Reklama
reklama

Na Masarykově okruhu se o víkendu uskuteční další ročník Velké ceny

Závody Velké ceny České republiky 2019 se uskuteční tento víkend na brněnském Masarykově okruhu. Dnes budou závodníci trénovat, zítra pojedou kvalifikaci, samotné závody se uskuteční v neděli.
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga

"Je to pro mě zároveň nejtěžší závod, protože ten shon okolo je fakt náročný. Nedávná pauza mezi závody mi fakt bodla, protože sezóna je náročná, takže jsem si oddechl a připravil se na nadcházející domácí závod," uvedl český zástupce v královské kubatuře Karel Abraham. Rád by o víkendu získal body do celkového umístění, konkurence je ale velká. "Urvat body je těžké a v závodech jsme neměli štěstí. Máme ale na to jezdit tak, abychom nějaké získali," dodal Abraham.

Také policisté se na náročný víkend chystají. V areálu Masarykova okruhu mají vybudované velitelsko-štábní stanoviště se všemi potřebnými informačními systémy. V něm bude mít velitel opatření k dispozici mimo jiné záběry z vrtulníku, který bude v sobotu a v neděli monitorovat dopravní situaci v Brně a blízkém okolí. Policisté instalovali také bezpečnostní kamery, kterými budou sledovat především odstavná parkoviště. Tyto budou moci sledovat i přes kamery umístěné na dronech.

V zázemí opatření je pro policisty připraven sociální kontejner, který pro podobné příležitosti daroval ze svých prostředků Jihomoravský kraj. Stejně tak velkokapacitní stan. V něm budou moci využít k odpočinku klimatizační jednotku, v zimě pak mobilní vytápění. Celé zázemí muže být nezávislé na připojení k elektrické síti. V případě výpadku jeho k dispozici elektrocentrála. Standardem už je mobilní nezávislé připojení k sítím mobilních operátorů a satelitní spojení.

O problémech, které předcházely konání další Grand Prix České republiky v Brně, jsme informovali zde

Zdroj: MMB, PČR

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Více než rok potrvá dopravní omezení v Bohunické ulici. Dělníci zde budou rekonstruovat vodovod a stoku, které jsou v havarijním stavu a na hranici životnosti. Stavební práce začnou v září.
23.08.2019 - 07:00
O velkém štěstí může hovořit mladík, jehož včera v podvečer u haly Rondo smetla tramvaj. Ze střetu vyvázl se středně těžkými zraněními. Příčinou nehody bylo, že se místo dopravní situace věnoval...
22.08.2019 - 15:50
V pátek si Brno připomene pád totality pobaltských států Foto: MMB
Národními barvami Litvy, Lotyšska a Estonska se v pátek večer rozsvítí Mahenovo divadlo, Husa na provázku a fontána u Janáčkova divadla. Město se tak symbolicky připojí k iniciativě Díky, že můžem,...
22.08.2019 - 11:42
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Od 30. září čeká na řidiče parkující v Brně řada změn. Nová pravidla představili brněnští radní už v březnu. Nyní odstartovala informační kampaň, díky níž se každý může seznámit s novinkami.
22.08.2019 - 07:00
O Velikonocích poprvé vyjel na Ústřední hřbitov minibus, který zdarma vozil návštěvníky po celém areálu. Osvědčil se, proto jej o Dušičkách dopravní podnik vypraví znovu.
21.08.2019 - 20:07
Rada města Brna dnes doporučila brněnskému zastupitelstvu schválit podporu ve výši 275 tisíc korun pro soutěž CZECH PRESS PHOTO 2020. Ta každoročně přehledně mapuje a představuje veřejnosti události...
21.08.2019 - 16:38
Komentáře