Reklama
reklama

Muzejní noc užije pověstmi Brrr-Na

Letošní brněnská Muzejní noc se dočká novinky. Absolventi a pedagogové z Fakulty informatiky Masarykovy univerzity a Fakulty výtvarných umění Vysokého učení technického si pro účastníky připravili převyprávění devíti brněnských pověstí na devíti různých místech s obrazovým, světelným i zvukovým doprovodem. Akce s názvem Brrr-No započne s Muzejní nocí 19. května 2018.

Dovědět se více o Brně, vyslechnout zajímavé příběhy a rozšířit si historické znalosti. To vše slibují účastníkům organizátoři akce Brrr-No, která se koná společně s Muzejní nocí od 19. května 2018 na devíti různých místech a s devíti různými brněnskými pověstmi, doprovázené o speciální světelné i zvukové efekty. Akci pořádají pedagogové a studenti Fakulty informatiky Masarykovy univerzity a Fakulty výtvarných umění Vysokého učení technického. „Brno-střed se může jako jedna z mála městských částí pyšnit množstvím pověstí a legend, jejichž původ sahá až do přelomu středověku a raného novověku. Smyslem projektu je tyto staré legendy a pověsti připomenout současnými multimediálními prostředky,“ uvedl člen Rady městské části Brno-střed David Butula.

Délka jednotlivých multimediálních instalací odpovídá technickým a dalším možnostem jednotlivých míst a je tedy u každé pověsti různá. Z tohoto důvodu budou některé instalace dostupné při Muzejní noci a dvakrát zopakovány, některé budou dostupné neustále až do 2. června 2018. Více informací, včetně míst, kde se jednotlivé pověsti nacházejí zde.

Zdroj: TZ

Autor: 
Pavel Podešva
Aktuálně
Ke sporu dvou pejskařů v restauraci v centru města zamířili včera večer strážníci.
24.05.2018 - 20:16
Zbavit se nepotřebných věcí, výhodně nakoupit a nebo si užít příjemný den s programem pro celou rodinu. To vše nabízí židenický Sousedský blešák, který mohou lidé navštívit v sobotu 26. května od 14...
24.05.2018 - 14:10
Každý z nás si bezesporu přeje cítit se ve své domácnosti příjemně a komfortně. A jedním ze zásadních činitelů, kteří mají na naše dojmy vliv, je interiér a především podlaha.
24.05.2018 - 08:46
Trávník na zahradě, pod nohama, je klasika. Co ale kdybyste měli zeleň přímo nad hlavou? Nebojte se, nejedná se o podzemní kryt nebo zemljanku, nýbrž o viladům s unikátně řešenými střechami.
24.05.2018 - 07:28
Nejste spokojeni s kvalitou vody ve vaší domácnosti? Nechutná vám? Kupujete pravidelně balenou vodu a nebaví vás se s ní neustále nosit? Řešení je jednoduché. Dejte zelenou moderní technologii a...
23.05.2018 - 11:33
Náraz do střechy auta znejistil v pondělí v noci řidiče jedoucího po Hradecké ulici.
23.05.2018 - 07:38
Komentáře