Reklama
reklama

Na Blanensku se zřítil vírník s dvoučlennou posádkou

Vírník s dvoučlennou posádkou se zřítil včera kolem dvanácté hodiny na Blanensku poblíž kotvrdovického letiště. Při nehodě se zranil muž se ženou, kteří skončili v péči záchranné služby.
Foto z nehody Foto: HZS JMK
Foto z nehody Foto: HZS JMK
Foto z nehody Foto: HZS JMK
Foto z nehody Foto: ZZS JMK

K zásahu dobrovolní hasiči z Jedovnic a profesionální hasiči z Blanska. Po pádu vírníku se zranila dvoučlenná posádka. Muž a žena skončili v péči záchranné služby, která na místo vyslala kromě pozemní posádky i vrtulník.

Těžce zraněného muže letecky transportovali na urgentní příjem Fakultní nemocnice Brno, žena utrpěla středně těžká poranění, byla převezena sanitkou do Fakultní nemocnice u svaté Anny.

Hasiči na místě asistovali záchranářům, zajistili místo proti požáru a zachytávali unikající provozní náplně. "Po vyšetření nehody pomohli hasiči s odstraněním vraku vírníku a krátce před patnácté hodinou ukončili zásah na místě," řekl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Kde najdou Brňané ve svém městě náměstí Ludvíka Kundery? Zatím nikde. To se však brzy změní. Kromě něj se jihomoravská metropole rozroste například i o novou ulici.
29.05.2020 - 08:13
Od prvního červnového dne musí řidiči projíždějící stavbou Velkého městského okruhu v Žabovřeské ulici počítat se změnami organizace dopravy. Novinky budou platit zhruba měsíc.
28.05.2020 - 16:02
Na nenápadné černé oblečení a rychlost vsadil muž, který včera před čtvrtou hodinou ranní vešel do podchodu pod hlavním nádražím.
28.05.2020 - 09:17
Rubín, Musilka, hvězdárna a Dělnický dům. Celkem čtyři setkání s Brňany připravila na červen Kancelář architekta města. Společně se zástupci vedení města a Odboru územního plánování a rozvoje chtějí...
28.05.2020 - 07:49
Bezpečnější přecházení silnice a především zlepšení přístupu pro osoby s omezenou schopností. To je cílem rekonstrukce zastávky Grohova. Ta bude nově bezbariérová.
27.05.2020 - 16:08
Místo výmolů a prasklin vyrovnání povrchu ochrannou vrstvou mikrokoberce, který výrazně prodlouží životnost silnice. Nový živičný kabát dostanou v letošním a příštím roce čtyři úseky silnic II. třídy...
27.05.2020 - 09:00
Komentáře