Reklama
reklama

Mladistvým v Brně prodají alkohol v hospodě i v obchodním řetězci

Inspektoři České obchodní inspekce zkontrolovali osmnáct brněnských provozoven, zda mladistvým prodají alkohol. V šestnácti z nich nedodrželi zákon a alkohol prodali.
Alkohol v Brně prodalo mladistvému 16 z 18 provozoven

Česká obchodní inspekce Jihomoravského kraje uskutečnila mimořádnou kontrolní akci zaměřenou na dodržování zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek, který mimo jiné obchodníkům ukládá zákaz prodeje alkoholu mladistvým.

Inspektoři zkontrolovali 18 brněnských provozoven a v 16 z nich zjistili porušení zákona. Ve 3 případech byl dokonce alkohol mladistvému prodán, i když na žádost pokladní předložil svůj občanský průkaz, z něhož bylo zřejmé jeho datum narození.

Kontroly probíhaly v brněnských částech Kohoutovice, Bystrc, Černá Pole, Medlánky a Královo Pole. Inspektoři si posvítili i na obchodní řetězce, alkohol mladistvému zákazníkovi prodali v Bille, Penny Marketu i v Albertu. Naopak Tesco, Kaufland a Lidl u kontroly uspěli.

Česká obchodní inspekce ve všech šestnácti případech zahájí správní řízení, ve kterém může být jednotlivým subjektům, které porušily zákon, uložena pokuta až do výše 1 000 000 Kč.

 

 

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Jeden z brněnských strážníků který nebyl ve službě v pondělí večer odvážným zákrokem zabránil loupeži v obchodě.
17.10.2018 - 08:17
Odtahová služba na Zelném trhu v Brně Foto: Centrum news
Neoprávněné parkování v modrých zónách se řidičům v Brně nemusí vyplatit. Místo pokuty je čeká rovnou odtažené auto.
16.10.2018 - 10:35
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Zmateného muže skákajícího před projíždějící auta zahlédl muž na Lesné. Kvůli obavě o jeho zdraví přivolal strážníky. Muž hlídce ale nedokázal říct ani své jméno.
16.10.2018 - 08:00
Zábrdovický most Foto: Google maps
Na celých 15 měsíců uzavřou opravy Zábrdovický most spolu se Zábrdovickou ulicí. Uzavírka začne v sobotu 20. října. Chodci mohou pro přechod řeky Svitavy využít lávku, řidiči ale budou muset most...
15.10.2018 - 13:50
V nákupním centru AVION Shopping park Brno se ve dnech 19. - 20. října 2018 uskuteční festival s názvem Senioři v akci. Tento festival je určený nejen seniorům, ale všem, kteří mají chuť se dozvědět...
15.10.2018 - 10:58
Modré zóny Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Dodržování rezidentního parkování v Brně nyní hlídají strážníci, popřípadě jedno auto s kamerami. V budoucnu se ale chystá rozsáhlý kamerový systém, který bude kontrolovat vjezdy aut do modrých zón...
15.10.2018 - 08:00
Komentáře