Reklama
reklama

Na brněnské radnici se budou prověřovat pravidla využívání služebních vozů. Kvůli Hollanovi

Cílem zastupitelů a jejich počinů by mělo mimo jiné být i zlepšování života ve městě. Jeden takový dokument, který si právě zlepšení života za cíl klade, již v Brně vznikl a dokonce i koncem dubna vypršela lhůta občanů k jeho připomínkování.

Dokument se nazývá Plán udržitelné městské mobility pro město Brno a připomínek přišlo přes pět set. Není divu, osvětu v tomto ohledu šířilo především Žít Brno. K podivu brněnského občana by však naopak mělo být to, jak samotné Žít Brno, či alespoň jeho hlavní představitel, přistupuje k mobilitě osobní.

Jak totiž vyplývá z dalších zpráv ze života na brněnské radnici, schopnost být mobilní, i přes absenci vlastního řidičského oprávnění, je právě pro zlepšení života přímo žádoucí. Alespoň u primátorova náměstka Matěje Hollana. Ten totiž čelí podezření, že služební vůz využívá nadmíru a sem tam navíc i k osobním účelům. Konkrétně kontrolní výbor zaznamenal jeho podezřelých jízd asi dvacet, některé dokonce, podle opozice, za náměstkovou expartnerkou. Ty sice Hollan nepopřel, považuje je ovšem za cesty pracovní, jezdil prý za ní až do Větrného Jeníkova jako za expertkou na kvalitu ovzduší. Stejně tak pochybení nevnímá ale ani v jiném ohledu. Pravidla pro užívání služebních aut jsou podle něj dobrá a v minulosti se v nich nikdo „nešťoural“. Stejně tak, jako se nikdo například příliš „nešťoural“ v tom, proč na podzim jezdil brněnskou hromadnou dopravou jako černý pasažér. Zdá se, jako by si Matěj Hollan zvykl, že mu prostě řádné přesuny z místa na místo dle určených pravidel činí potíže. A také se zdá, že si zvykl na to, že to vlastně nikdo neřeší.

Problematika vytíženosti Hollanova služebního vozu již zazněla několikrát, v počtu ujetých kilometrů je mezi svými kolegy rekordmanem.  Za rok a půl v období let 2015 a 2016 urazil stejnou vzdálenost, za kterou by se více než 53x dostal z Brna do Londýna. Na vině jsou však spíše časté cesty do hlavního města.

I proto zastupitelstvo v půli května schválilo pověření rady pravidla využívání služebních vozů s řidičem prověřit a případně aktualizovat, primátor Petr Vokřál navíc slíbil služební cesty zařadit do plánu kontrol. Jenže. Není výsledek jen planým slibem bez konečného efektu? Zatímco se bude prověřovat a kontrolovat, může se Matěj Hollan stále bezstarostně prohánět po rozbitých jihomoravských silnicích za peníze daňových poplatníků. A protože, jak sám během kauzy s jízdou na černo prohlásil, peněz má docela hodně, bylo by na místě, aby sporné cesty v případě jejich potvrzení do městské kasy uhradil. Minimálně. Jinak bychom mohli brněnskou radnici, stejně jako tomu bylo kdysi u senátu, považovat za dobře prosperující cestovku.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Šestice brněnských pedagogů získá ocenění Učitel roku 2018. Slavnostní předání ocenění se uskuteční při příležitosti Dne učitelů ve středu 28. března 2018 na Nové radnici.
16.03.2018 - 11:30
Ulici Hanácká čeká od dnešní osmé hodiny uzavírka. Z toho důvodu bude omezen průjezd veškeré dopravy ulicí Hanáckou v obou směrech. Rovněž zastávku Hanácká čeká přeložení. Uzavírka potrvá do...
16.03.2018 - 07:00
Divadlo žije. Bez ohledu na okolnosti. I tak by se dalo popsat inkluzivní taneční divadlo Kafkasia, které bude mít premiéru 14. dubna 2018 v Brně. Šestice tanečníků – včetně dvou s tělesných...
15.03.2018 - 22:15
Komentáře