Reklama
reklama

Na letní tábory vyrazí o prázdninách 5407 jihomoravských skautů a skautek

Na letní tábory se ve velkém vypravují také jihomoravští skauti a skautky. O prázdninách se do přírody vypraví 4 256 dětí a 1 151 skautských vedoucích. Táborů skautů z jižní Moravy je letos nahlášeno 143. Skautští dobrovolníci pro děti připravili program, který by v kuse mohl trvat téměř 6 let. Celkem totiž děti stráví na letních táborech 2 108 dní. Stejně jako v průběhu roku ve skautském oddíle se i na táboře učí kluci a holky zejména samostatnosti, spolupráci v partě kamarádů, orientaci v přírodě či třeba vaření. A čeká je samozřejmě spousta her.

Nejoblíbenějšími destinacemi zůstávají louky v Jihomoravském kraji a na Vysočině, odcestují také do lesů Pardubického nebo Olomouckého kraje. Oddíl vodních skautů vyrazí například sjíždět řeku Ohři. Na většinu táborů se děti začnou sjíždět už od začátku července. Pokračovat ale budou až do konce prázdnin.

Na bývalé tábořiště se po letech vrátí břeclavský skautský oddíl Plamen. „Letos pořádáme padesátý tábor. Proto jsme se rozhodli opět tábořit na místě, kam jezdili naši členové kdysi. Tábořiště v Senoradech patřilo mezi nejoblíbenější. Chystáme velké oslavy, na které se sjede téměř dvě stě bývalých členů. Bude zajímavé sledovat, jak se propojí bývalí a současní členové oddílu,“ uvedl dlouholetý člen oddílu Štěpán Káňa.

Průměrná délka jihomoravských skautských táborů je 15 dní, najdou se však i tábory, na kterých stráví děti v přírodě i tři týdny. Většinou se jedná o tábory s podsadovými stany nebo indiánskými tee-pee. Skautské letní tábory jsou vyvrcholením celoroční činnosti oddílů. „Skautské tábory schvaluji. Dítě je zpravidla členem oddílu, takže na táboře zažívá to samé, co v průběhu roku a jednotlivé účastníky, děti i vedoucí zná. Je to vhodná volba, zejména jede-li dítě na tábor poprvé," dodává doc. PhDr. Jan Lašek, CSc. z Katedry pedagogiky a psychologie Univerzity Hradec Králové.

Na skautských táborech je důležité také to, že se na něm všichni – přiměřeně svému věku -podílejí. Pomáhají s jeho stavbou, přípravou jídla nebo programu,“ uvádí Josef Výprachtický, starosta Junáka – českého skauta. Průměrná cena skautského tábora se pohybuje mezi 800 a 1000 Kč za týden, tato výjimečná cenová dostupnost je daná zejména tím, že se jedná o tábory nekomerční a vedoucí na těchto táborech působí jako dobrovolníci, přípravě a pobytu na nich věnují svou vlastní dovolenou.

Zdroj: Junák – český skaut

Autor: 
redakce
Aktuálně
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Komentáře