Reklama
reklama

Na nákup oblečení si vybral 80 tisíc, vzápětí o ně přišel. Policie dopadla Bulharku

Policie dopadla jednu ze zlodějek, které ukradly 80 tisíc korun muži, který přijel na nákupy do obchodního centra u hraničního obchodu Hatě. Obě zlodějky jsou Bulharky. Jedna je ve vazbě, po druhé policie stále pátrá.
Hatě u Znojma Foto: Centrum news

Nepříjemnou zkušenost získal koncem loňského roku muž z našeho regionu. Kvůli nákupům si zajel do obchodního centra u hraničního přechodu Hatě. Nejprve si tam v bankomatu vybral hotovost osmdesát tisíc korun a pak se vydal do různých prodejen. Neměl tušení, že již při výběru peněz se zřejmě stal terčem nenápadného zájmu pachatelek.

Peníze si volně vložil do tašky, kterou měl zavěšenou přes rameno. Neuběhla však ani hodina a byl nepozorovaně okraden. "Případ se nám díky místnímu kamerovému systému a ve spolupráci s rakouskou policií podařilo objasnit. Zjistili jsme, že okradeného muže sledovaly dvě ženy," uvedla policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

Jedna z nich mu nejprve rozepnula zip v horní části tašky a nakonec se pohotově zmocnila celého balíčku volně uložených bankovek. To vše se odehrálo v prodejně, kde si vybíralo zboží více lidí a tlačenice a natahování se jeden přes druhého nepůsobilo vůbec podezřele.  Vyšlo najevo, že se jedná o ženy ve věku 31 a 32 let. Obě mají trvalé bydliště v Bulharsku, ale v poslední době se zdržují ve Vídni. 

Obě jsou také v Rakousku vedeny v pátrání. Důvodem je podezření z opakovaných krádeží. Mladší z nich, která měla peníze z tašky vytáhnout, skončila ve vazbě. "Podařilo se nám ji zadržet, když opět přijela do příhraničního nákupního centra na Znojemsku. Jestliže jí bude vina prokázána, hrozí jí podle trestního zákoníku odnětí svobody na jeden rok až pět let. Po druhé z dvojice i nadále pátráme," dodala Drahokoupilová.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Pletení pomlázky, barvení vajíček, mrskut a také hodování. To vše neodmyslitelně patří k období Velikonoc. Chcete si dosyta užít vše, co svátky jara nabízejí, ale zároveň se nemuset strachovat, že se...
19.04.2019 - 10:19
V neděli 5. května 2019 se v areálu brněnské Riviéry uskuteční již 5. ročník Festivalu těhotenství a rodiny. Pro návštěvníky je připravena řada odborných přednášek a workshopů, happening Mám svou...
19.04.2019 - 09:23
Minibus Foto: MMB
Překonat vzdálenosti na největším brněnském hřbitově pomůže zejména starším lidem minibus. Třikrát za hodinu objede hřbitov po vyznačené trase a zastaví kdekoli na znamení. Pokud se jeho využití...
18.04.2019 - 12:55
Hořící vlak Foto: HZS JMK
Osobní vagón blízko brněnského AZ Toweru začal ve středu před devátou hodinou večer hořet. Hasiči vyhlásili druhý stupeň poplachu.
18.04.2019 - 05:00
Losování Foto: MMB
Celkem 47 jihomoravských firem si včera odneslo kreativní voucher v podobě poukazu na spolupráci s regionálními kreativci ve výši až 100 tisíc korun. O tom, kdo si voucher odnesl, rozhodl los.
17.04.2019 - 15:53
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Ke srážce nákladního auta s dodávkou došlo dnes před sedmou hodinou ráno na silnici u Polánky poblíž Ivančic. Šedesátiletý řidič dodávky na místě svým zraněním podlehl.
17.04.2019 - 11:52
Komentáře