Reklama
reklama

Na Kamenném vrchu se bude stavět

Na brněnské sídliště Nový Lískovec se již za pár let bude moci stěhovat až sto mladých rodin. V nových bytových domech zde totiž vzniknou startovací byty, rovněž ale i byty pro seniory a sociální byty. Záměr první etapy bytové výstavby v oblasti Kamenný vrch II schválili brněnští radní předposlední zářijové úterý letošního roku.

Kamenný vrch II je jednou z rozvojových lokalit města Brna a jako taková je rovněž zahrnuta do městských strategických projektů. V letech 2019 až 2023 zde má proto podle plánů vyrůst 6 až 8 bytových domů. Ty poskytnou nové bydlení až ve 200 bytech. Záměr zároveň počítá s novou technickou i dopravní infrastrukturou. Budovat se bude například i nová kanalizace. „50 % z celkového počtu bytů bude řešeno jako byty pro mladé rodiny. Předpokládáme, že budou stavěny převážně ve velikosti 2+kk, 3+kk, 2+1 a 3+1 s podlahovou plochou bytů v rozmezí 40–75 metrů čtverečních,“ uvedl k plánované výstavbě první náměstek primátora Petr Hladík. Město tak reaguje na nedostatek bytů a složitou situaci právě pro mladé rodiny a páry. Startovací byt totiž mohou získat právě mladí občané, kteří zahajují samostatný život. Nájemní smlouva se přitom uzavírá na dobu určitou a základní podmínkou je, aby byli žadatelé zletilí a nevlastnili žádný jiný byt či rodinný dům.

Dalších 10 % z celkového počtu bytů bude sloužit sociálním účelům. Nové sociální byty zde vzniknou o dispozicích 1+kk, 1+1, 2+kk, 3+kk, 2+1 či 3+1. „40 % bytů bude navrženo pro bydlení seniorů, z toho 65 % bude řešeno jako garsoniéry s podlahovou plochou 30–50 metrů čtverečních a přibližně 35 % jako 2+kk s podlahovou plochou do 50 metrů čtverečních,“ dodal náměstek Petr Hladík. V letošním roce nechá město zpracovat objemové zastavovací studie, v následujících dvou letech bude vybrán projektant a dojde ke zpracování dokumentací pro územní řízení, stavební povolení a pro provedení stavby. Finance na novou výstavbu město použije z Fondu bytové výstavby. Celkové náklady se vyšplhají na 580 milionů korun.

Autor: 
Jana Danielová
Aktuálně
Ilustrační foto
Speciálně uzpůsobený člun k záchraně tonoucích lidí má výrazně pomoci v práci záchranným brněnským složkám. Plavidlo zajišťuje vysokou stabilitu nejen během plavby, ale zejména při nakládání...
20.10.2017 - 07:15
Adventní trhy na Zelném trhu
Městská část Brno-střed nabízí na předvánočních venkovních akcí pět prodejních míst, na kterých neziskové organizace mohou prodávat své výrobky či prezentovat svou činnost.
19.10.2017 - 17:50
Nevidomí, ale hlavně jejich vodicí psi, budou mít v brněnských tramvajích více prostoru. Nově mohou ve vybraných vozech nastupovat i druhými dveřmi. Na změně spolupracoval Dopravní podnik města Brna...
19.10.2017 - 15:22
Vysoké učení technické
Ztráta sluchu, psychické onemocnění nebo třeba horší zrak. I přes tyto překážky mohou studenti brněnské techniky navštěvovat vysokou školu a užívat si studentská léta jako ostatní spolužáci. Už deset...
19.10.2017 - 07:55
Na hlavním nádraží se po rekonstrukci otevřely nové toalety
Naproti pátému a šestému nástupišti u hlavního nádraží v Brně se otevřely po rekonstrukci nové toalety. Náklady na opravy byly 1,4 miliónů korun bez DPH.
18.10.2017 - 16:07
Ilustrační foto
Policie se potýká s nedostatkem lidí. Krajské ředitelství policie Jihomoravského kraje se i proto rozhodlo spolupracovat s Univerzitou obrany v Brně.
18.10.2017 - 07:37
Komentáře