Reklama
reklama

Na křižovatku u Semilassa vjedou bagry

Ve všední dny hustý provoz a chodci přebíhající mezi zastávkami MHD. Tak běžně vypadá situace u brněnského Semilassa. Rada města proto schválila záměr křižovatku zrekonstruovat.

Opravovat se bude dopravní prostor v části ulice Palackého v úseku Metodějova–Havlišova a ulice Kosmova. „Cílem chystané rekonstrukce je navrhnout kvalitní uliční prostor a uspořádání tramvajových a autobusových zastávek. Chceme tímto zajistit větší bezpečnost chodců, zvýšit atraktivitu lokality a vybudovat nové tramvajové zastávky, které bude možné využít i pro autobusovou hromadnou dopravu. Záměr také respektuje význam kulturního objektu Semilassa,“ komentoval náměstek primátora pro oblast dopravy Matěj Hollan.

Rekonstrukce tramvajových tratí zde plánuje i Dopravní podnik města Brna a obě akce by měly probíhat společně. Dál se počítá s vybudováním nástupišť, úpravou světelné signalizace a veřejného osvětlení, výměnou příslušných kabelových vedení či rekonstrukcí vozovek a chodníků. Například ten před Semilassem by měl mít nově šířku minimálně 6 metrů a sloužit zároveň jako pobytový prostor. 

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Svatbu lze pořádat na mnoha místech – v kostele, na radnici, zámku, lodi, zahraně, v parku nebo hotelu. Pro netradiční místo pro svůj obřad se rozhodli budoucí novomanželé Jana Manová a Milan Hypra,...
20.06.2018 - 20:00
Telefonát, v němž se ozval hlas opilého muže, zaznamenali včera v nočních hodinách policisté na Břeclavsku. Muž vyhrožoval, že skočí pod vlak. Svůj slib však nesplnil, načež jej policisté odvedli...
20.06.2018 - 16:07
Podvodník na fotografii Foto: Policie České republiky
Brněnští kriminalisté pátrají po podvodníkovi, který se vydával za celníka, aby připravil svou oběť o 900 tisíc korun. Poznáváte jej na fotografii?
20.06.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Některé zastávky, na kterých musí lidé na vozíčku překonávat překážky například v podobě obrubníku, budou nově bezbariérové. Při přestavbě překážky dopravní podnik odstraní.
19.06.2018 - 19:41
Při úklidu lze narazit na různé věci, avšak na nález z minulého týdne nezapomene žena, která při úklidu objevila ruční granát. Stalo se tak v Kyjově na Hodínsku při vyklízení rodinného domku. O ruční...
19.06.2018 - 14:00
Rozsáhlá rekonstrukce silnice I/50 ve Slavkově u Brna pokračuje. Uzavírka se v dnech 19. června až 29. června dostane do fáze, kdy dopravu budou po dobu deseti dnů řídit semafory.
19.06.2018 - 12:00
Komentáře