Reklama
reklama

Muže, který ujel od tragické nehody, policie viní z usmrcení z nedbalosti

Policisté v minulých dnech ukončili vyšetřování případu tragické nehody, při které umřel chodec, a předali státnímu zástupci návrh na podání obžaloby. Muže, který od nehody ujel, viní kromě jiného za usmrcení z nedbalosti. Muži hrozí šest let vězení.
Zapálené auto Foto: PČR JMK

Kromě usmrcení z nedbalosti policie muže viní za neposkytnutí první pomoci, ohrožení pod vlivem návykové látky a nedovolené ozbrojování. Šofér může být odsouzen až na šest let odnětí svobody.

Tragická dopravní nehoda se stala ve středu 21. listopadu 2018 ve Fryčajově ulici v Brně. Osobní automobil BMW tam srazil dvaapadesátiletého chodce, který mimo přechod přecházel frekventovanou komunikaci. Chodec zraněním na místě podlehl. Řidič vozidla z místa nehody ujel. Asi o hodinu později získali policisté informaci o požáru osobního automobilu stejné značky. Poblíž Útěchova hořelo auto, kterým řidič chodce srazil. Následně se v obci podařilo zadržet muže, který auto používá.

Třiačtyřicetiletý zadržený byl pod vlivem alkoholu. Test na drogy muž odmítl. Při bezpečnostní prohlídce policisté zjistili, že má doma nelegálně drženou zbraň. Muž skončil v policejní cele. Nyní bude čelit soudu.

 

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
V neděli 5. května 2019 se v areálu brněnské Riviéry uskuteční již 5. ročník Festivalu těhotenství a rodiny. Pro návštěvníky je připravena řada odborných přednášek a workshopů, happening Mám svou...
19.04.2019 - 09:23
Minibus Foto: MMB
Překonat vzdálenosti na největším brněnském hřbitově pomůže zejména starším lidem minibus. Třikrát za hodinu objede hřbitov po vyznačené trase a zastaví kdekoli na znamení. Pokud se jeho využití...
18.04.2019 - 12:55
Hořící vlak Foto: HZS JMK
Osobní vagón blízko brněnského AZ Toweru začal ve středu před devátou hodinou večer hořet. Hasiči vyhlásili druhý stupeň poplachu.
18.04.2019 - 05:00
Losování Foto: MMB
Celkem 47 jihomoravských firem si včera odneslo kreativní voucher v podobě poukazu na spolupráci s regionálními kreativci ve výši až 100 tisíc korun. O tom, kdo si voucher odnesl, rozhodl los.
17.04.2019 - 15:53
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Ke srážce nákladního auta s dodávkou došlo dnes před sedmou hodinou ráno na silnici u Polánky poblíž Ivančic. Šedesátiletý řidič dodávky na místě svým zraněním podlehl.
17.04.2019 - 11:52
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Čtvrtý ročník festivalu Ochutnej svět nabídne 26. a 27. dubna chutě a vůně z celého světa. Návštěvníci ochutnají hmyz, africkou kuchyni nebo třeba havajské Poke.
17.04.2019 - 08:00
Komentáře