Reklama
reklama

Na úřady jen v nejnutnějších případech, prosí občany vedení města

Propadl vám v posledních dnech řidičák? Na úřad nyní nechoďte, vyzývá Brňany vedení města. Magistrát je sice ve zkrácených úředních hodinách v provozu, některé úkony ale během nouzového stavu řešit nemusíte. Jaké?

Podle stanoviska ministerstva vnitra není nutné okamžitě vyměňovat průkazy, například občanku či řidičák, jejichž platnost skončila po 1. březnu letošního roku. Jsou totiž i nadále považovány za platné.

Vyměnit občanský průkaz nejsou během nouzového stavu povinni ani ti, kdo uzavřeli manželství, rozvedli se, či změnili své trvalé bydliště. Podobně jsou na tom i mladí lidé, kteří právě dovršili 15 let. Po dobu trvání opatření o OP žádat nemusí.  

Na úřad by se neměli vypravovat ani Brňané, kteří podali žádost o nové doklady či jejich změnu již dříve. Jsou-li totiž připraveny k převzetí, zůstávají na výdejích uloženy po celou dobu platnosti a není proto nutné, aby se pro ně lidé vypravili ihned po obdržení informační SMS. 

V provozu jsou všechny odbory a pracoviště magistrátu. „I když Magistrát města Brna zachoval úřední hodiny v maximálním povoleném rozsahu, tedy tři hodiny dvakrát týdně, a vyřídit je možné veškerou běžnou agendu, občany opakovaně prosíme, aby cestu na úřad zvážili. Děkujeme, že berete ohled na zdraví svoje i svých blízkých a také pomáháte chránit naše zaměstnance, kteří plní svou práci ve ztížených podmínkách a ve zvýšeném riziku nakažení,“ doplnila primátorka Markéta Vaňková. „I nadále platí naše doporučení vyřizovat věci, u nichž je to možné, telefonicky, případně e-mailem a především u firem prostřednictvím datové schránky, kterou mají zřízenou,“ dodala.

Lidem jsou nepřístupné pouze ztráty a nálezy nebo badatelna Archivu města Brna. 

Osobně nemohou Brňané zaplatit ani za svoz komunálního odpadu, zavřené totiž zůstaly poklady. Poplatek, který je nutné uhradit do konce května, mohou nyní lidé zaplatit bezhotovostně na účet, prostřednictvím webu Brno iD nebo poštovní poukázkou.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Ocenit profesionalitu zásahů dobrovolných hasičů a preventivní činnost sborů dobrovolných hasičů a hasičských sborů. To je cíl ankety Dobrovolní hasiči roku. Přihlašování sborů a jednotek bylo dnes...
29.05.2020 - 16:30
O šest týdnů později a bez slavnostního ceremoniálu. Tak odstartuje poslední květnovou sobotu letošní 74. plavební sezóna na Brněnské přehradě, která přinese Brňanům i některé novinky.
29.05.2020 - 12:25
Kde najdou Brňané ve svém městě náměstí Ludvíka Kundery? Zatím nikde. To se však brzy změní. Kromě něj se jihomoravská metropole rozroste například i o novou ulici.
29.05.2020 - 08:13
Od prvního červnového dne musí řidiči projíždějící stavbou Velkého městského okruhu v Žabovřeské ulici počítat se změnami organizace dopravy. Novinky budou platit zhruba měsíc.
28.05.2020 - 16:02
Na nenápadné černé oblečení a rychlost vsadil muž, který včera před čtvrtou hodinou ranní vešel do podchodu pod hlavním nádražím.
28.05.2020 - 09:17
Rubín, Musilka, hvězdárna a Dělnický dům. Celkem čtyři setkání s Brňany připravila na červen Kancelář architekta města. Společně se zástupci vedení města a Odboru územního plánování a rozvoje chtějí...
28.05.2020 - 07:49
Komentáře