Reklama
reklama

Na domácím ledě si Znojmo proti Innsbrucku zastřílelo. Na hattrick si sáhl Michal Gago

Znojmo se rychle dostalo do dvoubrankového náskoku a své vedení postupně navyšovalo. Velkou zásluhu na výsledku 9:3 měl jednadvacetiletý Michal Gago, jenž se blýskl hattrickem.

Po úvodním oťukávání a rozehřívacích zákrocích gólmanů na obou stranách kluziště přišla rázná odpověď ze strany Znojma. Na konci šesté minuty se zmocnil odraženého kotouče u tyče Motteho brány Michal Gago a nikým nehlídán jej dopravil do sítě. Zaskočení hráči Innsbrucku, kteří dlouho proti gólu protestovali, šli vzápětí do čtyř a přesilovku Orlů velmi rychle využil šikovnou tečí Petr Beránek. Domácí tým byl i v dalších minutách aktivnější, byť tempo zápasu nebylo nikterak oslnivé. Žraloci se dostali ke slovu až v samotném závěru, čemuž výrazně napomohla i početní výhoda. Nicméně Lassila nedovolil žádné nepřístojnosti ve svém brankovišti, jeho mužstvo tak mohlo jít po první třetině do šaten výrazně spokojenější.

Hned čtyřminutovou početní výhodu si Orli vysloužili na startu prostředního dějství. Dlouho to vypadalo, že zůstane nevyužita, v jejím závěru však přišlo šťastné vyražení kotouče přímo na hůl Radima Matuše, pro kterého bylo lahůdkou napálit puk mezi tři tyče. Hosté s obrovskou klikou snížili poté, co John Lammers nastřelil zpoza klece beton Lassily, od nějž se kotouč dokutálel za brankovou čáru. Oko diváka nyní opravdu nedostávalo možnost lačnit. Orli si neúspěšně vyzkoušeli přečíslení tři na jednoho, na druhé straně sám uháněl na Lassilu útočník Herbert, následně Luciani neproměnil nařízené trestné střílení.

Znojmo ale nemuselo dlouho smutnit. Čtvrtý zásah přidal po dalším rychlém přečíslení Aleš Sova. Ani Innsbruck však nechtěl zůstat příliš pozadu a samostatný únik mazácky zakončil Sacha Guimond. Stav 4:2 pro Jihomoravany už vydržel až do konce třetiny, i když oba týmy ještě sahaly po dalších trefách v početních výhodách. Motte i Lassila už ale své brány dokonale uzamkli.

Také třetí část začala výrazně lépe pro Orly. Petr Mrázek si najel do útočného pásma a z kruhu poslal pátý pozdrav do žraločí sítě. Znojmo následně ustálo další oslabení, aby již při hře pět na pět inkasovalo. Krátce po vhazování vypálil Joel Broda a nic nevidící Lassila neměl příležitost zasáhnout. Znojemští hokejisté ale odmítili jakékoliv drama a v rozmezí necelých dvou minut soupeře doslova položili na lopatky třemi góly! Nejdříve vrátil svým barvám klid Radim Matuš, jenž v prostoru před bránou Motteho neměl se zakončením těžkou práci. Pak se hned dvakrát za sebou blýskl Michal Gago - proměněným individuálním únikem a následně zakončením do odkryté svatyně po krásném pasu Bowlese. Mladý znojemský útočník si tak připsal hattrick! To ale stále nebylo vše. Devátý zásah přidal po samostatné akci Anthony Luciani. Domácími diváky vymodlená desítka sice nepřišla, vadit to snad ale nikomu nemohlo.

Branky a nahrávky: 6. Gago (Bořuta, Bowles), 9. Beránek (Sova, Mrázek), 26. Matuš (Luciani, Svoboda), 32. Sova (Mrázek, Beránek), 42. Mrázek (Bartoš, Beránek), 51. Matuš (Svoboda, Luciani), 52. Gago (Sedlák, Tansey), 53. Gago (Bowles, Tansey), 57. Luciani (Gago, Bořuta) – 28. Lammers (Thörnberg, Wetzelsberger), 33. Guimond (Lammers), 46. Broda (Herbert).
Rozhodčí: Kincses, Sewell – Gatol, Nemeth.
Vyloučení: 7:10, navíc Mikliš do konce utkání – Lattner do konce utkání.
Využití: 2:0.

Zdroj: HC Orli

Autor: 
redakce
Aktuálně
Brněnský basketbalový klub mmcité1 má nového spolumajitele. Stala se jím izraelská společnost True Player Group.
04.06.2020 - 14:29
Opravy kolejí, vodovodu, kanalizace, veřejného osvětlení i zastávek městské hromadné dopravy. To vše čeká frekventovanou Lesnickou ulici v Černých Polích.
04.06.2020 - 07:44
Výherci čtenářské soutěže zavítali s magazínem Centrum news na premiéru představení Legenda do Cirkusu Humberto. Ta se odehrála v brněnském Komárově na Hněvkovského ulici.
03.06.2020 - 18:11
Na velmi nezvyklou situaci upozornil včera v podvečer městskou policii muž procházející přes prostranství před Janáčkovým divadlem. U světelné kašny tam seděli muž se ženou a ve vodě oplachovali...
03.06.2020 - 15:33
Zcela nový pohled na okolí vlakového nádraží se Brňanům naskytne zřejmě již za dva roky. Podle plánů skupiny Crestyl půjde k zemi obchodní dům na Dornychu v roce 2022 a následně se tu začne stavět....
03.06.2020 - 08:17
Dlouhodobý nedostatek míst v mateřinkách a stále rostoucí počet obyvatel Bystrce. Právě z těchto důvodů připravují brněnští radní výstavbu mateřské školky při ulici Nad Dědinou. Projektovat ji bude...
02.06.2020 - 16:35
Komentáře