Reklama
reklama

Na nově otevřeném koupališti Riviéra čekají na návštěvníky novinky a během sezony i program

Od počátku týdne se mohou Brňané vydat už i na koupaliště Riviéra. Oproti ostatním sportovištím spadajícím pod městskou společnost STAREZ – SPORT se jeho brány otevřely se zpožděním. Proč?

Důvodem byla nedostatečná uvolnění kapacitních omezení. „Od pondělí 22. června skončí jakákoliv omezení počtu návštěvníků, řídíme se tedy hygienou schválenou kapacitou našeho areálu dle vyhlášky,“ vysvětluje Martin Mikš, generální ředitel společnosti STAREZ – SPORT, a. s. „Některá omezení však nadále zůstávají v platnosti a návštěvníkům bohužel kvůli zamezení tvorby velkých řad u pokladen nebudeme moci nabídnout výhodné dopolední vstupné. Oblíbená akce tak bude k dispozici pouze návštěvníkům platícím čipovými hodinkami,“ dodal.

Největší novinkou letošní sezóny jsou dvě nové budovy s občerstvením a zavedení systému vratných plastových kelímků. „Hlavní důvod je ekologický, aby se eliminoval zbytečný plast. Zároveň se ale ušetří také za svoz odpadu. Na kelímky bude vratná záloha 50 korun, na kterou jsou lidé v posledních letech zvyklí z vánočních trhů. První test už máme za sebou v Bazénu za Lužánkami a v Aquaparku v Kohoutovicích,“ popsal první náměstek primátorky města Brna Petr Hladík.

Pro sportovní nadšence budou v průběhu sezóny na koupališti Riviéra připravena různá zábavná vyžití, například animační programy pro děti i dospělé, tradiční příměstské tábory a nově také beachvolejbalové turnaje profesionálních hráček volejbalového klubu Šelmy Brno.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Nejméně tři týdny nebude fungovat specifický brněnský orloj na náměstí Svobody. V centru města stojí již 10 let, nyní jej čeká neodkladná repase. Skleněnky, které ze stroje pravidelně padají v 11...
10.07.2020 - 08:24
Pro všechny příznivce letních slavností s koncerty a pivními značkami z portfolia společnosti HEINEKEN nemáme dobrou zprávu. Den otevřených dveří v pivovaru Velké Březno (28. 8.), Den Starobrna (5. 9...
09.07.2020 - 19:44
Seznámit se s tradičními řemesly a se světem našich prababiček a pradědečků umožní malým i velkým návštěvníkům celodenní program s názvem Příběh o železe a dřevu. Ten otevře druhou červencovou sobotu...
09.07.2020 - 16:10
Společnost SAKO Brno ve spolupráci s brněnskou Mendelovou univerzitou a se společností Green Solution loni v červnu spustila výzkumný projekt sledující potravinový odpad v černých popelnicích.
09.07.2020 - 10:27
Podle sumáře kvality ovzduší v České republice za loňský rok obsadila nelichotivé druhé místo Zvonařka. Podle hydrometeorologů je viník zhoršení jasný. Stavební práce. Nyní Brno plánuje, jak kvalitu...
09.07.2020 - 08:53
O tom, že krást během nouzového stavu se nevyplácí, se přesvědčil pětadvacetiletý muž. Ten v Brně odcizil pět kousků pečiva.
08.07.2020 - 13:53
Komentáře