Reklama
reklama

Na brněnském Autodromu se vyšlapalo přes 100 tisíc korun na charitu

Zakončení motoristické sezóny doprovází na Masarykově okruhu v Brně řada akcí pro veřejnost. Na nedělním Dni otevřené dráhy mohli návštěvníci vyšlapat na charitativních kolech Nadace ČEZ finanční částku pro potřebné.
Na Masarykově okruhu se šlapalo na kolech pro dobrou věc.

Minutou šlapání mohl každý podpořit základní školu při Fakultní nemocnici Brno nebo rodinné centrum Chovánek. „Jediná minuta šlapání každého z nás na charitativních kolech může znamenat úsměv ve tváři tolika dětí, které právě potřebují naši pomoc,“ sdělila ředitelka nadace Michaela Ziková.

Slunečné počasí přálo jak zájemcům, kteří si přišli na Masarykův okruh vyzkoušet své řidičské schopnosti, tak i všem, kteří usedli na oranžová kola. Částku 51 030 korun vyšlapali návštěvníci pro Fakultní nemocnici Brno. „Vůbec jsem nečekala, že by se pro nás na kolech dalo tolik vyšlapat,“ řekla ředitelka nemocnice Marie Plevová. Škola příspěvek použije na pořízení pomůcek na malování, na výtvarné práce a výpočetní techniku.

V Chovánku žijí zdravé i zdravotně postižené děti v náhradní rodinné péči. Zástupkyně prozradila, že díky finančnímu daru 50 861 korun může zajistit tábory a víkendové akce pro děti v centru. Nejvíce dětí v Chovánku je ve věku do tří let.

Nedělní Den Otevřené dráhy pořádá Autodrom Brno pro veřejnost již tradičně, tentokrát se jednalo o benefiční akci ve spolupráci s nadačním fondem Niké.

 

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Čtrnáctiletou dívku včera ve čtyři hodiny ráno podpíraly v Králově Poli tři další děti.
16.09.2018 - 18:21
Nezáleží na tom, zda patříte k vyznavačům aktivního životního stylu, plánujete založit rodinu či naopak vyhledáváte klid a možnosti k zaslouženému relaxu. Uvažujete-li nad koupí nového bydlení a...
16.09.2018 - 08:29
Komentáře