Reklama
reklama

Na Brněnské přehradě startuje plavební sezóna

Zimní spánek je u konce, šest lodí dopravního podniku se tento týden vrátí brázdit vody Brněnské přehrady. Flotila letos poprvé s cestujícími vypluje v sobotu 14. dubna.

Mrazy skončily, zimní bundy leží ve skříni. Slunce zpívá, ptáci svítí. Je tu jaro a sním přichází i zahájení plavební sezóny na Prýglu, neboli Brněnské přehradě. Flotila poprvé vypluje v sobotu 14. dubna 2018. Cestující mohou očekávat nový automat na lodní lístky a možnost platby pomocí bezkontaktní karty. „V loňském roce naše lodě převezly více než 245 tisíc návštěvníků. Doufám, že v nové sezóně toto číslo opět navýšíme, “ uvedl generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek.

V plavební sezóně Dopravní podnik města Brna zajišťuje pravidelnou linkovou dopravu z Brna – Bystrce do Veverské Bítýšky. Celková plavební dráha je necelých deset kilometrů dlouhá a cesta lodí zabere sedmdesát minut.

Flotila Dopravního podniku města Brna se skládá ze šesti lodí: Lipsko, Vídeň, Utrecht, Dallas, Stuttgart a jednopalubová loď Brno. Ceny pro letošní plavební sezónu zůstávají stejné jako loni.

Autor: 
Pavel Podešva
Aktuálně
Oslavy z minulých let Foto. Dominik Stadler
Hlavní oslavy hokejového titulu s mistry extraligy se blíží. V sobotu 28. dubna se na Zelném trhu sejdou všichni ti, kteří právě zde během finálových bojů věrně fandili Kometě.
26.04.2018 - 10:54
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Čtrnáctiletého chlapce zezadu udeřil a povalil na zem o pět let starší muž. K incidentu došlo, když chlapec vystupoval z tramvaje na zastávce v Bohunicích. Agresor policii uvedl důvod napadení –...
26.04.2018 - 08:00
Festival RE:PUBLIKA letos připomene sté výročí vzniku Československa a devadesát let od otevření výstaviště. Důležitou součástí festivalu, který započne 26. května 2018 na brněnském výstavišti, bude...
25.04.2018 - 20:56
Čtyři veřejné stanice pro elektromobily vzniknou v Brně v příštím roce. Stanice vyrostou v blízkosti nebo v areálech velkých výrobních zdrojů Tepláren Brno – Červený mlýn, Staré Brno, Špitálka....
25.04.2018 - 19:21
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Výzkumníci z Fakulty informačních technologií VUT spolu s dalšími evropskými vědci vyvíjí přístroj na diagnostiku rakoviny prsu. V budoucnu by nová 3D technologie mohla nahradit klasický ultrazvuk i...
25.04.2018 - 12:02
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Na festivalu Ochutnej svět budou moct návštěvníci vyzkoušet jídlo z více než čtyřiceti zemí. Akce, která se uskuteční tento víkend na Malé Americe, nabídne také koncerty nebo školy vaření.
25.04.2018 - 07:47
Komentáře