Reklama
reklama

Na brněnském Autodromu se vyšlapalo přes 100 tisíc korun na charitu

Zakončení motoristické sezóny doprovází na Masarykově okruhu v Brně řada akcí pro veřejnost. Na nedělním Dni otevřené dráhy mohli návštěvníci vyšlapat na charitativních kolech Nadace ČEZ finanční částku pro potřebné.
Na Masarykově okruhu se šlapalo na kolech pro dobrou věc.

Minutou šlapání mohl každý podpořit základní školu při Fakultní nemocnici Brno nebo rodinné centrum Chovánek. „Jediná minuta šlapání každého z nás na charitativních kolech může znamenat úsměv ve tváři tolika dětí, které právě potřebují naši pomoc,“ sdělila ředitelka nadace Michaela Ziková.

Slunečné počasí přálo jak zájemcům, kteří si přišli na Masarykův okruh vyzkoušet své řidičské schopnosti, tak i všem, kteří usedli na oranžová kola. Částku 51 030 korun vyšlapali návštěvníci pro Fakultní nemocnici Brno. „Vůbec jsem nečekala, že by se pro nás na kolech dalo tolik vyšlapat,“ řekla ředitelka nemocnice Marie Plevová. Škola příspěvek použije na pořízení pomůcek na malování, na výtvarné práce a výpočetní techniku.

V Chovánku žijí zdravé i zdravotně postižené děti v náhradní rodinné péči. Zástupkyně prozradila, že díky finančnímu daru 50 861 korun může zajistit tábory a víkendové akce pro děti v centru. Nejvíce dětí v Chovánku je ve věku do tří let.

Nedělní Den Otevřené dráhy pořádá Autodrom Brno pro veřejnost již tradičně, tentokrát se jednalo o benefiční akci ve spolupráci s nadačním fondem Niké.

 

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Svatbu lze pořádat na mnoha místech – v kostele, na radnici, zámku, lodi, zahraně, v parku nebo hotelu. Pro netradiční místo pro svůj obřad se rozhodli budoucí novomanželé Jana Manová a Milan Hypra,...
20.06.2018 - 20:00
Telefonát, v němž se ozval hlas opilého muže, zaznamenali včera v nočních hodinách policisté na Břeclavsku. Muž vyhrožoval, že skočí pod vlak. Svůj slib však nesplnil, načež jej policisté odvedli...
20.06.2018 - 16:07
Podvodník na fotografii Foto: Policie České republiky
Brněnští kriminalisté pátrají po podvodníkovi, který se vydával za celníka, aby připravil svou oběť o 900 tisíc korun. Poznáváte jej na fotografii?
20.06.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Některé zastávky, na kterých musí lidé na vozíčku překonávat překážky například v podobě obrubníku, budou nově bezbariérové. Při přestavbě překážky dopravní podnik odstraní.
19.06.2018 - 19:41
Při úklidu lze narazit na různé věci, avšak na nález z minulého týdne nezapomene žena, která při úklidu objevila ruční granát. Stalo se tak v Kyjově na Hodínsku při vyklízení rodinného domku. O ruční...
19.06.2018 - 14:00
Rozsáhlá rekonstrukce silnice I/50 ve Slavkově u Brna pokračuje. Uzavírka se v dnech 19. června až 29. června dostane do fáze, kdy dopravu budou po dobu deseti dnů řídit semafory.
19.06.2018 - 12:00
Komentáře