Reklama
reklama

Mladistvým v Brně prodají alkohol v hospodě i v obchodním řetězci

Inspektoři České obchodní inspekce zkontrolovali osmnáct brněnských provozoven, zda mladistvým prodají alkohol. V šestnácti z nich nedodrželi zákon a alkohol prodali.
Alkohol v Brně prodalo mladistvému 16 z 18 provozoven

Česká obchodní inspekce Jihomoravského kraje uskutečnila mimořádnou kontrolní akci zaměřenou na dodržování zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek, který mimo jiné obchodníkům ukládá zákaz prodeje alkoholu mladistvým.

Inspektoři zkontrolovali 18 brněnských provozoven a v 16 z nich zjistili porušení zákona. Ve 3 případech byl dokonce alkohol mladistvému prodán, i když na žádost pokladní předložil svůj občanský průkaz, z něhož bylo zřejmé jeho datum narození.

Kontroly probíhaly v brněnských částech Kohoutovice, Bystrc, Černá Pole, Medlánky a Královo Pole. Inspektoři si posvítili i na obchodní řetězce, alkohol mladistvému zákazníkovi prodali v Bille, Penny Marketu i v Albertu. Naopak Tesco, Kaufland a Lidl u kontroly uspěli.

Česká obchodní inspekce ve všech šestnácti případech zahájí správní řízení, ve kterém může být jednotlivým subjektům, které porušily zákon, uložena pokuta až do výše 1 000 000 Kč.

 

 

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Komentáře