Reklama
reklama

Na Vojtově se dokončuje stavba bytových domů. Bydlet by v nich lidé mohli již na začátku zimy

Bydlení pro téměř 120 rodin, Knihovna Jiřího Mahena nebo park pro veřejnost. Jeden z největších developerských projektů města, bytové domy Vojtova, by měly být hotové v srpnu.
Foto: MMB
Foto: MMB
Foto: MMB
Foto: MMB

„Bydlení je jedním z nejpalčivějších problémů, které obyvatelé Brna řeší. Poptávka po vlastním bydlení je velká, i vinou zastaralého územního plánu se staví málo, a ceny nemovitostí tak letí vzhůru. Čím dál více lidí tak zůstává v nájemních bytech, což zase posouvá výši ceny nájemného. K tomu si připočtěme, že desetitisíce nájemníků představují studenti, kteří mohou být pro pronajímatele z hlediska ekonomiky výnosnější než například rodiny s dětmi nebo starší páry. A právě to je podle mě role města, aby těmto lidem – nebo alespoň části z nich – vytvářelo příznivější zázemí, než jim nabízí běžný trh,“ uvedla primátorka Markéta Vaňková.

V lokalitě se začalo stavět v létě roku 2018. „V novostavbách je k dispozici 116 bytů, z nichž 30 nabídne město mladým párům a rodinám za zvýhodněných podmínek jako startovací bydlení a zbylých 86 bude sloužit jako byty s pečovatelskou službou. Čtrnáct bytů je bezbariérových. Vedle toho to vznikly i prostory občanské vybavenosti. Bude tu sídlit Pečovatelská služba, kulturně vzdělávací středisko, pobočka Knihovny Jiřího Mahena, dále tu bude také kavárna a veřejné WC,“ doplnil náměstek primátorky pro oblast bydlení Jiří Oliva.

Ve dvou bytových domech tvořených skupinou čtyř čtyřpodlažních bloků s vnitřním atriem a společným přízemím a suterénem se nacházejí i parkovací místa, sklepy a technická zázemí. Mezi objekty vzniká také park s víceúčelovým hřištěm, do kterého bude mít přístup i veřejnost.

Náklady přesáhly půl miliardy korun. „Dokončení stavby je v plánu na srpen, po prázdninách tedy proběhne kolaudace a na podzim nebo začátkem zimy už se sem mohou nastěhovat první obyvatelé,“ uzavřel Jiří Oliva.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Ocenit profesionalitu zásahů dobrovolných hasičů a preventivní činnost sborů dobrovolných hasičů a hasičských sborů. To je cíl ankety Dobrovolní hasiči roku. Přihlašování sborů a jednotek bylo dnes...
29.05.2020 - 16:30
O šest týdnů později a bez slavnostního ceremoniálu. Tak odstartuje poslední květnovou sobotu letošní 74. plavební sezóna na Brněnské přehradě, která přinese Brňanům i některé novinky.
29.05.2020 - 12:25
Kde najdou Brňané ve svém městě náměstí Ludvíka Kundery? Zatím nikde. To se však brzy změní. Kromě něj se jihomoravská metropole rozroste například i o novou ulici.
29.05.2020 - 08:13
Od prvního červnového dne musí řidiči projíždějící stavbou Velkého městského okruhu v Žabovřeské ulici počítat se změnami organizace dopravy. Novinky budou platit zhruba měsíc.
28.05.2020 - 16:02
Na nenápadné černé oblečení a rychlost vsadil muž, který včera před čtvrtou hodinou ranní vešel do podchodu pod hlavním nádražím.
28.05.2020 - 09:17
Rubín, Musilka, hvězdárna a Dělnický dům. Celkem čtyři setkání s Brňany připravila na červen Kancelář architekta města. Společně se zástupci vedení města a Odboru územního plánování a rozvoje chtějí...
28.05.2020 - 07:49
Komentáře