Reklama
reklama

Na Kamenném vrchu se bude stavět

Na brněnské sídliště Nový Lískovec se již za pár let bude moci stěhovat až sto mladých rodin. V nových bytových domech zde totiž vzniknou startovací byty, rovněž ale i byty pro seniory a sociální byty. Záměr první etapy bytové výstavby v oblasti Kamenný vrch II schválili brněnští radní předposlední zářijové úterý letošního roku.

Kamenný vrch II je jednou z rozvojových lokalit města Brna a jako taková je rovněž zahrnuta do městských strategických projektů. V letech 2019 až 2023 zde má proto podle plánů vyrůst 6 až 8 bytových domů. Ty poskytnou nové bydlení až ve 200 bytech. Záměr zároveň počítá s novou technickou i dopravní infrastrukturou. Budovat se bude například i nová kanalizace. „50 % z celkového počtu bytů bude řešeno jako byty pro mladé rodiny. Předpokládáme, že budou stavěny převážně ve velikosti 2+kk, 3+kk, 2+1 a 3+1 s podlahovou plochou bytů v rozmezí 40–75 metrů čtverečních,“ uvedl k plánované výstavbě první náměstek primátora Petr Hladík. Město tak reaguje na nedostatek bytů a složitou situaci právě pro mladé rodiny a páry. Startovací byt totiž mohou získat právě mladí občané, kteří zahajují samostatný život. Nájemní smlouva se přitom uzavírá na dobu určitou a základní podmínkou je, aby byli žadatelé zletilí a nevlastnili žádný jiný byt či rodinný dům.

Dalších 10 % z celkového počtu bytů bude sloužit sociálním účelům. Nové sociální byty zde vzniknou o dispozicích 1+kk, 1+1, 2+kk, 3+kk, 2+1 či 3+1. „40 % bytů bude navrženo pro bydlení seniorů, z toho 65 % bude řešeno jako garsoniéry s podlahovou plochou 30–50 metrů čtverečních a přibližně 35 % jako 2+kk s podlahovou plochou do 50 metrů čtverečních,“ dodal náměstek Petr Hladík. V letošním roce nechá město zpracovat objemové zastavovací studie, v následujících dvou letech bude vybrán projektant a dojde ke zpracování dokumentací pro územní řízení, stavební povolení a pro provedení stavby. Finance na novou výstavbu město použije z Fondu bytové výstavby. Celkové náklady se vyšplhají na 580 milionů korun.

Autor: 
Jana Danielová
Aktuálně
Devatenáctiletý mladík se stal v sobotu večer údajně cílem útoku třiačtyřicetiletého muže.
17.12.2017 - 18:34
Jihomoravská metropole v posledních letech mění svou podobu a v tomto trendu bude pokračovat i nadále. Nevyužívané či zchátralé budovy, které v dobách minulých určovaly tvář a často i prosperitu...
17.12.2017 - 08:40
Zpříjemnění a obohacení svátečních dnů kulturními zážitky nabízí Divadlo Bolka Polívky.
16.12.2017 - 16:44
Možná jste už o této relativně nové zábavě slyšeli nebo jste ji dokonce vyzkoušeli. Vědomostní kvízy v hospodách, které k nám přišly z Velké Británie, totiž dobývají nejen Českou republiku, ale i...
16.12.2017 - 10:15
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Brněnští policisté včera zasahovali u loupežného přepadení banky v centru Brna. Lupiče zachytili ještě na místě činu. Podle jeho slov má s loupením bank zkušenosti.
15.12.2017 - 13:05
Jeden muž zemřel při autonehodě na silnici mezi obcemi Neslovice a Tetčice na Brněnsku při čelní srážce dvou osobních aut. Hasiči řidiče museli vyprostit. Jeden však svým zraněním podlehl.
15.12.2017 - 07:00
Komentáře