Reklama
reklama

Na letní tábory vyrazí o prázdninách 5407 jihomoravských skautů a skautek

Na letní tábory se ve velkém vypravují také jihomoravští skauti a skautky. O prázdninách se do přírody vypraví 4 256 dětí a 1 151 skautských vedoucích. Táborů skautů z jižní Moravy je letos nahlášeno 143. Skautští dobrovolníci pro děti připravili program, který by v kuse mohl trvat téměř 6 let. Celkem totiž děti stráví na letních táborech 2 108 dní. Stejně jako v průběhu roku ve skautském oddíle se i na táboře učí kluci a holky zejména samostatnosti, spolupráci v partě kamarádů, orientaci v přírodě či třeba vaření. A čeká je samozřejmě spousta her.

Nejoblíbenějšími destinacemi zůstávají louky v Jihomoravském kraji a na Vysočině, odcestují také do lesů Pardubického nebo Olomouckého kraje. Oddíl vodních skautů vyrazí například sjíždět řeku Ohři. Na většinu táborů se děti začnou sjíždět už od začátku července. Pokračovat ale budou až do konce prázdnin.

Na bývalé tábořiště se po letech vrátí břeclavský skautský oddíl Plamen. „Letos pořádáme padesátý tábor. Proto jsme se rozhodli opět tábořit na místě, kam jezdili naši členové kdysi. Tábořiště v Senoradech patřilo mezi nejoblíbenější. Chystáme velké oslavy, na které se sjede téměř dvě stě bývalých členů. Bude zajímavé sledovat, jak se propojí bývalí a současní členové oddílu,“ uvedl dlouholetý člen oddílu Štěpán Káňa.

Průměrná délka jihomoravských skautských táborů je 15 dní, najdou se však i tábory, na kterých stráví děti v přírodě i tři týdny. Většinou se jedná o tábory s podsadovými stany nebo indiánskými tee-pee. Skautské letní tábory jsou vyvrcholením celoroční činnosti oddílů. „Skautské tábory schvaluji. Dítě je zpravidla členem oddílu, takže na táboře zažívá to samé, co v průběhu roku a jednotlivé účastníky, děti i vedoucí zná. Je to vhodná volba, zejména jede-li dítě na tábor poprvé," dodává doc. PhDr. Jan Lašek, CSc. z Katedry pedagogiky a psychologie Univerzity Hradec Králové.

Na skautských táborech je důležité také to, že se na něm všichni – přiměřeně svému věku -podílejí. Pomáhají s jeho stavbou, přípravou jídla nebo programu,“ uvádí Josef Výprachtický, starosta Junáka – českého skauta. Průměrná cena skautského tábora se pohybuje mezi 800 a 1000 Kč za týden, tato výjimečná cenová dostupnost je daná zejména tím, že se jedná o tábory nekomerční a vedoucí na těchto táborech působí jako dobrovolníci, přípravě a pobytu na nich věnují svou vlastní dovolenou.

Zdroj: Junák – český skaut

Autor: 
redakce
Aktuálně
Protihluková stěna Foto: DPMB
Obyvatelé Bystrce se dočkají rekonstrukce protihlukové stěny, která je má lépe ochránit před hlukem od projíždějících tramvají i aut. Investice vyjdou na 11 milionů korun.
25.09.2018 - 15:38
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
V pátek 21.9. odstartovalo finále 8. ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku, do kterého postupuje 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů ze všech krajů České republiky. Finalisty nominovala...
24.09.2018 - 08:13
Komentáře