Reklama
reklama

Muzikál od Stinga a scénáristy Gladiátora míří na brněnské jeviště

Městské divadlo Brno uvede muzikál Poslední loď. Písně napsal slavný Gordon Thomas Sumner, známý spíše jako Sting. Na literárním podkladu se podílel scénárista filmů Gladiátor, Poslední samuraj či Skyfall – John Logan – a Pulitzerovou cenou za libreto k Next to Normal ověnčený Brian Yorkey.

Muzikál Poslední loď měl premiéru na Broadwayi v roce 2014 a získal i dvě nominace na Cenu Tony, která je považována za divadelního Oscara. „Na tomto muzikálu mě nejvíc fascinuje hlavní téma. Ocitneme se v loděnici v 80. letech, kdy byla Velká Británie uprostřed velké hospodářské krize. Fabrika zkrachuje a její zaměstnanci se rozhodnou, že postaví poslední loď,“ uvedl režisér Stanislav Moša.

Téma představení Sting čerpal ze svého dětství, které prožil v úzkém kontaktu s dělníky z loděnic ve městě Wallsend na severovýchodě Anglie. „Muzikál obsahuje přes 20 hudebních čísel. Zahrnuje povětšinou písně původní, ale i dříve napsané skladby jako Island of Souls a All This Time ze Stingova alba The Soul Cages, také píseň When We Dance z desky Fields of Gold z roku 1994 a skladbu Ghost Story z alba Brand New Day z roku 1999,“ přiblížila dramaturgyně Klára Latzková.

Premiéra muzikálu se odehraje 16. února 2019 na Hudební scéně Městského divadla Brno.

Zdroj: Brno.cz

Autor: 
Pavel Podešva
Aktuálně
Sportovní a rekreační areál Kraví hora oslaví v sobotu 25. května 15 let od otevření krytého bazénu a zrekonstruovaného venkovního areálu včetně koupaliště.
23.05.2019 - 10:30
Vizualizace Pohořelce Foto: MMB
V těchto dnech roste na Pohořelci u Malinovského náměstí architektonická instalace, která pomůže zanedbaný kout na pár týdnů přeměnit na živé místo určené k setkávání. Připravovaný festival „Kam...
23.05.2019 - 08:00
Hledaný muž Foto: PČR JMK
Hledaný muž ukradl v kasinu v Popůvkách číšnici peněženku, která v sobě měla více než sto tisíc korun. Policie zná totožnost muže. Nyní po muži policisté pátrají.
22.05.2019 - 13:52
Vítězná fotka Foto: MMB
Sté výročí vzniku Velkého Brna oslavuje město kromě jiných aktivit i fotosoutěží. Po dvou týdnech zná soutěž své vítěze. Nejvíce zabodovala fotka z Maloměřic.
22.05.2019 - 08:11
Muž z Blanska z okna v ulici Bezručova vyskočil dnes o půl šesté ráno. Zdravotníci se jej pokusili resuscitovat. Neúspěšně.
21.05.2019 - 19:40
Brněnské koupaliště Riviéra letos pro návštěvníky chystá řadu novinek – přibudou například dvě venkovní převlékací kabinky, nová lehátka a devět stanů sloužících pro oddech ve stínu. Rozšířila se i...
21.05.2019 - 15:32
Komentáře