Reklama
reklama

Na Moravském náměstí roste Moravák

Ze zchátralých budov domy s novou tváří. Tak lze popsat osud dvou sousedících funkcionalistických staveb na Moravském náměstí. Zatímco sedmipatrový činžák s číslem 14 svou revitalizovanou podobu již získal, rekonstrukce budovy bývalé Moravské typografie by měla být podle plánů developera hotová do konce letošního roku.

Oba sousedi zaujímají dominantní pozici na severní straně Moravského náměstí. Nadační dům Valentina Falkensteinera zde byl podle návrhu architekta Oskara Pořísky postaven v roce 1934 a opravit jej nechala radnice

Brna-střed. Přestože budova není památkově chráněná, při rekonstrukci zůstaly zachovány všechny její architektonické detaily. Za přerodem léta chátrající Moravské typografie z roku 1921 stojí zlínská developerská společnost CREAM Real Estate. Ta zde plánuje vytvořit nové kancelářské prostory, obchody, ale například i restauraci.

 Nová moderní multifunkční stavba ponese název Moravák. „Jsme rádi, že můžeme představit prozatím jeden z našich největších projektů a to nejen budoucím nájemníkům, ale také veřejnosti. Naším cílem je oživení budovy, která odpovídá těm nejmodernějším standardům a budoucím nájemníkům nabídne ten největší komfort přímo v centru města. Moravské náměstí má navíc v budoucnu projít rozsáhlou rekonstrukcí a Moravák se tak stane součástí místa určeného pro setkávání, pořádání významných akcí nebo trávení volného času,“ říká Martin Jarolím, ředitel společnosti CREAM Real Estate.

Práce by měly skončit v prosinci 2019. „V té době chceme mít budovu z velké části pronajatou, proto jsme už teď na začátku roku spustili nabídku pronájmu všech prostor,“ doplnil Martin Jarolím. Moravák má devět podlaží. Sedm z osmi nadzemních obsadí kanceláře. Jednotky budou mít standardní dispozice o 24, 68 a 128 m², nejmenší komerční plochy zaujmou plochu 18 m², k dispozici bude ale i forma open space. V prvním patře se počítá s obchodními plochami, v podzemní části s provozem designové restaurace. Součástí budovy bude i reprezentativní recepce, volně přístupná relaxační zóna v atriu, společné zasedací prostory, kryté parkoviště či kolárna s šatnou.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
V neděli 5. května 2019 se v areálu brněnské Riviéry uskuteční již 5. ročník Festivalu těhotenství a rodiny. Pro návštěvníky je připravena řada odborných přednášek a workshopů, happening Mám svou...
19.04.2019 - 09:23
Minibus Foto: MMB
Překonat vzdálenosti na největším brněnském hřbitově pomůže zejména starším lidem minibus. Třikrát za hodinu objede hřbitov po vyznačené trase a zastaví kdekoli na znamení. Pokud se jeho využití...
18.04.2019 - 12:55
Hořící vlak Foto: HZS JMK
Osobní vagón blízko brněnského AZ Toweru začal ve středu před devátou hodinou večer hořet. Hasiči vyhlásili druhý stupeň poplachu.
18.04.2019 - 05:00
Losování Foto: MMB
Celkem 47 jihomoravských firem si včera odneslo kreativní voucher v podobě poukazu na spolupráci s regionálními kreativci ve výši až 100 tisíc korun. O tom, kdo si voucher odnesl, rozhodl los.
17.04.2019 - 15:53
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Ke srážce nákladního auta s dodávkou došlo dnes před sedmou hodinou ráno na silnici u Polánky poblíž Ivančic. Šedesátiletý řidič dodávky na místě svým zraněním podlehl.
17.04.2019 - 11:52
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Čtvrtý ročník festivalu Ochutnej svět nabídne 26. a 27. dubna chutě a vůně z celého světa. Návštěvníci ochutnají hmyz, africkou kuchyni nebo třeba havajské Poke.
17.04.2019 - 08:00
Komentáře