Reklama
reklama

Mladistvým v Brně prodají alkohol v hospodě i v obchodním řetězci

Inspektoři České obchodní inspekce zkontrolovali osmnáct brněnských provozoven, zda mladistvým prodají alkohol. V šestnácti z nich nedodrželi zákon a alkohol prodali.
Alkohol v Brně prodalo mladistvému 16 z 18 provozoven

Česká obchodní inspekce Jihomoravského kraje uskutečnila mimořádnou kontrolní akci zaměřenou na dodržování zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek, který mimo jiné obchodníkům ukládá zákaz prodeje alkoholu mladistvým.

Inspektoři zkontrolovali 18 brněnských provozoven a v 16 z nich zjistili porušení zákona. Ve 3 případech byl dokonce alkohol mladistvému prodán, i když na žádost pokladní předložil svůj občanský průkaz, z něhož bylo zřejmé jeho datum narození.

Kontroly probíhaly v brněnských částech Kohoutovice, Bystrc, Černá Pole, Medlánky a Královo Pole. Inspektoři si posvítili i na obchodní řetězce, alkohol mladistvému zákazníkovi prodali v Bille, Penny Marketu i v Albertu. Naopak Tesco, Kaufland a Lidl u kontroly uspěli.

Česká obchodní inspekce ve všech šestnácti případech zahájí správní řízení, ve kterém může být jednotlivým subjektům, které porušily zákon, uložena pokuta až do výše 1 000 000 Kč.

 

 

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Podle dostupných údajů žije v České republice téměř třetina obyvatel v panelových domech. Blížíte-li se k velkoměstům, již z dálky vás ve většině případů vítá šedá náruč okrajových sídlišť. V žádném...
17.11.2017 - 09:15
Kniha Normalizační Brno
Den boje za svobodu a demokracii a Mezinárodní den studenstva připomene studentský průvod i výstava fotografií normalizačního Brna.
16.11.2017 - 16:43
Město převzalo vánoční strom
Vánoční strom, který každý rok zdobí náměstí Svobody, Brno opět převzalo od Bílovic nad Svitavou. Včera se uskutečnilo slavností předání 18 metrů vysokého smrku ztepilého. Byla přítomna i...
16.11.2017 - 07:58
Fotka klubu z roku 2014
Klub na ulici Leitnerova prošel stavebními úpravami. Z barové místnosti se stala kavárna a sál se rozšířil a zrekonstruoval. Zřizovatel chce z Leitnerky vytvořit kulturní centrum Starého Brna.
15.11.2017 - 14:19
Brněnští radní dnes schválili vybudování wellness v plaveckém stadionu za Lužánkami. Nabídne třeba sauny, vířivku nebo relaxační bazén.
14.11.2017 - 18:20
Dvanáct hodin žilo v sobotu 11. listopadu celé Česko Národní potravinovou sbírkou. Sbírka již tradičně na prahu adventu mobilizovala obyvatele České republiky k pomoci potřebným a opět úspěšně.
14.11.2017 - 12:20
Komentáře