Reklama
reklama

Na Blanensku se zřítil vírník s dvoučlennou posádkou

Vírník s dvoučlennou posádkou se zřítil včera kolem dvanácté hodiny na Blanensku poblíž kotvrdovického letiště. Při nehodě se zranil muž se ženou, kteří skončili v péči záchranné služby.
Foto z nehody Foto: HZS JMK
Foto z nehody Foto: HZS JMK
Foto z nehody Foto: HZS JMK
Foto z nehody Foto: ZZS JMK

K zásahu dobrovolní hasiči z Jedovnic a profesionální hasiči z Blanska. Po pádu vírníku se zranila dvoučlenná posádka. Muž a žena skončili v péči záchranné služby, která na místo vyslala kromě pozemní posádky i vrtulník.

Těžce zraněného muže letecky transportovali na urgentní příjem Fakultní nemocnice Brno, žena utrpěla středně těžká poranění, byla převezena sanitkou do Fakultní nemocnice u svaté Anny.

Hasiči na místě asistovali záchranářům, zajistili místo proti požáru a zachytávali unikající provozní náplně. "Po vyšetření nehody pomohli hasiči s odstraněním vraku vírníku a krátce před patnácté hodinou ukončili zásah na místě," řekl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Ohňostroj Foto: MMB
Významná brněnská výročí, charleston a rozzářené brněnské nebe. Tak by šlo charakterizovat letošní ročník mezinárodní soutěže ohňostrojů Ignis Brunensis. První ohňostroj osvítí nebe nad Špilberkem už...
23.05.2019 - 17:42
Už po jedenácté se tento pátek vydají lidé v Brně a okolí do kostelů, kaplí a klášterů. Řada z nich nikoli za modlitbou, ale za zážitkem. Ten pro ně organizátoři letos připravili na rekordních 204...
23.05.2019 - 17:28
Sportovní a rekreační areál Kraví hora oslaví v sobotu 25. května 15 let od otevření krytého bazénu a zrekonstruovaného venkovního areálu včetně koupaliště.
23.05.2019 - 10:30
Vizualizace Pohořelce Foto: MMB
V těchto dnech roste na Pohořelci u Malinovského náměstí architektonická instalace, která pomůže zanedbaný kout na pár týdnů přeměnit na živé místo určené k setkávání. Připravovaný festival „Kam...
23.05.2019 - 08:00
Hledaný muž Foto: PČR JMK
Hledaný muž ukradl v kasinu v Popůvkách číšnici peněženku, která v sobě měla více než sto tisíc korun. Policie zná totožnost muže. Nyní po muži policisté pátrají.
22.05.2019 - 13:52
Vítězná fotka Foto: MMB
Sté výročí vzniku Velkého Brna oslavuje město kromě jiných aktivit i fotosoutěží. Po dvou týdnech zná soutěž své vítěze. Nejvíce zabodovala fotka z Maloměřic.
22.05.2019 - 08:11
Komentáře