Reklama
reklama

Modelářští mistři představí svá díla v Technickém muzeu

Autíčka, letadla, lodě, hrady, zámky – to vše si budou moci prohlédnout návštěvníci mezinárodní soutěžní výstavy papírových modelů Modelářský svět 2019. Výstava se uskuteční v Technickém muzeu v Brně první květnový víkend letošního roku.

Kromě výstavy již hotových modelů budou modeláři skládat nová díla přímo před zraky návštěvníků muzea. Jedním z překvapení, které na příchozí bude čekat, je i stavba robotického hrdiny jménem „Bumblebee“ z kultovní filmové série Transformers. Ten vyroste do velikosti pěti metrů. Zájemci budou moci také navštívit modelářskou dílnu, kde si sami poskládají jednoduché modely a zjistí, jaké to je z papíru opravdu něco vytvořit.

Modelářská výstava s mezinárodní účastí představí modely v mnoha kategoriích a velikostech. Návštěvníci budou moci rovněž během celého víkendu hlasovat pro model, který se jim ze soutěžní přehlídky nejvíce líbil, a to v kategorii o cenu diváků.

Zdroj: TZ

Autor: 
Pavel Podešva
Aktuálně
Nehoda v Louce Foto: PČR JMK
Při dopravní nehodě dvou osobních aut se včera zranilo šest lidí včetně dítěte. Řidič Renaultu se podle policie nevěnoval plně řízení a vjel do protisměru.
22.07.2019 - 11:24
Injektáž Foto: VZMB
Vyrábějí kyslík, poskytují stín, ochlazují okolí. Hodnota stromů se v horkém letním městě zdá být čím dál vyšší. Některé se teď díky Veřejné zeleni města Brna dočkaly speciální kúry, která povede k...
22.07.2019 - 07:00
Průměrná cena za metr čtvereční bytu v brněnských novostavbách poprvé v historii přesáhla 80 tisíc korun. Na nový šedesátimetrový byt teď musí zájemci našetřit průměrně 4,86 milionu korun, stoupají...
21.07.2019 - 18:46
Ovlivněte výsledky největší studentské soutěže zaměřené na dřevěné stavění v ČR.
21.07.2019 - 17:18
Multifunkční hala v novém Foto: STAREZ – SPORT, a. s.
DRFG Aréna prošla přes léto rozsáhlou modernizací. Kvůli bezpečnosti hráčů byly nainstalovány nové mantinely včetně plexiskel, střídaček, trestných lavic, časoměřičů a sítí. Rovněž byla provedena...
19.07.2019 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Na silnici z Pohořelic do Znojma blízko Miroslavi nepřežil nehodu řidič osobního automobilu, který se srazil s kamionem. Muži nepomohla ani první pomoc od svědků.
18.07.2019 - 12:02
Komentáře