Reklama
reklama

Na Zelňáku v těchto dnech nenakoupíte. Stánky se přesouvají jinam

Nakupování ve stáncích na Zelném trhu si spousta Brňanů oblíbila především proto, že zde nakoupí čerstvé ovoce, zeleninu a další produkty od farmářů. Nyní až do soboty bude ovšem tržiště fungovat v omezeném provozu.

Na Zelném trhu se denně vystřídají desítky nakupujících, kteří si přijdou pro čerstvé ovoce a zeleninu od pěstitelů. Až do soboty však budou stánky fungovat v omezeném provozu, část z nich se přesune i jinam. Důvodem jsou probíhající kulturní akce na Zelném trhu. Lidé se však nemusejí obávat, že by o nákupy u stánkařů přišli úplně, dolní část tržiště zůstane zachována, stánky z horní části se přesunou na jiná místa. „Chceme ponechat zájemcům možnost nákupu i v průběhu akcí, takže část stánků je přesunuta na ulici Květinářskou, která je spojnicí mezi Zelným trhem a Masarykovou ulicí, a část do parku na Moravském náměstí“, uvedla tisková mluvčí MČ Brno-střed Kateřina Dobešová.

A jaké akce to vlastně omezí provoz stánků? Hned ve čtvrtek zaplaví zelný trh zmrzlina. Odehraje se zde finále letní soutěže Putování za zmrzlinou. Na místě budou moci zájemci ochutnat nejrůznější druhy zmrzliny, ale také se něco dozví o její celkové výrobě. Nezbývá než doufat, že počasí bude zmrzlinářské soutěži přát. V sobotu pak na Zelňáku vyvrcholí oslavy dvousetletého výročí založení Moravského zemského muzea, kdy celý slavnostní den doplní koncert Filharmonie Brno. Poté již budou stánky na Zelném trhu opět v běžném provozu.

Autor: 
Lenka Šimková
Aktuálně
Městské divadlo Brno se přidá k dalším brněnským divadelním budovám, které mění svůj vzhled k lepšímu. Během příštích dvou let získá i divadelní dům v Lidické ulici moderní tvář. Podle plánů vyjde...
25.09.2017 - 19:58
K dalšímu neštěstí na jihomoravských železničních tratích došlo dnes ráno v Brně.
25.09.2017 - 13:54
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Komentáře