Reklama
reklama

Na Moravském náměstí roste Moravák

Ze zchátralých budov domy s novou tváří. Tak lze popsat osud dvou sousedících funkcionalistických staveb na Moravském náměstí. Zatímco sedmipatrový činžák s číslem 14 svou revitalizovanou podobu již získal, rekonstrukce budovy bývalé Moravské typografie by měla být podle plánů developera hotová do konce letošního roku.

Oba sousedi zaujímají dominantní pozici na severní straně Moravského náměstí. Nadační dům Valentina Falkensteinera zde byl podle návrhu architekta Oskara Pořísky postaven v roce 1934 a opravit jej nechala radnice

Brna-střed. Přestože budova není památkově chráněná, při rekonstrukci zůstaly zachovány všechny její architektonické detaily. Za přerodem léta chátrající Moravské typografie z roku 1921 stojí zlínská developerská společnost CREAM Real Estate. Ta zde plánuje vytvořit nové kancelářské prostory, obchody, ale například i restauraci.

 Nová moderní multifunkční stavba ponese název Moravák. „Jsme rádi, že můžeme představit prozatím jeden z našich největších projektů a to nejen budoucím nájemníkům, ale také veřejnosti. Naším cílem je oživení budovy, která odpovídá těm nejmodernějším standardům a budoucím nájemníkům nabídne ten největší komfort přímo v centru města. Moravské náměstí má navíc v budoucnu projít rozsáhlou rekonstrukcí a Moravák se tak stane součástí místa určeného pro setkávání, pořádání významných akcí nebo trávení volného času,“ říká Martin Jarolím, ředitel společnosti CREAM Real Estate.

Práce by měly skončit v prosinci 2019. „V té době chceme mít budovu z velké části pronajatou, proto jsme už teď na začátku roku spustili nabídku pronájmu všech prostor,“ doplnil Martin Jarolím. Moravák má devět podlaží. Sedm z osmi nadzemních obsadí kanceláře. Jednotky budou mít standardní dispozice o 24, 68 a 128 m², nejmenší komerční plochy zaujmou plochu 18 m², k dispozici bude ale i forma open space. V prvním patře se počítá s obchodními plochami, v podzemní části s provozem designové restaurace. Součástí budovy bude i reprezentativní recepce, volně přístupná relaxační zóna v atriu, společné zasedací prostory, kryté parkoviště či kolárna s šatnou.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Dívka odešla z koupaliště Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nedělní návštěvu kohoutovického aquaparku ukončily předčasně neshody mezi rodiči a desetiletou dívkou. Dcera se podle šestatřicetileté ženy volající na linku 156 urazila a odešla z areálu.
25.06.2019 - 09:36
Brněnské letiště Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Do výběrového řízení na leteckého dopravce pro spojení z Brna do Mnichova nepřišla žádná nabídka. Včera skončila lhůta pro podání nabídek. Brno tak zůstane bez linky do Mnichova.
25.06.2019 - 08:00
Několik silnic druhé a třetí třídy v Jihomoravském kraji čeká rekonstrukce. Dělníci opraví například cesty mezi Starovičkami, Rakvicemi a Břeclaví, Šaraticemi a Milešovicemi nebo Újezdem u Brna a...
24.06.2019 - 20:00
Letní kino v historických kulisách radnice Brna-střed je opět zde. Na adrese Dominikánská 2 se od 28. června 2019 až do 30. srpna 2019 budou každý den a za každého počasí promítat kinematografické...
24.06.2019 - 17:19
Pavilon G Foto: FN Brno
Fakultní nemocnice Brno začala s velkou rekonstrukcí Psychiatrické kliniky. Opraví pavilon G v Bohunicích z roku 1962, který svým účelům již nevyhovuje.
24.06.2019 - 13:57
Foto z akce Foto: Fire Brno
Mladá žena spadla v neděli dopoledne z lomu Hády. V těžko přístupném terénu ji našel kolemjdoucí. Vrtulník zraněnou transportoval do nemocnice. Žena utrpěla vážná zranění.
24.06.2019 - 07:00
Komentáře