V Brně bude mít rovnou dva koncerty, které se uskuteční 17. a 18...
13.11.2018 - 06:00
Dělníky vystřídají stánky Foto: MMB
Po několika měsících se otevírá opravené Dominikánské náměstí. Při celkové rekonstrukci byly opraveny všechny inženýrské sítě, proběhl archeologický výzkum, na hotové náměstí pak přibyly stromy a...
12.11.2018 - 19:40
Komentáře