Reklama
reklama

Na brněnském Autodromu se vyšlapalo přes 100 tisíc korun na charitu

Zakončení motoristické sezóny doprovází na Masarykově okruhu v Brně řada akcí pro veřejnost. Na nedělním Dni otevřené dráhy mohli návštěvníci vyšlapat na charitativních kolech Nadace ČEZ finanční částku pro potřebné.
Na Masarykově okruhu se šlapalo na kolech pro dobrou věc.

Minutou šlapání mohl každý podpořit základní školu při Fakultní nemocnici Brno nebo rodinné centrum Chovánek. „Jediná minuta šlapání každého z nás na charitativních kolech může znamenat úsměv ve tváři tolika dětí, které právě potřebují naši pomoc,“ sdělila ředitelka nadace Michaela Ziková.

Slunečné počasí přálo jak zájemcům, kteří si přišli na Masarykův okruh vyzkoušet své řidičské schopnosti, tak i všem, kteří usedli na oranžová kola. Částku 51 030 korun vyšlapali návštěvníci pro Fakultní nemocnici Brno. „Vůbec jsem nečekala, že by se pro nás na kolech dalo tolik vyšlapat,“ řekla ředitelka nemocnice Marie Plevová. Škola příspěvek použije na pořízení pomůcek na malování, na výtvarné práce a výpočetní techniku.

V Chovánku žijí zdravé i zdravotně postižené děti v náhradní rodinné péči. Zástupkyně prozradila, že díky finančnímu daru 50 861 korun může zajistit tábory a víkendové akce pro děti v centru. Nejvíce dětí v Chovánku je ve věku do tří let.

Nedělní Den Otevřené dráhy pořádá Autodrom Brno pro veřejnost již tradičně, tentokrát se jednalo o benefiční akci ve spolupráci s nadačním fondem Niké.

 

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Stany záchranářů Foto: ZZS JMK
Olympijský park na výstavišti plný různých sportů s sebou přináší i drobná zranění. Hned první týden stihli záchranáři ošetřit téměř dvacítku pacientů.
15.02.2018 - 11:45
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Pes, který utekl majitelce do psího výběhu, pomohl policii s odhalením osoby v pátrání. Majitelka zatoulaného psa jej našla u strážníků, kteří si ověřili totožnost ženy. Ukázalo se, že právě...
15.02.2018 - 07:48
Komentáře