Reklama
reklama

Mladík ujížděl hlídce ulicemi Brna. Pak naboural do výměníkové stanice

Přibližně sedm kilometrů ujížděl v noci na pátek mladý řidič před hlídkou městské policie.

Stíhací jízdu spustila rutinní kontrola v Jilemnického ulici, kde šestadvacetiletý muž zaparkoval v zákazu zastavení, právě když kolem projíždělo služební vozidlo. Strážníci přibrzdili před jeho autem a chtěli ho vyzvat k předložení dokladů. Muž ale začal ujíždět ještě předtím, než mohli stihnout k jeho fiatu dojít. Se zapnutými majáky ho proto pronásledovali a z Husovic se postupně přes Dukelskou třídu a Tomkovo náměstí, kde projel křižovatkou na červenou, dostali postupně až do židenické Svatoplukovy ulice, odkud řidič pokračoval směrem do Komárova. Tam však nezvládl odbočovací manévr do Hodonínské ulice, kam chtěl vjet zákazem vjezdu, a naboural do výměníkové stanice. Po havárii vyběhl z auta a strážníci utíkali za ním. Opět nereagoval na jejich výzvy k zastavení, běžeckému tempu hlídky ale nestačil. Strážníci ho tak zastavili s použitím síly, zaklekli ho k zemi a spoutali. Důvod ujíždění zjistili za okamžik při ověřování osobních údajů. Mladý muž měl zakázáno řízení a navíc byl celostátně hledaný Policií České republiky. Její hlídce ho tedy předali pro podezření z trestného činu.

Zdroj: MP Brno

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Sportovec kraje Adam Ondra
Lezec Adam Ondra se stal nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za minulý rok. Obhájil tak své loňské vítězství v této anketě. Vyhlášení se konalo v úterý 20. března 2018 v Brně.
21.03.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nízkopodlažní vozy s klimatizací a s možností jezdit bez trolejového vedení. Dodávka nových parciálních trolejbusů přijíždí v těchto dnech do Brna. Jedná se o první vozy tohoto druhu, kterými...
20.03.2018 - 14:57
Komentáře