Reklama
reklama

Na Blanensku se zřítil vírník s dvoučlennou posádkou

Vírník s dvoučlennou posádkou se zřítil včera kolem dvanácté hodiny na Blanensku poblíž kotvrdovického letiště. Při nehodě se zranil muž se ženou, kteří skončili v péči záchranné služby.
Foto z nehody Foto: HZS JMK
Foto z nehody Foto: HZS JMK
Foto z nehody Foto: HZS JMK
Foto z nehody Foto: ZZS JMK

K zásahu dobrovolní hasiči z Jedovnic a profesionální hasiči z Blanska. Po pádu vírníku se zranila dvoučlenná posádka. Muž a žena skončili v péči záchranné služby, která na místo vyslala kromě pozemní posádky i vrtulník.

Těžce zraněného muže letecky transportovali na urgentní příjem Fakultní nemocnice Brno, žena utrpěla středně těžká poranění, byla převezena sanitkou do Fakultní nemocnice u svaté Anny.

Hasiči na místě asistovali záchranářům, zajistili místo proti požáru a zachytávali unikající provozní náplně. "Po vyšetření nehody pomohli hasiči s odstraněním vraku vírníku a krátce před patnácté hodinou ukončili zásah na místě," řekl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Nehoda v Louce Foto: PČR JMK
Při dopravní nehodě dvou osobních aut se včera zranilo šest lidí včetně dítěte. Řidič Renaultu se podle policie nevěnoval plně řízení a vjel do protisměru.
22.07.2019 - 11:24
Injektáž Foto: VZMB
Vyrábějí kyslík, poskytují stín, ochlazují okolí. Hodnota stromů se v horkém letním městě zdá být čím dál vyšší. Některé se teď díky Veřejné zeleni města Brna dočkaly speciální kúry, která povede k...
22.07.2019 - 07:00
Průměrná cena za metr čtvereční bytu v brněnských novostavbách poprvé v historii přesáhla 80 tisíc korun. Na nový šedesátimetrový byt teď musí zájemci našetřit průměrně 4,86 milionu korun, stoupají...
21.07.2019 - 18:46
Ovlivněte výsledky největší studentské soutěže zaměřené na dřevěné stavění v ČR.
21.07.2019 - 17:18
Multifunkční hala v novém Foto: STAREZ – SPORT, a. s.
DRFG Aréna prošla přes léto rozsáhlou modernizací. Kvůli bezpečnosti hráčů byly nainstalovány nové mantinely včetně plexiskel, střídaček, trestných lavic, časoměřičů a sítí. Rovněž byla provedena...
19.07.2019 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Na silnici z Pohořelic do Znojma blízko Miroslavi nepřežil nehodu řidič osobního automobilu, který se srazil s kamionem. Muži nepomohla ani první pomoc od svědků.
18.07.2019 - 12:02
Komentáře