Reklama
reklama

Mladistvým v Brně prodají alkohol v hospodě i v obchodním řetězci

Inspektoři České obchodní inspekce zkontrolovali osmnáct brněnských provozoven, zda mladistvým prodají alkohol. V šestnácti z nich nedodrželi zákon a alkohol prodali.
Alkohol v Brně prodalo mladistvému 16 z 18 provozoven

Česká obchodní inspekce Jihomoravského kraje uskutečnila mimořádnou kontrolní akci zaměřenou na dodržování zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek, který mimo jiné obchodníkům ukládá zákaz prodeje alkoholu mladistvým.

Inspektoři zkontrolovali 18 brněnských provozoven a v 16 z nich zjistili porušení zákona. Ve 3 případech byl dokonce alkohol mladistvému prodán, i když na žádost pokladní předložil svůj občanský průkaz, z něhož bylo zřejmé jeho datum narození.

Kontroly probíhaly v brněnských částech Kohoutovice, Bystrc, Černá Pole, Medlánky a Královo Pole. Inspektoři si posvítili i na obchodní řetězce, alkohol mladistvému zákazníkovi prodali v Bille, Penny Marketu i v Albertu. Naopak Tesco, Kaufland a Lidl u kontroly uspěli.

Česká obchodní inspekce ve všech šestnácti případech zahájí správní řízení, ve kterém může být jednotlivým subjektům, které porušily zákon, uložena pokuta až do výše 1 000 000 Kč.

 

 

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Víkend na silnicích v Jihomoravském kraji nebyl k řidičům laskavý. Po nedělní smrtelné nehodě dvou motorkářů zemřel v neděli těsně po půlnoci na silnici mezi Hodonínem a Moravskou Novou Vsí další...
16.07.2018 - 19:50
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Daniel Kempský
Přes 25 druhů vín z Moravy i ze světa se představí na akci Ovínění pod Petrovem, která se uskuteční 20. července na Denisových sadech v Brně. Místo, kam především mladí lidé chodí s kamarády popíjet...
16.07.2018 - 13:48
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Vážná dopravní nehoda se stala v neděli v obci Rešice na Znojemsku. Zranění po střetu dodávky s motorkou bylo pro jednoho z řidičů neslučitelné se životem.
16.07.2018 - 08:00
Pojem veřejná zeleň si v pátek velmi svérázně vyložila třiapadesátiletá žena.
15.07.2018 - 19:59
Na výstavě „Vize modernosti. Rudolf Sandalo“ na hradě Špilberku bude k vidění originální kus nábytku z vily Tugendhat – lavice, která stála před slavnou onyxovou stěnou. Výstavu unikátních originálů...
15.07.2018 - 07:35
Novou leteckou linku z Brna na Milán-Bergamo začne od nového zimního letového řádu 2018 provozovat dvakrát týdně letecká společnost Ryanair.
14.07.2018 - 19:52
Komentáře