Reklama
reklama

Na brněnské radnici se budou prověřovat pravidla využívání služebních vozů. Kvůli Hollanovi

Cílem zastupitelů a jejich počinů by mělo mimo jiné být i zlepšování života ve městě. Jeden takový dokument, který si právě zlepšení života za cíl klade, již v Brně vznikl a dokonce i koncem dubna vypršela lhůta občanů k jeho připomínkování.

Dokument se nazývá Plán udržitelné městské mobility pro město Brno a připomínek přišlo přes pět set. Není divu, osvětu v tomto ohledu šířilo především Žít Brno. K podivu brněnského občana by však naopak mělo být to, jak samotné Žít Brno, či alespoň jeho hlavní představitel, přistupuje k mobilitě osobní.

Jak totiž vyplývá z dalších zpráv ze života na brněnské radnici, schopnost být mobilní, i přes absenci vlastního řidičského oprávnění, je právě pro zlepšení života přímo žádoucí. Alespoň u primátorova náměstka Matěje Hollana. Ten totiž čelí podezření, že služební vůz využívá nadmíru a sem tam navíc i k osobním účelům. Konkrétně kontrolní výbor zaznamenal jeho podezřelých jízd asi dvacet, některé dokonce, podle opozice, za náměstkovou expartnerkou. Ty sice Hollan nepopřel, považuje je ovšem za cesty pracovní, jezdil prý za ní až do Větrného Jeníkova jako za expertkou na kvalitu ovzduší. Stejně tak pochybení nevnímá ale ani v jiném ohledu. Pravidla pro užívání služebních aut jsou podle něj dobrá a v minulosti se v nich nikdo „nešťoural“. Stejně tak, jako se nikdo například příliš „nešťoural“ v tom, proč na podzim jezdil brněnskou hromadnou dopravou jako černý pasažér. Zdá se, jako by si Matěj Hollan zvykl, že mu prostě řádné přesuny z místa na místo dle určených pravidel činí potíže. A také se zdá, že si zvykl na to, že to vlastně nikdo neřeší.

Problematika vytíženosti Hollanova služebního vozu již zazněla několikrát, v počtu ujetých kilometrů je mezi svými kolegy rekordmanem.  Za rok a půl v období let 2015 a 2016 urazil stejnou vzdálenost, za kterou by se více než 53x dostal z Brna do Londýna. Na vině jsou však spíše časté cesty do hlavního města.

I proto zastupitelstvo v půli května schválilo pověření rady pravidla využívání služebních vozů s řidičem prověřit a případně aktualizovat, primátor Petr Vokřál navíc slíbil služební cesty zařadit do plánu kontrol. Jenže. Není výsledek jen planým slibem bez konečného efektu? Zatímco se bude prověřovat a kontrolovat, může se Matěj Hollan stále bezstarostně prohánět po rozbitých jihomoravských silnicích za peníze daňových poplatníků. A protože, jak sám během kauzy s jízdou na černo prohlásil, peněz má docela hodně, bylo by na místě, aby sporné cesty v případě jejich potvrzení do městské kasy uhradil. Minimálně. Jinak bychom mohli brněnskou radnici, stejně jako tomu bylo kdysi u senátu, považovat za dobře prosperující cestovku.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Protihluková stěna Foto: DPMB
Obyvatelé Bystrce se dočkají rekonstrukce protihlukové stěny, která je má lépe ochránit před hlukem od projíždějících tramvají i aut. Investice vyjdou na 11 milionů korun.
25.09.2018 - 15:38
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
V pátek 21.9. odstartovalo finále 8. ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku, do kterého postupuje 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů ze všech krajů České republiky. Finalisty nominovala...
24.09.2018 - 08:13
Komentáře