Reklama
reklama

Na Malé Americe se bude ochutnávat celý svět

Patříte k fanouškům cestování, především pak zahraniční kuchyně? Pak vyrazte na brněnskou Malou Ameriku. Nepotřebujete pas ani letenky a přesto potěšíte své chuťové pohárky. Poslední dubnový víkend se zde totiž ponese v duchu ochutnávání a světové gastronomie.

Na svou loňskou úspěšnou premiéru v Brně navazuje festival Ochutnej svět. Druhý ročník přinese pokrmy od více než dvaceti šéfkuchařů, kteří představí kuchyně z celého světa. Milovníkům exotických chutí naservírují své menu kuchaři z Vietnamu, Japonska, Thajska, Indie, Nepálu, Libanonu či Mexika, chybět nebude ani lehká středozemní gastronomie z Itálie, Španělska a Řecka. Na vyznavače extrémních kulinářských zážitků bude čekat například i ochutnávání hmyzu.

Hubnete před létem do plavek? Své zástupce bude mít na festivalu i zdravá a živá strava včetně RAW, veganské a vegetariánské kuchyně. Žízeň návštěvníkům zaženou originální nápoje, Božský bar by FoodPark i nabídka kvalitní kávy. Přestože hraje na festivalu Ochutnej svět hlavní roli jídlo, pořadatelé mysleli i na doprovodný program a atmosféru. Celý víkend doplní tematická hudba, vzpomínku si odnesete z fotokoutku a zábava čeká i na nejmenší návštěvníky. Pro ně jsou připraveny dílničky, malování na obličej či neděle v duchu čarodějnic plná soutěží.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Krátce po velkých změnách ve vlakové dopravě během letních prázdnin musí cestující počítat s dalšími výlukami na železniční trati.
18.09.2017 - 08:30
Ceny bytů v České republice stále rostou a současný stav neovlivnily ani prázdninové měsíce. V meziročním srovnání nyní pořídí Češi nové bydlení až o 20 % dráž a průměrná rodina tak na vlastní...
17.09.2017 - 19:58
Komentáře