Reklama
reklama

Na opékání špekáčků u ohně zapomeňte. V celém kraji hrozí riziko požárů

Hejtman Bohumil Šimek vyhlásil do odvolání na celém území Jihomoravského kraje dobu zvýšeného nebezpečí vzniku požáru. Mimo jiné platí zákaz rozdělávat oheň v lesních porostech a bezprostředním okolí. Za porušení hrozí sankce podle přestupkového zákona.

Hejtman podepsal rozhodnutí o zvýšeném nebezpečí vzniku požáru pro celé území Jihomoravského kraje z důvodu současné meteorologické situace s nedostatkem dešťových srážek. Zároveň dal také na návrh krajského ředitele Hasičského záchranného sboru České republiky Jiřího Pelikána. „V lesních porostech a jejich bezprostředním okolí či suché trávě je zakázáno rozdělávat nebo udržovat otevřený oheň, kouřit, odhazovat hořící nebo doutnající předměty a také používat zábavnou pyrotechniku a jiné obdobné výrobky“, uvedl hejtman Šimek ve svém prohlášení.

Zákaz se vztahuje také na plochy zemědělských kultur, kdy se jedná především o pole s ještě nesklizeným obilím. V Jihomoravském kraji je dlouhodobě sucho, hasiči jen v červnu evidovali devět desítek výjezdů k požárům porostů, loni za červen jich měli tři desítky. Jen o víkendu vyjížděli hasiči na Znojemsku ke shořelému kombajnu, se kterým shořelo přes třicet hektarů pole.

Rozhodnutí hejtmana nabylo platnosti v úterý 18. července v 18 hodin a platí do odvolání. Za porušení těchto nařízení hrozí sankce podle přestupkového zákona.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Komentáře