Reklama
reklama

Možnosti nakupování v Brně se změní

Brňany čekají velké změny v možnostech nakupování. Něco vyroste, něco jiného se zbourá. Které nákupní centrum nahradí hotel? A kde budou moci lidé nakupovat v nových obchodech nebo zajít do kina s devatenácti kinosály?

Dornych nahradí prostor s kancelářemi a hotelem

Jedno z nejstarších brněnských obchodních center půjde k zemi. Dornych u hlavního nádraží za několik let nahradí částečně zastřešený volně přístupný prostor s novým náměstím uprostřed a několika menšími budovami kolem něj, ve kterých bude hotel, byty, kanceláře, restaurace, či menší obchody a služby. Skupina Crestyl koupila předloni Dornych od společnosti Tesco a od té doby pracuje na kompletní přeměně. „Věříme, že první vizualizace s konkrétní novou podobou lokality představíme ještě tento podzim,“ řekl výkonný ředitel skupiny Crestyl Simon Johnson. Vše vyroste na území, které zahrnuje celou plochu budovy obchodního centra a přilehlé okolí směrem k železniční trati a k budově železářství v Uhelné ulici, včetně stávajícího parkoviště. I proto se v projektu počítá s parkováním v podzemí.

Nové obchody a zastavěná půda u Olympie

Prostor kolem nákupního centra Olympia se bude zahušťovat. Nikoliv zelení, ale betonem. Naproti přes dálnici se chystá hypermarket Globus, který chce investor, společnost CTP Invest, postavit do dvou let. U obchodu má vzniknout také automyčka, benzínová pumpa a prostor pro 1220 zaparkovaných aut. Celkem se zastaví asi 87 tisíc metrů čtverečních. Připravuje se také rozšíření obchodu s nábytkem XXXLutz. Od Olympie směrem na jih, kousek od prodejny nábytku Sconto, chystá společnost Kotona třípatrovou budovu s obchodními prostory doplněnou o 660 parkovacích míst. Dokončení stavby se plánuje na rok 2022. Už teď si ale Brňané stěžují na vytíženost dopravy, především kvůli sjezdu, který směřuje na silnici mezi Modřicemi a Chrlicemi. Nákupní centrum Olympia vlastní nájezd a výjezd nemá. S novými obchody se dá předpokládat ještě větší nápor. Dalším problémem je zastavění půdy svratecké nivy. České zemědělství tak přichází o jednu z nejkvalitnějších půd v celé republice.

Růst Avionu za miliardu

Další změnou je rozšíření Avionu Shopping Park. Miliardová přístavba o velikosti tří fotbalových hřišť počítá s hračkářstvím, restaurací, ale i novým kinem s devatenácti kinosály. V Brně tak přibude již třetí kino společnosti Cinema city. Brňané se tak zatím nedočkají konkurenční společnosti, která by mohla znamenat levnější vstupné. Přístavba je rozdělena na dvě části. Práce na první z nich začaly na konci minulého roku, v nejbližší době by měla začít stavba i druhé části.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Herečka Erika Stárková (35) se narodila v Novém Městě na Moravě. Mnoho diváků ji zaregistrovalo díky populárnímu seriálu Most!, ve kterém si zahrála transsexuálku Dášu. Patnáct let žila Erika...
21.09.2019 - 10:30
Z nevyužívaných areálů a brownfiledů nová místa k bydlení a vznik nových pozemků pro stavbu rodinných domů. A jeden společný jmenovatel. Územní plán.
21.09.2019 - 09:10
V Janáčkově divadle v Brně začíná nová sezóna a návštěvníci si hned první premiéru – operu Hoffmannovy povídky – užijí v kompletně renovované budově. Po rekonstrukcích foyer a zázemí dnes dělníci...
20.09.2019 - 20:08
Devět známých i méně známých osobností letos získá Cenu Jihomoravského kraje. Výjimečné persony jižní Moravy zvolili krajští zastupitelé. Mezi oceněnými je například herec Bolek Polívka nebo dráhař...
20.09.2019 - 15:49
Autobus vezl 23 cestující Foto: HZS JMK
Po střetu nákladního vozu a autobusu na ulici Vídeňská jedna cestující zemřela. Nehoda se stala včera odpoledne na tříproudové komunikaci na výjezdu z Brna, která byla během zásahu uzavřena.
20.09.2019 - 09:50
Výstava na Moravském náměstí Foto: MMB
Na Moravském náměstí si od včerejšího dne lidé prohlédnou na dvaadvaceti velkoformátových panelech fotografie, jejichž hlavním tématem je voda a její význam pro společnost.
20.09.2019 - 07:00
Komentáře