Reklama
reklama

Muž bez domova přenocoval v nákupním centru a posnídal v uzavřené kavárně

Bezdomovec využil tepla prázdného obchodu a v bezpečí přečkal noc. V nákupním centru se vydal i do kavárny, následně jej načapali místní pracovníci.

I v aktuální nelehké situaci zažívají brněnští strážníci úsměvné příhody. Jednu z nich si na konto připsali během nedělního rána. Obrátili se na ně totiž pracovníci jednoho z místních obchodních středisek, kteří v jeho útrobách nalezli bivakujícího bezdomovce. 

Tomu se povedlo strávit v bezpečí a teple objektu mrazivou noc a po probuzení ve svém tažení pokračoval i v liduprázdné kavárně. V ní se totiž sám k snídani občerstvil kávou a horkým čajem. 

Policisté chtěli situaci řešit i s vlastníkem kavárny. „Nakonec se jako skutečný samaritán projevil majitel krámku, nad bláhovým činem jen bezelstně mávl rukou a k celému vyřešení tak postačila jen důrazná výstraha,“ uvedl mluvčí policie Petr Vala.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Ocenit profesionalitu zásahů dobrovolných hasičů a preventivní činnost sborů dobrovolných hasičů a hasičských sborů. To je cíl ankety Dobrovolní hasiči roku. Přihlašování sborů a jednotek bylo dnes...
29.05.2020 - 16:30
O šest týdnů později a bez slavnostního ceremoniálu. Tak odstartuje poslední květnovou sobotu letošní 74. plavební sezóna na Brněnské přehradě, která přinese Brňanům i některé novinky.
29.05.2020 - 12:25
Kde najdou Brňané ve svém městě náměstí Ludvíka Kundery? Zatím nikde. To se však brzy změní. Kromě něj se jihomoravská metropole rozroste například i o novou ulici.
29.05.2020 - 08:13
Od prvního červnového dne musí řidiči projíždějící stavbou Velkého městského okruhu v Žabovřeské ulici počítat se změnami organizace dopravy. Novinky budou platit zhruba měsíc.
28.05.2020 - 16:02
Na nenápadné černé oblečení a rychlost vsadil muž, který včera před čtvrtou hodinou ranní vešel do podchodu pod hlavním nádražím.
28.05.2020 - 09:17
Rubín, Musilka, hvězdárna a Dělnický dům. Celkem čtyři setkání s Brňany připravila na červen Kancelář architekta města. Společně se zástupci vedení města a Odboru územního plánování a rozvoje chtějí...
28.05.2020 - 07:49
Komentáře