Reklama
reklama

Modré zóny se v půli listopadu rozšíří

V polovině měsíce se rezidentní parkování v Brně rozšíří o další čtyři zóny. Modré pruhy od 18. Listopadu najdou řidiči v okolí ulic Pellicova, Kopečná, Koliště a Bratislavská. Další rozšiřování se chystá na jaře příštího roku.

Rozšiřování modrých zón je rozplánované na etapy. První vlna nových modrých zón brněnské řidiče čeká už zanedlouho. Od 18. listopadu se k modře zabarveným ulicím přidají i další ulice v těsné blízkosti historického jádra Brna, a to Pellicova, Kopečná, Koliště a Bratislavská. Historické jádro patří do červené zóny A. Ta je, co se týče parkování i vjezdu, nejvíce regulovaná. Okolí ulic Pellicova, Kopečná, Koliště a Bratislavská se přidají k zeleným částem, tedy zóně B, která se týká ulic kolem historického jádra.

Také zde platí celodenní regulace parkování, vjezd je nicméně řidičům povolen. Kdo nebydlí v této části, musí za parkování zaplatit. Kromě zmíněných ulic do zelené zóny spadají například ulice Grohova nebo Antonínská. Zbytek Brna, kde ještě žádné modré pruhy na silnici nejsou, spadá do modré zóny označené C. Tam platí rezidentní parkování jen přes večer a noc. Přes den lidé za stání platit nemusí. Od jara by se mělo rezidentní parkování ještě více rozšířit. Kromě Brna-středu tak lidé na modré zóny narazí také v Králově Poli a v Žabovřeskách. Přesná data zatím známá nejsou, už se ale ví, kterých ulic by se modré zóny měly dotknout. Mezi nimi jsou například ulice Dřevařská, Rybářská, Bezručova a Křídlovická. Placené stání čeká na řidiče také v ulicích Staňkova a Botanická. Zhruba v polovině září by na řadu měly přijít ulice Špitálka, Trnitá a Žižkova a v listopadu se k rezidentnímu parkování přidají ulice Chodská a Zborovská. Na začátku roku chce Brno více omezit také vjezd do historického centra. Rezidentní parkování totiž nyní povoluje rezidentům historického jádra jezdit si po centru města podle libosti.

Ulice Křídlovická, Bezručova a Dřevařská budou patřit do zóny B, takže regulace zde bude platit celodenně a návštěvníci, kteří nemají oprávnění pro rezidenty či abonenty, budou mít první hodinu stání zdarma. Poté zaplatí za každou hodinu 30 korun. Mohou zde také využít návštěvnické předplacené oprávnění za 400 korun na týden, 1200 korun na měsíc nebo 12 tisíc korun za rok. U všech ostatních nově zaváděných oblastí pro rok 2020 se počítá se zónou C. Také v ní mají návštěvníci první hodinu zdarma, dále platí 20 korun za hodinu parkování, jak jsme již výše naznačili, to platí pouze v době od 17. hodiny do 6 hodin ráno. Přes den zde mohou návštěvníci parkovat zdarma.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Kde najdou Brňané ve svém městě náměstí Ludvíka Kundery? Zatím nikde. To se však brzy změní. Kromě něj se jihomoravská metropole rozroste například i o novou ulici.
29.05.2020 - 08:13
Od prvního červnového dne musí řidiči projíždějící stavbou Velkého městského okruhu v Žabovřeské ulici počítat se změnami organizace dopravy. Novinky budou platit zhruba měsíc.
28.05.2020 - 16:02
Na nenápadné černé oblečení a rychlost vsadil muž, který včera před čtvrtou hodinou ranní vešel do podchodu pod hlavním nádražím.
28.05.2020 - 09:17
Rubín, Musilka, hvězdárna a Dělnický dům. Celkem čtyři setkání s Brňany připravila na červen Kancelář architekta města. Společně se zástupci vedení města a Odboru územního plánování a rozvoje chtějí...
28.05.2020 - 07:49
Bezpečnější přecházení silnice a především zlepšení přístupu pro osoby s omezenou schopností. To je cílem rekonstrukce zastávky Grohova. Ta bude nově bezbariérová.
27.05.2020 - 16:08
Místo výmolů a prasklin vyrovnání povrchu ochrannou vrstvou mikrokoberce, který výrazně prodlouží životnost silnice. Nový živičný kabát dostanou v letošním a příštím roce čtyři úseky silnic II. třídy...
27.05.2020 - 09:00
Komentáře