Reklama
reklama

Na Riviéře se bude slavit Světový den těhotenství

V neděli 5. května 2019 se v areálu brněnské Riviéry uskuteční již 5. ročník Festivalu těhotenství a rodiny. Pro návštěvníky je připravena řada odborných přednášek a workshopů, happening Mám svou dulu, piknik s porodní asistentkou či soutěž Těhotná Miss ČR. Na hlavním pódiu v rámci doprovodného programu vystoupí Tomáš Klus, Ondřej Ruml a Dušan Vitázek. Vstup na akci je zdarma.

Už po páté se v Brně uskuteční Festival těhotenství a rodiny, kde nastávající i zkušené maminky a jejich rodiny oslaví Světový den těhotenství. Akce je naplánována na neděli 5. května 2019 a odehraje se v prostorách brněnského rekreačního areálu Riviéra. Brány areálu se pro návštěvníky otevřou v devět hodin dopoledne a program začne přesně v deset. „Letošní program je opravdu nabitý. Oproti minulým ročníkům se mohou maminky těšit na více odborných přednášek a workshopů se známými odborníky. Ve workshopovém stanu se mohou například potkat se specialistkou na výživu Margit Slimákovou, která se zaměří na zdravou výživu dětí i rodičů,“ vybírá jednu z připravených přednášek Majka Staňková, spoluorganizátorka festivalu. Maminky se na akci pro rodiny také dozvědí, jaké jsou pro a proti očkování dětí, co je „hypnoporod“ nebo jak s dětmi bezpečně cestovat.

Letošní novinkou bude rovněž happening s názvem Mám svou dulu. Půjde o setkání dul z České asociace dul s rodinami, které buď využily jejich služeb v těhotenství, při porodu a šestinedělí, nebo s dulami sympatizují, či nad touto profesí uvažují. Souběžně s happeningem se pod záštitou Unie porodních asistentek uskuteční piknik s porodní asistentkou, kde mohou nastávající maminky potkat svou porodní asistentku nebo využít jejich poradenství. Speciálně pro ženy je na programu též přehlídka těhotenského oblečení, soutěž Těhotná MISS ČR nebo společný tanec žen s dětmi v šátku.

Organizátoři festivalu nezapomněli ani na muže. Například zkušený tatínek tří synů Oldřich Janda seznámí muže se změnami, které je čekají, a ukáže těhotenství, porod a šestinedělí z perspektivy muže-otce. „Letos se poprvé chystáme zapojit co nejvíce přítomných mužů do tance Haka. Muži v rodině zastávají ochranitelskou roli, a ač tanec Haka není našeho původu, je to krásná demonstrace mužské síly, která v ochraně rodu a potomstva sehrává značnou roli,“ doplňuje Majka Staňková.

Kromě odborných přednášek a workshopů je pro návštěvníky připraven bohatý kulturní program. Po dvou letech na festivalu vystoupí hudebník a tatínek tří dětí Tomáš Klus. „Máme obrovskou radost, že se letos k našemu festivalu na Riviéře opět připojí. Kdo byl na festivalu před dvěma lety, určitě si pamatuje na tu báječnou atmosféru, kterou Tomáš se svou kapelou vytvořil,“ vzpomíná Majka Staňková. Na hlavním pódiu vystoupí také zpěvák Ondřej Ruml a herec, zpěvák a člen souboru Městského divadla Brno Dušan Vitázek. Rodiče s dětmi si mohou společně zatančit, zazpívat a zacvičit v rámci unikátního pohybově-vzdělávacího programu herečky a zpěvačky Ivany Odehnalové. Na pódiu se uskuteční slavnostní křest nového dětského CD Víly Fantigo s autorem hudby Zdeňkem Králem a hercem a zpěvákem Romanem Vojtkem coby kmotrem. Po celou dobu festivalu budou návštěvníkům k dispozici stánky s občerstvením a prodejní stánky s potřebami pro děti a rodiče. K odpočinku mohou rodiny využít prostory areálu u řeky.

Program Festivalu těhotenství a rodiny: http://www.dentehotenstvi.cz/program/.

TZ

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ohňostroj Foto: MMB
Významná brněnská výročí, charleston a rozzářené brněnské nebe. Tak by šlo charakterizovat letošní ročník mezinárodní soutěže ohňostrojů Ignis Brunensis. První ohňostroj osvítí nebe nad Špilberkem už...
23.05.2019 - 17:42
Už po jedenácté se tento pátek vydají lidé v Brně a okolí do kostelů, kaplí a klášterů. Řada z nich nikoli za modlitbou, ale za zážitkem. Ten pro ně organizátoři letos připravili na rekordních 204...
23.05.2019 - 17:28
Sportovní a rekreační areál Kraví hora oslaví v sobotu 25. května 15 let od otevření krytého bazénu a zrekonstruovaného venkovního areálu včetně koupaliště.
23.05.2019 - 10:30
Vizualizace Pohořelce Foto: MMB
V těchto dnech roste na Pohořelci u Malinovského náměstí architektonická instalace, která pomůže zanedbaný kout na pár týdnů přeměnit na živé místo určené k setkávání. Připravovaný festival „Kam...
23.05.2019 - 08:00
Hledaný muž Foto: PČR JMK
Hledaný muž ukradl v kasinu v Popůvkách číšnici peněženku, která v sobě měla více než sto tisíc korun. Policie zná totožnost muže. Nyní po muži policisté pátrají.
22.05.2019 - 13:52
Vítězná fotka Foto: MMB
Sté výročí vzniku Velkého Brna oslavuje město kromě jiných aktivit i fotosoutěží. Po dvou týdnech zná soutěž své vítěze. Nejvíce zabodovala fotka z Maloměřic.
22.05.2019 - 08:11
Komentáře