Reklama
reklama

Muže srazila v Líšni tramvaj. Hasiči ho 20 minut vyprošťovali

V brněnské Líšni srazila muže tramvaj. Chodce středního věku přibližně 20 minut vyprošťovali hasiči. Po ošetření ho se středně těžkým zraněním převezli k další péči do Traumacentra Fakultní nemocnice Brno.
Hasiči muže 20 minut vyprošťovali Zdroj: HZS ČR
Hasiči muže 20 minut vyprošťovali Zdroj: ZZS JMK
Hasiči muže 20 minut vyprošťovali Zdroj: HZS ČR

"Dnes ve 12.40 hodin odpoledne jsme přijali informaci o nehodě tramvaje a chodce v brněnské ulici Novolíšeňská. Operační středisko na místo ihned vyslalo pět zásahových vozů ze dvou stanic HZS," uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Hasiči po příjezdu zjistili, že muž je při vědomí a nachází se pod tramvajovou soupravou přibližně v jedné třetině její délky. Zahájili proto vyprošťovaní zraněného. K tomu bylo potřeba soupravu přizvednout. Obdobné scénáře průběžně hasiči trénují během výcviků. S jistotou tedy využili zvedacích vaků a hydraulického zařízení a muže se jim podařilo během dvaceti minut dostat z pod soupravy.

Zdroj: HZS ČR, ZZS JMK 
Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Různorodé zboží v ceně přes tři a půl tisíce korun údajně provezl kolem pokladen líšeňského supermarketu třiatřicetiletý muž.
29.09.2020 - 07:29
Jedni patří k jejich zastáncům a hojně je využívají, druzí by je nejraději nechali z města, a především z chodníků a silnic zmizet pryč. O čem je řeč? Přece o sdílených elektrokoloběžkách!
28.09.2020 - 08:16
Brněnské noční rozjezdy slaví letos v září 20 let provozu. Kořeny systému, kterým se inspirovala řada českých i evropských měst, však sahají až do 40. let minulého století. Dnes se každou půlhodinu...
26.09.2020 - 08:26
Zachránit čerstvě narozenou samičku divočáka se letos podařilo odchytáři brněnské městské policie Pavlu Antonínovi. Strážník ji během své služby našel u Brněnské přehrady, kde pobíhala ještě s...
25.09.2020 - 14:37
ČEZ po několika letech sníží cenu elektřiny pro fixované i nefixované produkty. Výrazná sleva čeká na české domácnosti u ČEZ i v případě plynu.
25.09.2020 - 07:01
Plastový pytel a v něm plastový odpad – ten dokáží tři studenti architektury z Fakulty stavební VUT proměnit za pár hodin v užitečný doplněk. Barevné plastové desky pak budí dojem abstraktních maleb...
24.09.2020 - 09:53
Komentáře