Reklama
reklama

Modelářští mistři představí svá díla v Technickém muzeu

Autíčka, letadla, lodě, hrady, zámky – to vše si budou moci prohlédnout návštěvníci mezinárodní soutěžní výstavy papírových modelů Modelářský svět 2019. Výstava se uskuteční v Technickém muzeu v Brně první květnový víkend letošního roku.

Kromě výstavy již hotových modelů budou modeláři skládat nová díla přímo před zraky návštěvníků muzea. Jedním z překvapení, které na příchozí bude čekat, je i stavba robotického hrdiny jménem „Bumblebee“ z kultovní filmové série Transformers. Ten vyroste do velikosti pěti metrů. Zájemci budou moci také navštívit modelářskou dílnu, kde si sami poskládají jednoduché modely a zjistí, jaké to je z papíru opravdu něco vytvořit.

Modelářská výstava s mezinárodní účastí představí modely v mnoha kategoriích a velikostech. Návštěvníci budou moci rovněž během celého víkendu hlasovat pro model, který se jim ze soutěžní přehlídky nejvíce líbil, a to v kategorii o cenu diváků.

Zdroj: TZ

Autor: 
Pavel Podešva
Aktuálně
Ohňostroj Foto: MMB
Významná brněnská výročí, charleston a rozzářené brněnské nebe. Tak by šlo charakterizovat letošní ročník mezinárodní soutěže ohňostrojů Ignis Brunensis. První ohňostroj osvítí nebe nad Špilberkem už...
23.05.2019 - 17:42
Už po jedenácté se tento pátek vydají lidé v Brně a okolí do kostelů, kaplí a klášterů. Řada z nich nikoli za modlitbou, ale za zážitkem. Ten pro ně organizátoři letos připravili na rekordních 204...
23.05.2019 - 17:28
Sportovní a rekreační areál Kraví hora oslaví v sobotu 25. května 15 let od otevření krytého bazénu a zrekonstruovaného venkovního areálu včetně koupaliště.
23.05.2019 - 10:30
Vizualizace Pohořelce Foto: MMB
V těchto dnech roste na Pohořelci u Malinovského náměstí architektonická instalace, která pomůže zanedbaný kout na pár týdnů přeměnit na živé místo určené k setkávání. Připravovaný festival „Kam...
23.05.2019 - 08:00
Hledaný muž Foto: PČR JMK
Hledaný muž ukradl v kasinu v Popůvkách číšnici peněženku, která v sobě měla více než sto tisíc korun. Policie zná totožnost muže. Nyní po muži policisté pátrají.
22.05.2019 - 13:52
Vítězná fotka Foto: MMB
Sté výročí vzniku Velkého Brna oslavuje město kromě jiných aktivit i fotosoutěží. Po dvou týdnech zná soutěž své vítěze. Nejvíce zabodovala fotka z Maloměřic.
22.05.2019 - 08:11
Komentáře