Reklama
reklama

Na Blanensku se zřítil vírník s dvoučlennou posádkou

Vírník s dvoučlennou posádkou se zřítil včera kolem dvanácté hodiny na Blanensku poblíž kotvrdovického letiště. Při nehodě se zranil muž se ženou, kteří skončili v péči záchranné služby.
Foto z nehody Foto: HZS JMK
Foto z nehody Foto: HZS JMK
Foto z nehody Foto: HZS JMK
Foto z nehody Foto: ZZS JMK

K zásahu dobrovolní hasiči z Jedovnic a profesionální hasiči z Blanska. Po pádu vírníku se zranila dvoučlenná posádka. Muž a žena skončili v péči záchranné služby, která na místo vyslala kromě pozemní posádky i vrtulník.

Těžce zraněného muže letecky transportovali na urgentní příjem Fakultní nemocnice Brno, žena utrpěla středně těžká poranění, byla převezena sanitkou do Fakultní nemocnice u svaté Anny.

Hasiči na místě asistovali záchranářům, zajistili místo proti požáru a zachytávali unikající provozní náplně. "Po vyšetření nehody pomohli hasiči s odstraněním vraku vírníku a krátce před patnácté hodinou ukončili zásah na místě," řekl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Herečka Erika Stárková (35) se narodila v Novém Městě na Moravě. Mnoho diváků ji zaregistrovalo díky populárnímu seriálu Most!, ve kterém si zahrála transsexuálku Dášu. Patnáct let žila Erika...
21.09.2019 - 10:30
Z nevyužívaných areálů a brownfiledů nová místa k bydlení a vznik nových pozemků pro stavbu rodinných domů. A jeden společný jmenovatel. Územní plán.
21.09.2019 - 09:10
V Janáčkově divadle v Brně začíná nová sezóna a návštěvníci si hned první premiéru – operu Hoffmannovy povídky – užijí v kompletně renovované budově. Po rekonstrukcích foyer a zázemí dnes dělníci...
20.09.2019 - 20:08
Devět známých i méně známých osobností letos získá Cenu Jihomoravského kraje. Výjimečné persony jižní Moravy zvolili krajští zastupitelé. Mezi oceněnými je například herec Bolek Polívka nebo dráhař...
20.09.2019 - 15:49
Autobus vezl 23 cestující Foto: HZS JMK
Po střetu nákladního vozu a autobusu na ulici Vídeňská jedna cestující zemřela. Nehoda se stala včera odpoledne na tříproudové komunikaci na výjezdu z Brna, která byla během zásahu uzavřena.
20.09.2019 - 09:50
Výstava na Moravském náměstí Foto: MMB
Na Moravském náměstí si od včerejšího dne lidé prohlédnou na dvaadvaceti velkoformátových panelech fotografie, jejichž hlavním tématem je voda a její význam pro společnost.
20.09.2019 - 07:00
Komentáře