Reklama
reklama

Na Malé Americe se bude ochutnávat celý svět

Patříte k fanouškům cestování, především pak zahraniční kuchyně? Pak vyrazte na brněnskou Malou Ameriku. Nepotřebujete pas ani letenky a přesto potěšíte své chuťové pohárky. Poslední dubnový víkend se zde totiž ponese v duchu ochutnávání a světové gastronomie.

Na svou loňskou úspěšnou premiéru v Brně navazuje festival Ochutnej svět. Druhý ročník přinese pokrmy od více než dvaceti šéfkuchařů, kteří představí kuchyně z celého světa. Milovníkům exotických chutí naservírují své menu kuchaři z Vietnamu, Japonska, Thajska, Indie, Nepálu, Libanonu či Mexika, chybět nebude ani lehká středozemní gastronomie z Itálie, Španělska a Řecka. Na vyznavače extrémních kulinářských zážitků bude čekat například i ochutnávání hmyzu.

Hubnete před létem do plavek? Své zástupce bude mít na festivalu i zdravá a živá strava včetně RAW, veganské a vegetariánské kuchyně. Žízeň návštěvníkům zaženou originální nápoje, Božský bar by FoodPark i nabídka kvalitní kávy. Přestože hraje na festivalu Ochutnej svět hlavní roli jídlo, pořadatelé mysleli i na doprovodný program a atmosféru. Celý víkend doplní tematická hudba, vzpomínku si odnesete z fotokoutku a zábava čeká i na nejmenší návštěvníky. Pro ně jsou připraveny dílničky, malování na obličej či neděle v duchu čarodějnic plná soutěží.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Začíná období viróz, a ačkoliv jde o nepříjemné onemocnění, většinou jeho léčba nevyžaduje zásah záchranářů a výjezd resuscitačního vozu. Jihomoravští záchranáři přesto evidují desítky hovorů denně...
14.11.2018 - 15:30
V pondělí dopoledne přijali policisté stručné oznámení o tom , že se mezi auty ve Štouračově ulici prochází kůň bez doprovodu.
14.11.2018 - 15:08
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Úřad začne vracet peníze rezidentům, kteří za první auto před změnou ceníku zaplatili 600 korun. Změna se týká druhé vlny parkování. Vrácení peněz je ale podmíněné žádostí.
14.11.2018 - 07:00
Ruské kolo na Moravském náměstí už stojí Foto: Centrum news
Už za deset dní v Brně začne opravdová vánoční atmosféra. Vánoční trhy na čtyřech brněnských náměstí odstartují 23. listopadu, takže intenzivní přípravy na vánoční Brno jsou v plném proudu.
13.11.2018 - 13:58
Koncerty se uskuteční v DRFG aréně Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Legendární kapela Lucie dnes v Ostravě startuje své turné, na kterém zahraje nejen své hity, ale také písničky z nového alba EvoLucie. V Brně bude mít rovnou dva koncerty, které se uskuteční 17. a 18...
13.11.2018 - 06:00
Dělníky vystřídají stánky Foto: MMB
Po několika měsících se otevírá opravené Dominikánské náměstí. Při celkové rekonstrukci byly opraveny všechny inženýrské sítě, proběhl archeologický výzkum, na hotové náměstí pak přibyly stromy a...
12.11.2018 - 19:40
Komentáře