Reklama
reklama

Muž po pádu z lávky v centru Brna skončil v Úrazové nemocnici

K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.

Podle telefonátu stál na lávce mezi silnicí a parkovacím domem v Kopečné ulici mladý muž a chystal se ke skoku. Hlídka pořádkové jednotky už byla na cestě, situaci totiž několik vteřin předtím zaregistrovali pracovníci dohledového centra městské policie na kamerách. Na nich viděli, jak se dvaadvacetiletý muž oddělil od svých známých a rozeběhl se ulicí směrem k lávce u parkovacího domu, kde přelezl její zábradlí. Jeho čtyřiadvacetiletý kamarád a jednatřicetiletá kamarádka ho chytli za ruku, nedokázali ale zabránit tomu, aby se jim vysmekl. Mladík se ještě chvíli přidržoval římsy lávky, ale po chvíli se pustil a zmizel v koruně stromu pod ní. V tu chvíli, tedy pouhé desítky vteřin po oznámení na linku 156, dorazili na místo strážníci. Mladého muže uviděli stát na výstupku strmé skály vedle parkovacího domu a opakovaně ho vyzývali, aby na místě počkal, než se k němu hlídka dostane. Výzev ale nedbal, vykročil a zřítil se do hloubky několika metrů, kde zůstal nehybně ležet. Strážníci k němu slezli služebním schodištěm a okamžitě mu začali poskytovat první pomoc. Muž měl krvácející ránu na hlavě, rozbitý nos a odřeniny si způsobil i na rukou. Hlídka přivolala záchranku a kvůli vyproštění z nesnadného terénu také hasiče. Až do jejich příjezdu s mužem komunikovali a snažili se ho udržet v klidu kvůli případnému zranění páteře. Následně mladíka předali záchranářům, kteří si ho převzali do péče a převezli do Úrazové nemocnice. 

TZ: MP Brno

Autor: 
redakce
Aktuálně
Na začátku listopadu jihomoravští kriminalisté ve spolupráci s policisty z Útvaru rychlého nasazení a rakouskými kolegy zadrželi muže z Břeclavska, kterého podezřívali z obchodování s marihuanou,...
15.11.2018 - 11:21
Náměstí Svobody Foto: Centrum news
Studenti brněnským vysokých škol chystají druhý ročník akce s názvem Brněnský sedmnáctý. Na náměstí Svobody vzpomenou na události z let 1939 a 1989. Poté se vydají na lampionový průvod městem.
15.11.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Začíná období viróz, a ačkoliv jde o nepříjemné onemocnění, většinou jeho léčba nevyžaduje zásah záchranářů a výjezd resuscitačního vozu. Jihomoravští záchranáři přesto evidují desítky hovorů denně...
14.11.2018 - 15:30
V pondělí dopoledne přijali policisté stručné oznámení o tom , že se mezi auty ve Štouračově ulici prochází kůň bez doprovodu.
14.11.2018 - 15:08
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Úřad začne vracet peníze rezidentům, kteří za první auto před změnou ceníku zaplatili 600 korun. Změna se týká druhé vlny parkování. Vrácení peněz je ale podmíněné žádostí.
14.11.2018 - 07:00
Ruské kolo na Moravském náměstí už stojí Foto: Centrum news
Už za deset dní v Brně začne opravdová vánoční atmosféra. Vánoční trhy na čtyřech brněnských náměstí odstartují 23. listopadu, takže intenzivní přípravy na vánoční Brno jsou v plném proudu.
13.11.2018 - 13:58
Komentáře