Reklama
reklama

Muž ohrožoval kolemjdoucí v centru města. Skončil na záchytce

Muže, který se prý v centru Brna pokoušel vyvolat konflikt s kolemjdoucími, hledalo v pátek odpoledne několik hlídek městské policie.

Zastavoval údajně chodce a provokoval je k potyčce. Na tísňovou linku brněnských strážníků to oznámil svědek, který pětadvacetiletého muže považoval za psychicky nemocného. Intenzivní pátrání trvající několik desítek minut bylo nakonec úspěšné. Jedna z hlídek muže díky dobrému popisu poznala u hobbymarketu v Heršpické ulici, přestože původně se prý pohyboval na Dornychu. Strážníkům se přiznal, že vypil několik piv a pravidelně čichá toluen. Právě tato látka s největší pravděpodobností ovlivňovala jeho chování i během rozhovoru s hlídkou. Působil zmateně a po chvíli začal strážníky bezdůvodně urážet a pokusil se je napadnout. Dostali ho proto pod kontrolu pomocí donucovacích prostředků a nasadili mu pouta. V přivolané sanitce potom asistovali při jeho převozu na záchytnou stanici. Případ hlídka postoupila do správního řízení.

TZ: MP Brno

Autor: 
redakce
Aktuálně
Na začátku listopadu jihomoravští kriminalisté ve spolupráci s policisty z Útvaru rychlého nasazení a rakouskými kolegy zadrželi muže z Břeclavska, kterého podezřívali z obchodování s marihuanou,...
15.11.2018 - 11:21
Náměstí Svobody Foto: Centrum news
Studenti brněnským vysokých škol chystají druhý ročník akce s názvem Brněnský sedmnáctý. Na náměstí Svobody vzpomenou na události z let 1939 a 1989. Poté se vydají na lampionový průvod městem.
15.11.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Začíná období viróz, a ačkoliv jde o nepříjemné onemocnění, většinou jeho léčba nevyžaduje zásah záchranářů a výjezd resuscitačního vozu. Jihomoravští záchranáři přesto evidují desítky hovorů denně...
14.11.2018 - 15:30
V pondělí dopoledne přijali policisté stručné oznámení o tom , že se mezi auty ve Štouračově ulici prochází kůň bez doprovodu.
14.11.2018 - 15:08
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Úřad začne vracet peníze rezidentům, kteří za první auto před změnou ceníku zaplatili 600 korun. Změna se týká druhé vlny parkování. Vrácení peněz je ale podmíněné žádostí.
14.11.2018 - 07:00
Ruské kolo na Moravském náměstí už stojí Foto: Centrum news
Už za deset dní v Brně začne opravdová vánoční atmosféra. Vánoční trhy na čtyřech brněnských náměstí odstartují 23. listopadu, takže intenzivní přípravy na vánoční Brno jsou v plném proudu.
13.11.2018 - 13:58
Komentáře