Reklama
reklama

Náplast jako dar. Brňané mohou pomoci lidem na ulici věnováním zdravotnických potřeb

Říká se, že Vánoce jsou čas pohody, blízkosti a laskavosti. To však neplatí pro lidi bez domova, kteří v zimních měsících zažívají krušné časy. Pomoci jim může sbírka zdravotnických potřeb, kterou pořádají lidé z projektu Medicinaulici na několika místech v Brně. Udělat dobrý skutek a podělit se o lékárničku, obvazy, gázy a další materiál může každý Brňan až do konce prosince.

Zdravotnické potřeby, které se při dobročinné akce vyberou, použijí mladí medici přímo v brněnských ulicích na péči lidem bez domova. „Sesbíraný materiál použijeme při každotýdenním ošetřování lidí bez domova, které se děje přímo na ulici. Mnozí z bezdomovců z různých důvodů nemohou či nechtějí přijít do nemocnice, a právě těm se chceme více věnovat. Naše budoucí povolání vnímáme jako službu, a proto chceme už teď zlepšovat kvalitu života potřebným,“ uvedl Michael Král z projektu Medicinaulici Brno.

Zdravotnické vybavení mohou Brňané darovat v Centru pro rodinu a sociální péči na adrese Biskupská 7 každé pondělí až čtvrtek od 9 do 18 hodin a v pátek od 9 do 13 hodin. Dále v Cafe Plovárna na Mendlově náměstí od 8 do 18 hodin a v kostelech sv. Michala, sv. Jakuba a v katedrále sv. Petra a Pavla vždy po sakristii. Přispět do sbírky lékařských pomůcek lze rovněž na adrese Josefská 1 každý všední den od 9 do 16 hodin a na Magistrátu města Brna vždy v ranních až odpoledních hodinách.

Medicinaulici je uskupení, které již tři roky zapojují studenty medicíny do poskytování základního ošetření lidem bez domova. Ve své praxi usilují o bezbariérovou komunikaci s lidmi na okraji společnosti. „Věříme, že našim klientům přinášíme naději, důstojnost a pocit rovnosti a mnohdy teprve ve druhé řadě ošetření,” říkají Anna Ouřadová, Rut Habartová, Vašek Melenovský, David Varyš a Marek Havrda, tedy pětice studentů tvořící jádro celého projektu.

 

Autor: 
návštěvník
Aktuálně
Na tísňovou linku městské policie se včera odpoledne obrátil pracovník úřadu práce v centru města.
11.08.2020 - 18:56
Pátera Martina Středu, jezuitu, který sehrál klíčovou roli při obraně Brna před Švédy, připomene socha. Ta bude odhalena před kostelem Nanebevzetí Panny Marie v rámci festivalu Den Brna.
11.08.2020 - 12:29
Pozornost ženy upoutalo barevné klubko ukryté ve vysoké trávě nedaleko bytového domu v Bystrci. Když přišla blíž, uviděla asi dvoumetrového hada.
11.08.2020 - 08:12
Ještě 4 dny mohou ti, kdo splňují podmínky vládního programu COVID – Nájemné, požádat v jihomoravské metropoli o prominutí nájmu nebytových prostor.
10.08.2020 - 17:08
Na pobyt na jižní Moravě mohla kvůli vlastní roztržitosti nemile vzpomínat mladá žena z Prahy. Dovolenou jí zachránil sedmatřicetiletý poctivec.
10.08.2020 - 08:12
Společnost Uber představila ve své aplikaci novou bezpečnostní funkci, která zajistí, že pasažér vždy nastoupí do toho správného vozu a k tomu správnému řidiči. Uživatelé si nyní mohou zapnout funkci...
09.08.2020 - 09:23
Komentáře