Reklama
reklama

Na brněnském Autodromu se vyšlapalo přes 100 tisíc korun na charitu

Zakončení motoristické sezóny doprovází na Masarykově okruhu v Brně řada akcí pro veřejnost. Na nedělním Dni otevřené dráhy mohli návštěvníci vyšlapat na charitativních kolech Nadace ČEZ finanční částku pro potřebné.
Na Masarykově okruhu se šlapalo na kolech pro dobrou věc.

Minutou šlapání mohl každý podpořit základní školu při Fakultní nemocnici Brno nebo rodinné centrum Chovánek. „Jediná minuta šlapání každého z nás na charitativních kolech může znamenat úsměv ve tváři tolika dětí, které právě potřebují naši pomoc,“ sdělila ředitelka nadace Michaela Ziková.

Slunečné počasí přálo jak zájemcům, kteří si přišli na Masarykův okruh vyzkoušet své řidičské schopnosti, tak i všem, kteří usedli na oranžová kola. Částku 51 030 korun vyšlapali návštěvníci pro Fakultní nemocnici Brno. „Vůbec jsem nečekala, že by se pro nás na kolech dalo tolik vyšlapat,“ řekla ředitelka nemocnice Marie Plevová. Škola příspěvek použije na pořízení pomůcek na malování, na výtvarné práce a výpočetní techniku.

V Chovánku žijí zdravé i zdravotně postižené děti v náhradní rodinné péči. Zástupkyně prozradila, že díky finančnímu daru 50 861 korun může zajistit tábory a víkendové akce pro děti v centru. Nejvíce dětí v Chovánku je ve věku do tří let.

Nedělní Den Otevřené dráhy pořádá Autodrom Brno pro veřejnost již tradičně, tentokrát se jednalo o benefiční akci ve spolupráci s nadačním fondem Niké.

 

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Podle dostupných údajů žije v České republice téměř třetina obyvatel v panelových domech. Blížíte-li se k velkoměstům, již z dálky vás ve většině případů vítá šedá náruč okrajových sídlišť. V žádném...
17.11.2017 - 09:15
Kniha Normalizační Brno
Den boje za svobodu a demokracii a Mezinárodní den studenstva připomene studentský průvod i výstava fotografií normalizačního Brna.
16.11.2017 - 16:43
Město převzalo vánoční strom
Vánoční strom, který každý rok zdobí náměstí Svobody, Brno opět převzalo od Bílovic nad Svitavou. Včera se uskutečnilo slavností předání 18 metrů vysokého smrku ztepilého. Byla přítomna i...
16.11.2017 - 07:58
Fotka klubu z roku 2014
Klub na ulici Leitnerova prošel stavebními úpravami. Z barové místnosti se stala kavárna a sál se rozšířil a zrekonstruoval. Zřizovatel chce z Leitnerky vytvořit kulturní centrum Starého Brna.
15.11.2017 - 14:19
Alkohol v Brně prodalo mladistvému 16 z 18 provozoven
Inspektoři České obchodní inspekce zkontrolovali osmnáct brněnských provozoven, zda mladistvým prodají alkohol. V šestnácti z nich nedodrželi zákon a alkohol prodali.
15.11.2017 - 07:58
Brněnští radní dnes schválili vybudování wellness v plaveckém stadionu za Lužánkami. Nabídne třeba sauny, vířivku nebo relaxační bazén.
14.11.2017 - 18:20
Komentáře