Reklama
reklama

Na nákup oblečení si vybral 80 tisíc, vzápětí o ně přišel. Policie dopadla Bulharku

Policie dopadla jednu ze zlodějek, které ukradly 80 tisíc korun muži, který přijel na nákupy do obchodního centra u hraničního obchodu Hatě. Obě zlodějky jsou Bulharky. Jedna je ve vazbě, po druhé policie stále pátrá.
Hatě u Znojma Foto: Centrum news

Nepříjemnou zkušenost získal koncem loňského roku muž z našeho regionu. Kvůli nákupům si zajel do obchodního centra u hraničního přechodu Hatě. Nejprve si tam v bankomatu vybral hotovost osmdesát tisíc korun a pak se vydal do různých prodejen. Neměl tušení, že již při výběru peněz se zřejmě stal terčem nenápadného zájmu pachatelek.

Peníze si volně vložil do tašky, kterou měl zavěšenou přes rameno. Neuběhla však ani hodina a byl nepozorovaně okraden. "Případ se nám díky místnímu kamerovému systému a ve spolupráci s rakouskou policií podařilo objasnit. Zjistili jsme, že okradeného muže sledovaly dvě ženy," uvedla policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

Jedna z nich mu nejprve rozepnula zip v horní části tašky a nakonec se pohotově zmocnila celého balíčku volně uložených bankovek. To vše se odehrálo v prodejně, kde si vybíralo zboží více lidí a tlačenice a natahování se jeden přes druhého nepůsobilo vůbec podezřele.  Vyšlo najevo, že se jedná o ženy ve věku 31 a 32 let. Obě mají trvalé bydliště v Bulharsku, ale v poslední době se zdržují ve Vídni. 

Obě jsou také v Rakousku vedeny v pátrání. Důvodem je podezření z opakovaných krádeží. Mladší z nich, která měla peníze z tašky vytáhnout, skončila ve vazbě. "Podařilo se nám ji zadržet, když opět přijela do příhraničního nákupního centra na Znojemsku. Jestliže jí bude vina prokázána, hrozí jí podle trestního zákoníku odnětí svobody na jeden rok až pět let. Po druhé z dvojice i nadále pátráme," dodala Drahokoupilová.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Chcete si dát řádně do těla, ponořit se do vodní lázně, nebo se jen tak povalovat na slunci u bazénu? Není nic snazšího než zajít do fitness či wellness centra, případně na koupaliště. Komu by se...
24.08.2019 - 11:30
Cestující městskou hromadnou dopravou si budou muset zvyknout na další výluku. Tentokrát se však jedná o jednu z největších a nejdelších. Řeč je o výluce tramvaje číslo 1, která se dotkne zejména...
24.08.2019 - 08:13
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Více než rok potrvá dopravní omezení v Bohunické ulici. Dělníci zde budou rekonstruovat vodovod a stoku, které jsou v havarijním stavu a na hranici životnosti. Stavební práce začnou v září.
23.08.2019 - 07:00
O velkém štěstí může hovořit mladík, jehož včera v podvečer u haly Rondo smetla tramvaj. Ze střetu vyvázl se středně těžkými zraněními. Příčinou nehody bylo, že se místo dopravní situace věnoval...
22.08.2019 - 15:50
V pátek si Brno připomene pád totality pobaltských států Foto: MMB
Národními barvami Litvy, Lotyšska a Estonska se v pátek večer rozsvítí Mahenovo divadlo, Husa na provázku a fontána u Janáčkova divadla. Město se tak symbolicky připojí k iniciativě Díky, že můžem,...
22.08.2019 - 11:42
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Od 30. září čeká na řidiče parkující v Brně řada změn. Nová pravidla představili brněnští radní už v březnu. Nyní odstartovala informační kampaň, díky níž se každý může seznámit s novinkami.
22.08.2019 - 07:00
Komentáře