Reklama
reklama

Na radnici v Řečkovicích funguje automat na roušky

Občané Řečkovic, kteří nemají k dispozici roušky, si je nově mohou pořídit na místním úřadu. Automat zde zprovoznili během víkendu.

O roušky z automatu je v Řečkovicích zájem. Když naše redakce v pondělních odpoledních hodinách úřad městské části navštívila, byly roušky téměř vyprodané. Radnice je však má v plánu doplňovat.

Prozatím jsou zde k dostání roušky látkové. „Distribuované roušky pochází od dobrovolných šiček, náklad 50 korun za kus odráží jejich náklady. Městská část za 50 korun odebírá a touto cestou distribuuje dál,” popsal Marek Viskot, starosta MČ Řečkovice a Mokrá hora. Zájemci si zde mohou pořídit maximálně 4 kusy na osobu.

„Jedná se o nápad řečkovického občana, který pracuje s běžnými automaty např. na sladkosti. Měl jeden volný k dispozici a po kratším rozhovoru jsme společně dospěli k závěru, že zkusíme takto přispět,” doplnil starosta Marek Viskot.

O rozšíření z úrovně městské části zatím řečkovická radnice nepřemýšlí. „Smyslem této naší akce je uspokojit poptávku v Řečkovicích a Mokré Hoře nebo tomu alespoň napomoci. Jsem osobně velice rád, že jsme třeba i ostatním radnicím naznačili cestu vcelku originálním nápadem. Nemáme ambici suplovat stát, prostě jsme v této nelehké době chtěli pomoct, abychom společně přestáli ty nejnáročnější a nejkritičtější dny,” vysvětlil řečkovický starosta Marek Viskot.

Zájemci o pomoc se zásobováním roušek se mohou hlásit na úřadě městské části. 

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Pondělní dopoledne se na jihomoravských silnicích neslo ve znamení nehod. V rozmezí tří hodin zasahovali hasiči u šesti dopravních střetů, během kterých se zranilo pět osob a zemřela mladá řidička.
25.05.2020 - 16:14
První návštěvníci mohou po více než dvouměsíční nucené pauze zavítat do jeskyní Moravského krasu, které se veřejnosti otevřely poslední květnové pondělí.
25.05.2020 - 12:52
V brněnských ulicích se mělo podle deklarace, kterou podepsalo město se společností ŠKODA AUTO DigiLab, objevit až 250 elektrických sdílených skútrů BeRider. Plány se však nyní kvůli současné situaci...
25.05.2020 - 07:20
Včerejší střet řidiče s vlakem na železničním přejezdu měl opět fatální následky.
24.05.2020 - 19:54
Kavárna přímo v parku na Moravském náměstí, nová kašna na Dominikánském náměstí nebo socha Gregora Johanna Mendela na náměstí nesoucí jeho jméno? Ani jeden z těchto prvků zatím Brňané na zmíněných...
24.05.2020 - 13:47
Rezidentní parkování se v Brně opět rozroste od 1. června. Původní plány počítaly s rozšířením o čtyři oblasti, kvůli situaci kolem koronaviru se však do systému nyní přidají pouze dvě.
24.05.2020 - 07:20
Komentáře