Reklama
reklama

Na radnici v Řečkovicích funguje automat na roušky

Občané Řečkovic, kteří nemají k dispozici roušky, si je nově mohou pořídit na místním úřadu. Automat zde zprovoznili během víkendu.

O roušky z automatu je v Řečkovicích zájem. Když naše redakce v pondělních odpoledních hodinách úřad městské části navštívila, byly roušky téměř vyprodané. Radnice je však má v plánu doplňovat.

Prozatím jsou zde k dostání roušky látkové. „Distribuované roušky pochází od dobrovolných šiček, náklad 50 korun za kus odráží jejich náklady. Městská část za 50 korun odebírá a touto cestou distribuuje dál,” popsal Marek Viskot, starosta MČ Řečkovice a Mokrá hora. Zájemci si zde mohou pořídit maximálně 4 kusy na osobu.

„Jedná se o nápad řečkovického občana, který pracuje s běžnými automaty např. na sladkosti. Měl jeden volný k dispozici a po kratším rozhovoru jsme společně dospěli k závěru, že zkusíme takto přispět,” doplnil starosta Marek Viskot.

O rozšíření z úrovně městské části zatím řečkovická radnice nepřemýšlí. „Smyslem této naší akce je uspokojit poptávku v Řečkovicích a Mokré Hoře nebo tomu alespoň napomoci. Jsem osobně velice rád, že jsme třeba i ostatním radnicím naznačili cestu vcelku originálním nápadem. Nemáme ambici suplovat stát, prostě jsme v této nelehké době chtěli pomoct, abychom společně přestáli ty nejnáročnější a nejkritičtější dny,” vysvětlil řečkovický starosta Marek Viskot.

Zájemci o pomoc se zásobováním roušek se mohou hlásit na úřadě městské části. 

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
K již zavedeným omezením v jízdních řádech vlaků se přidávají další. V jihomoravském kraji nebudou moci lidé využívat některé spoje. Důvodem je nižší počet cestujících v souvislosti s vyhlášeným...
04.04.2020 - 08:26
Nebezpečnou zábavu v době karantény zvolili dva nezletilí sourozenci z Brna. Bez vědomí prarodičů si vypůjčili jejich vozy a rozhodli se pro projížďku nočním městem. Patnáctiletá dívka při honičce s...
03.04.2020 - 12:34
Přeplněné školky a stále rostoucí popularita Bystrce u těch, kdo si vybírají novou adresu pro život. To jsou důvody, proč brněnští radní chystají výstavbu nové školky při ulici Nad Dědinou.
03.04.2020 - 08:30
Od poloviny dubna neodbočí řidiči ze Žerotínova náměstí na ulici Veveří. Začnou zde totiž opravy tramvajové trati a inženýrských sítí.
02.04.2020 - 14:24
Často přeplněné kontejnery hyzdící Burianovo náměstí v brněnských Žabovřeskách brzy nahradí novinka. Tři podzemní zásobníky, každý o objemu 3 tisíce litrů.
02.04.2020 - 08:00
Propadl vám v posledních dnech řidičák? Na úřad nyní nechoďte, vyzývá Brňany vedení města. Magistrát je sice ve zkrácených úředních hodinách v provozu, některé úkony ale během nouzového stavu řešit...
01.04.2020 - 13:57
Komentáře