Reklama
reklama

Modré zóny v dalších oblastech? Od června

Rezidentní parkování se v Brně opět rozroste od 1. června. Původní plány počítaly s rozšířením o čtyři oblasti, kvůli situaci kolem koronaviru se však do systému nyní přidají pouze dvě.

Od prvního květnového pondělí začali pracovníci Brněnských komunikací se značením modrých čar, kterým budou muset řidiči od letošního června věnovat pozornost ve dvou nových částech. Pravidla rezidentního parkování začnou platit i v oblastech 1-09 (Křídlovická) a 1-10 (Bezručova). Podle původního harmonogramu se měly novinky týkat i dalších dvou částí, Rybářské a Dřevařské. Jejich zavedení se však odkládá kvůli vyhlášení stavu nouze. S ohledem na proces stanovování, realizace a vydávání parkovacích oprávnění by totiž město nebylo schopno schválený časový plán splnit.

Názory Brňanů na novinku se různí. V oblasti Křídlovické nesouhlasí například s tím, že ubylo parkovacích míst. „To jste se předvedli. Na Křídlovické jste nám sebrali třetinu parkovacích míst,“ píše na sociální síti Suča. „Dobrý den, právě jsem se šel ze zvědavosti podívat na to, jak jste to “vymysleli” na tom sektoru, Ypsilantiho a část Křídlovické, 6.–7. 5. a nedokážu pochopit, jak se Vám podařilo sebrat tolik parkovacích míst v už tak kapacitně nedostačující lokalitě. Na konkrétním místě, kde parkovalo cca 18 aut, se jich najednou vleze asi jen 10 a další a další místa, kde standardně parkovala auta, jsou nenávratně pryč. Snad víte, co děláte…,“ doplnil pan Tomáš.

Nespokojeni jsou však řidiči v této lokalitě i se změnou směru parkování. „Dobrý den, mohl by mi někdo vysvětlit dvě věci týkající se značení v oblasti 1-10 (Poříčí, Ypsilantiho, Křídlovická)? Proč bylo zavedeno podivné šikmé parkování „na zpátečku“? To je snad nejobtížnější a nejméně bezpečný způsob parkování, obzvlášť v parkovacím zálivu na Poříčí před fakultou. A proč v některých částech této oblasti ubylo snad 50 % parkovacích míst?,“ myslí si pan Roman. „To couvání do místa bude opravdu problém. Už tak se tady lidi o místo perou! Teď, když ho budu muset nejprve přejet a zacouvat, to už se tam taky nemusím dostat, protože mě další, kdo bude chtít zaparkovat, nepustí!!! Nehledě na to, že spousta lidí do místa ani nezacouvá…,“ upozornila také paní Marcela. Podle tvůrců však nové značení naopak umožní motoristům bezpečnější výjezd z parkování, protože budou mít lepší výhled na vozovku. Úbytek parkovacích míst podle nich může navíc souviset s tím, že je nutné při značení dodržet aktuálně platné normy, které určují povolené vzdálenosti od křižovatek a rozhledové úhly.  

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Rada městské části Brno-střed rozhodla o odpuštění poplatku za služby všem prodejcům na Zelném trhu, a to s platností od 1. července až do 7. listopadu, kdy končí sezona prodeje na tržišti.
14.07.2020 - 15:36
Západní část areálu Špitálka se promění v moderní chytrou nízkoenergetickou čtvrť. Na konci května letošního roku postoupil čtyři roky chystaný projekt do své další fáze.
14.07.2020 - 09:23
Dočasné zrušení přechodu před Vaňkovkou na ulici Úzké se podepsalo na zmatcích, které často předváděli nebezpečně přecházející chodci.
13.07.2020 - 16:52
Zájemci o komentované prohlídky si můžou vybrat z několika vypsaných termínů.
13.07.2020 - 08:39
Pod lavičkami, mezi garážemi, v křoví i u kolejí, všude tam se v průběhu čtvrtka pohybovali brněnští strážníci při cíleném sběru pohozených injekčních stříkaček.
12.07.2020 - 10:46
Ředitelství silnic a dálnic zahajuje dnes 12. července Celostátní sčítání dopravy 2020.
12.07.2020 - 07:29
Komentáře