Reklama
reklama

Muže, který ujel od tragické nehody, policie viní z usmrcení z nedbalosti

Policisté v minulých dnech ukončili vyšetřování případu tragické nehody, při které umřel chodec, a předali státnímu zástupci návrh na podání obžaloby. Muže, který od nehody ujel, viní kromě jiného za usmrcení z nedbalosti. Muži hrozí šest let vězení.
Zapálené auto Foto: PČR JMK

Kromě usmrcení z nedbalosti policie muže viní za neposkytnutí první pomoci, ohrožení pod vlivem návykové látky a nedovolené ozbrojování. Šofér může být odsouzen až na šest let odnětí svobody.

Tragická dopravní nehoda se stala ve středu 21. listopadu 2018 ve Fryčajově ulici v Brně. Osobní automobil BMW tam srazil dvaapadesátiletého chodce, který mimo přechod přecházel frekventovanou komunikaci. Chodec zraněním na místě podlehl. Řidič vozidla z místa nehody ujel. Asi o hodinu později získali policisté informaci o požáru osobního automobilu stejné značky. Poblíž Útěchova hořelo auto, kterým řidič chodce srazil. Následně se v obci podařilo zadržet muže, který auto používá.

Třiačtyřicetiletý zadržený byl pod vlivem alkoholu. Test na drogy muž odmítl. Při bezpečnostní prohlídce policisté zjistili, že má doma nelegálně drženou zbraň. Muž skončil v policejní cele. Nyní bude čelit soudu.

 

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Dívka odešla z koupaliště Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nedělní návštěvu kohoutovického aquaparku ukončily předčasně neshody mezi rodiči a desetiletou dívkou. Dcera se podle šestatřicetileté ženy volající na linku 156 urazila a odešla z areálu.
25.06.2019 - 09:36
Brněnské letiště Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Do výběrového řízení na leteckého dopravce pro spojení z Brna do Mnichova nepřišla žádná nabídka. Včera skončila lhůta pro podání nabídek. Brno tak zůstane bez linky do Mnichova.
25.06.2019 - 08:00
Několik silnic druhé a třetí třídy v Jihomoravském kraji čeká rekonstrukce. Dělníci opraví například cesty mezi Starovičkami, Rakvicemi a Břeclaví, Šaraticemi a Milešovicemi nebo Újezdem u Brna a...
24.06.2019 - 20:00
Letní kino v historických kulisách radnice Brna-střed je opět zde. Na adrese Dominikánská 2 se od 28. června 2019 až do 30. srpna 2019 budou každý den a za každého počasí promítat kinematografické...
24.06.2019 - 17:19
Pavilon G Foto: FN Brno
Fakultní nemocnice Brno začala s velkou rekonstrukcí Psychiatrické kliniky. Opraví pavilon G v Bohunicích z roku 1962, který svým účelům již nevyhovuje.
24.06.2019 - 13:57
Foto z akce Foto: Fire Brno
Mladá žena spadla v neděli dopoledne z lomu Hády. V těžko přístupném terénu ji našel kolemjdoucí. Vrtulník zraněnou transportoval do nemocnice. Žena utrpěla vážná zranění.
24.06.2019 - 07:00
Komentáře