Reklama
reklama

Na brněnském koncertu Hvězdy pro úsměv se podařilo vybrat třicet tisíc, Bohunce na nový chrup

Tereza Mašková, Pavel Callta a další umělci podpořili bývalé onkologické pacienty. Na brněnském koncertu Hvězdy pro úsměv se podařilo vybrat téměř 30 tisíc korun. Celá částka poputuje na nový chrup 23leté Bohunky. Dívka přišla o několik zubů kvůli nádoru a následnému ozařování obličeje. Díky koncertu teď získá nový úsměv. Na nový chrup za 100 tisíc korun přispěje i Nadační fond Krtek a další dárci.

„Podařilo se nám vybrat 30 tisíc korun a celou částku věnujeme na opravu chrupu Bohunce, která v dětství prodělala onkologické onemocnění. Koncert Hvězdy pro úsměv jsme pořádali už podruhé a i letos se potvrdilo, že to má smysl. Díky umělcům i návštěvníkům koncertu můžeme splnit Bohunce její sen,“ říká Markéta Šejnohová z organizace Společně k úsměvu, která benefiční koncert pořádala.

Bohunka onemocněla zhoubným nádorem v oblasti hlavy a krku v šesti letech. Svůj boj s nemocí vyhrála již před mnoha lety, následky ale cítí dodnes. „Kvůli nádoru a náročné léčbě mám ochrnutou pravou část obličeje. Kromě toho bývám často nemocná a jsem neustále unavená. Kazí se mi také zuby, sedm jsem již ztratila a na řadě jsou podle lékařů i další,“ říká 23letá studentka.

Opravu Bohunčiných zubů vyčíslili stomatologové na téměř 100 tisíc korun. Šanci na nový chrup teď dívka dostane díky výtěžku z benefičního koncertu Hvězdy pro úsměv. Organizace Společně k úsměvu založená bývalými dětskými onkologickými pacienty přispěje na záchranu Bohunčiných zubů 30 tisíc korun. Stejnou částku věnuje i Nadační fond Krtek. Anonymní dárce přispěje 35 tisíc. „Jsem vděčná všem, kteří mi pomohli. Nové zuby mi umožní normálně jíst a jídlo dobře rozkousat. Navíc i pozvednou mou psychiku. Už se nebudu muset ve společnosti stydět, protože budu jíst stejně jako ostatní. Už se na nové zuby moc těším,“ popisuje Bohunka. Sama se na opravě svého chrupu bude podílet částkou pět tisíc.

V Česku je nyní více než sedm tisíc lidí, kteří v dětství překonali onkologické onemocnění. Většina z nich má ale dlouhotrvající následky. Mezi nejčastější problémy, které bývalé dětské onkologické pacienty trápí, patří špatná funkce štítné žlázy, srdce, plic, ale i neplodnost. S následnou léčbou jim pomáhá brněnská organizace Společně k úsměvu založená právě bývalými dětskými onkologickými pacienty. „Pro pacienty pořádáme společně se zkušenými zubaři workshopy o dentální hygieně i svépomocné skupiny pod vedením psychoterapeutů. Bývalí onkologičtí pacienti se totiž často potýkají s psychickými potížemi. Trápí je například úzkosti, že se nemoc znovu vrátí,“ říká Markéta Šejnohová.

Zdroj: MaVe

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Unikátní laserový detekční systém, vytvářející neprodyšnou síť vzdušného prostoru nad vybranými objekty, dnes představili zástupci ČEZ přímo v Jaderné elektrárně Dukovany. Cílem nového systému je...
24.11.2020 - 16:13
Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně již téměř měsíc odkládá plánované operace a zákroky, a to u všech oborů, které odklad umožňují. V současné době se pozvolně vrací k tzv. elektivní operativě.
24.11.2020 - 08:21
Odcizené zboží ze supermarketu bude zadrženého muže stát víc, než si vůbec pomyslel.
23.11.2020 - 08:50
Náprava historických křivd někdy trvá dekády, důkazem může být znovuobnovení čestného titulu doktor technických věd pro Jana Antonína Baťu, který o svůj titul dr.h.c. přišel z politických důvodů v...
22.11.2020 - 04:18
Ke stovkám standardních PCR testů přidává ČEZ navíc ještě antigenní testování. Zaměří se především na pracovníky v provozech, které jsou nezbytné pro fungování České republiky. Jako první se nové...
20.11.2020 - 10:29
Neosvětlené vozidlo jedoucí do protisměru zpozorovala v pondělí odpoledne hlídka městské policie ve Vlhké ulici.
19.11.2020 - 14:56
Komentáře