Reklama
reklama

Na opékání špekáčků u ohně zapomeňte. V celém kraji hrozí riziko požárů

Hejtman Bohumil Šimek vyhlásil do odvolání na celém území Jihomoravského kraje dobu zvýšeného nebezpečí vzniku požáru. Mimo jiné platí zákaz rozdělávat oheň v lesních porostech a bezprostředním okolí. Za porušení hrozí sankce podle přestupkového zákona.

Hejtman podepsal rozhodnutí o zvýšeném nebezpečí vzniku požáru pro celé území Jihomoravského kraje z důvodu současné meteorologické situace s nedostatkem dešťových srážek. Zároveň dal také na návrh krajského ředitele Hasičského záchranného sboru České republiky Jiřího Pelikána. „V lesních porostech a jejich bezprostředním okolí či suché trávě je zakázáno rozdělávat nebo udržovat otevřený oheň, kouřit, odhazovat hořící nebo doutnající předměty a také používat zábavnou pyrotechniku a jiné obdobné výrobky“, uvedl hejtman Šimek ve svém prohlášení.

Zákaz se vztahuje také na plochy zemědělských kultur, kdy se jedná především o pole s ještě nesklizeným obilím. V Jihomoravském kraji je dlouhodobě sucho, hasiči jen v červnu evidovali devět desítek výjezdů k požárům porostů, loni za červen jich měli tři desítky. Jen o víkendu vyjížděli hasiči na Znojemsku ke shořelému kombajnu, se kterým shořelo přes třicet hektarů pole.

Rozhodnutí hejtmana nabylo platnosti v úterý 18. července v 18 hodin a platí do odvolání. Za porušení těchto nařízení hrozí sankce podle přestupkového zákona.

Autor: 
redakce
Aktuálně
K dalšímu neštěstí na jihomoravských železničních tratích došlo dnes ráno v Brně.
25.09.2017 - 13:54
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Komentáře