Reklama
reklama

Moskva, Dallas a jak dál? Hlasující rozhodnou o novém názvu lodi

Nově zrekonstruovaná loď dopravního podniku si žádá nové jméno. Brňané budou v průběhu března hlasovat o jejím názvu.

V průběhu března budou Brňané hlasovat o názvu lodi, která byla postavena zaměstnanci dopravního podniku, a to v letech 1954 až 1955. Původně nesla název Moskva. V roce 1992 byla přejmenována na Dallas, tohle jméno však po jejím vyřazení z provozu převzala jiná loď. Nyní je historické plavidlo zrekonstruováno a je třeba mu vybrat nové jméno. 

„Vzhledem k tomu, že se loď v roce 2013 stala movitou kulturní památkou a že na její rekonstrukci čerpal dopravní podnik dotaci od Ministerstva pro místní rozvoj, bylo nutné zjistit a zvážit, jaké změny v jejím pojmenování je možné udělat, aby to bylo administrativně schůdné,“ vyjádřila se primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Náměstek primátorky Tomáš Koláčný uvedl, že jako možné varianty pojmenování zvolili názvy Moskva, Bratislava a Morava. "Moskva je historické jméno zrekonstruované lodě, Bratislava by se držela tradice, kdy stávající flotila nových lodí nese názvy podle brněnských partnerských měst, Morava zase představuje odkaz na loď, která společně s lodí Brno zahajovala v roce 1946 provoz lodní dopravy na přehradě,“ vysvětlil Koláčný.  

Anketa se uskuteční od 1. do 31. března na webu Brno iD. Hlasovat však mohu pouze lidé s plně ověřeným „FULL“ účtem. Pokud lidé tento účet nemají, mohou hlasovat osobně na pobočkách Knihovny Jiřího Mahena a Turistického informačního centra na Panenské. Mohou hlasovat lidé starší 15 let, kteří mají trvalé bydliště v Brně. 

Nově pojmenovaná loď se do stávající flotily zařadí v průběhu letních měsíců letošního roku. 

Celkové náklady na rekonstrukci jsou 15,6 milionů Kč. Práce zahrnují opravu hlavní paluby, interiéru, kormidelního systému, dnové a boční obšívky, elektroinstalace, požárního a drenážního systému, odotěsné přepážky a další. 

Zdroj: mmb 

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
K již zavedeným omezením v jízdních řádech vlaků se přidávají další. V jihomoravském kraji nebudou moci lidé využívat některé spoje. Důvodem je nižší počet cestujících v souvislosti s vyhlášeným...
04.04.2020 - 08:26
Nebezpečnou zábavu v době karantény zvolili dva nezletilí sourozenci z Brna. Bez vědomí prarodičů si vypůjčili jejich vozy a rozhodli se pro projížďku nočním městem. Patnáctiletá dívka při honičce s...
03.04.2020 - 12:34
Přeplněné školky a stále rostoucí popularita Bystrce u těch, kdo si vybírají novou adresu pro život. To jsou důvody, proč brněnští radní chystají výstavbu nové školky při ulici Nad Dědinou.
03.04.2020 - 08:30
Od poloviny dubna neodbočí řidiči ze Žerotínova náměstí na ulici Veveří. Začnou zde totiž opravy tramvajové trati a inženýrských sítí.
02.04.2020 - 14:24
Často přeplněné kontejnery hyzdící Burianovo náměstí v brněnských Žabovřeskách brzy nahradí novinka. Tři podzemní zásobníky, každý o objemu 3 tisíce litrů.
02.04.2020 - 08:00
Propadl vám v posledních dnech řidičák? Na úřad nyní nechoďte, vyzývá Brňany vedení města. Magistrát je sice ve zkrácených úředních hodinách v provozu, některé úkony ale během nouzového stavu řešit...
01.04.2020 - 13:57
Komentáře