Reklama
reklama

Na Masarykově okruhu se o víkendu uskuteční další ročník Velké ceny

Závody Velké ceny České republiky 2019 se uskuteční tento víkend na brněnském Masarykově okruhu. Dnes budou závodníci trénovat, zítra pojedou kvalifikaci, samotné závody se uskuteční v neděli.
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga

"Je to pro mě zároveň nejtěžší závod, protože ten shon okolo je fakt náročný. Nedávná pauza mezi závody mi fakt bodla, protože sezóna je náročná, takže jsem si oddechl a připravil se na nadcházející domácí závod," uvedl český zástupce v královské kubatuře Karel Abraham. Rád by o víkendu získal body do celkového umístění, konkurence je ale velká. "Urvat body je těžké a v závodech jsme neměli štěstí. Máme ale na to jezdit tak, abychom nějaké získali," dodal Abraham.

Také policisté se na náročný víkend chystají. V areálu Masarykova okruhu mají vybudované velitelsko-štábní stanoviště se všemi potřebnými informačními systémy. V něm bude mít velitel opatření k dispozici mimo jiné záběry z vrtulníku, který bude v sobotu a v neděli monitorovat dopravní situaci v Brně a blízkém okolí. Policisté instalovali také bezpečnostní kamery, kterými budou sledovat především odstavná parkoviště. Tyto budou moci sledovat i přes kamery umístěné na dronech.

V zázemí opatření je pro policisty připraven sociální kontejner, který pro podobné příležitosti daroval ze svých prostředků Jihomoravský kraj. Stejně tak velkokapacitní stan. V něm budou moci využít k odpočinku klimatizační jednotku, v zimě pak mobilní vytápění. Celé zázemí muže být nezávislé na připojení k elektrické síti. V případě výpadku jeho k dispozici elektrocentrála. Standardem už je mobilní nezávislé připojení k sítím mobilních operátorů a satelitní spojení.

O problémech, které předcházely konání další Grand Prix České republiky v Brně, jsme informovali zde

Zdroj: MMB, PČR

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Od pondělí příštího týdne čeká řidiče změna dopravy na Žabovřeské. Řidiči, kteří pojedou z Bystrce na Hlinky budou nově využívat obslužnou komunikaci, která vede mezi stávající silnicí a řekou. Po...
18.01.2020 - 07:30
Třiadvacetiletý Slovák měl dostatek kuráže, aby se zeptal na cestu brněnských strážníků. Policistům někoho připomínal, tak se rozhodli ověřit jeho totožnost. Byl celostátně hledaný.
17.01.2020 - 19:00
Ministr vnitra Jan Hamáček předal policistům padesát tři nových aut. Jsou mezi nimi i elektromobily, které mohou občané měst spatřit v ulicích.
17.01.2020 - 15:30
Požár haly v Holasicích se dlouhou dobu nedařilo dostat pod kontrolu. Hasiči na místo museli povolat další jednotky a vyhlásili třetí stupeň poplachu. Nakonec se povedlo požár pod kontrolu dostat a...
17.01.2020 - 13:30
Poškrábaná nebo poleptaná skla, posprejované karoserie vozů nebo vyvrácené označníky. Vandalové v řádění a ničení veřejného majetku nepolevují. Dopravní podnik města Brna za ně loni zaplatil 3,7...
17.01.2020 - 10:30
Na novomlýnských nádržích pátrala policie po muži, který před nimi utíkal. Když už neměl kam utéct, skočil do vody. Na místo byl přivolán i vrtulník. Muž byl nalezen mrtvý.
17.01.2020 - 07:30
Komentáře