Reklama
reklama

Muži, který si stěžoval na hluk, prý podezřelý přivařil dveře k zárubni

Bezmála desítku případů rušení nočního klidu řešily během víkendu hlídky městské policie. Jeden z nich měl však ještě dohru.

V noci ze soboty na neděli, po jedné hodině ranní, kontaktoval strážníky muž, který si stěžoval na hlasitou hudbu linoucí se z garáže dvorního traktu v centru města. Strážníci se proto vydali celou situaci prověřit. Po příjezdu hlídky hudba stále hrála, ale jakmile strážníky osmačtyřicetiletý muž spatřil, okamžitě ji dobrovolně vypnul a slíbil, že už v poslechu nebude pokračovat. Vzhledem k tomu, že to byl jeho první přestupek, vyřešili záležitost domluvou. Volající však hlídku během půl hodiny kontaktoval znovu a sdělil jí, že z okna svého bytu viděl záblesky u dveří vedoucích do dvora s garážemi, kde předtím docházelo k rušení nočního klidu. Šel dveře zkontrolovat a zjistil, že nejdou otevřít. Přivolaná hlídka zpozorovala, že jsou na dvou místech přivařené k ocelové zárubni. Svářečka ležela pod nimi. Strážníci tedy opět oslovili muže, se kterým pouštění hlasité hudby projednávali. Ten se poté k celému činu doznal. Jelikož škoda pravděpodobně nepřesáhne hranici pěti tisíc korun, stal se důvodně podezřelým z přestupku proti majetku. Případ strážníci předali k dořešení příslušnému správnímu orgánu.

TZ: MP Brno

Autor: 
redakce
Aktuálně
Různorodé zboží v ceně přes tři a půl tisíce korun údajně provezl kolem pokladen líšeňského supermarketu třiatřicetiletý muž.
29.09.2020 - 07:29
Jedni patří k jejich zastáncům a hojně je využívají, druzí by je nejraději nechali z města, a především z chodníků a silnic zmizet pryč. O čem je řeč? Přece o sdílených elektrokoloběžkách!
28.09.2020 - 08:16
Brněnské noční rozjezdy slaví letos v září 20 let provozu. Kořeny systému, kterým se inspirovala řada českých i evropských měst, však sahají až do 40. let minulého století. Dnes se každou půlhodinu...
26.09.2020 - 08:26
Zachránit čerstvě narozenou samičku divočáka se letos podařilo odchytáři brněnské městské policie Pavlu Antonínovi. Strážník ji během své služby našel u Brněnské přehrady, kde pobíhala ještě s...
25.09.2020 - 14:37
ČEZ po několika letech sníží cenu elektřiny pro fixované i nefixované produkty. Výrazná sleva čeká na české domácnosti u ČEZ i v případě plynu.
25.09.2020 - 07:01
Plastový pytel a v něm plastový odpad – ten dokáží tři studenti architektury z Fakulty stavební VUT proměnit za pár hodin v užitečný doplněk. Barevné plastové desky pak budí dojem abstraktních maleb...
24.09.2020 - 09:53
Komentáře