Reklama
reklama

Mladá dívka se dusila v bytě a nemohla se dostat ven

Patnáctiletá slečna se v pondělí dusila v bytě na Merhautově ulici a nemohla se dostat ven. Vystrašená zavolala na linku 158. Policisté ji z bytu plného dýmu dostali.
Ilustrační foto Foto: Centrum news

V pondělí krátce po 18. hodině ohlásila na linku 158 vystrašená patnáctiletá slečna, že je v bytě na Merhautově ulici v Brně dým a nemůže se dostat ven. Policisté během chvilky dorazili na místo a vběhli do domu. Všichni čtyři se střídali ve vykopávání dveří, které po čase povolily.

Z bytu se vyvalil oblak kouře a policisté přes minimální viditelnost začali s prohledáváním zadýmeného prostoru. V místnosti za kuchyní, ve které zahořelo ohřívané jídlo, našli na podlaze schoulenou dívku, která nereagovala na oslovení.

"Dva policisté ji uchopili a předali kolegovi, který ji v náručí vynesl ven z bytu. Cestu jistil poslední ze zasahujících policistů, který stál u dveří a hlasitými povely všechny navigoval k východu," uvedl policejní mluvčí Pavel Šváb. O patro níže slečnu předali hasičům, kteří dorazili na místo.

Záchranáři se pak postarali jak o dívku, tak i o jednoho ze zasahujících policistů, kteří se nadýchali kouře. Vzápětí dorazila na místo matka dívky, kterou policisté uklidnili, že je dcera mimo nebezpečí a popsali, k čemu na místě došlo, a že museli vyrazit dveře.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Pletení pomlázky, barvení vajíček, mrskut a také hodování. To vše neodmyslitelně patří k období Velikonoc. Chcete si dosyta užít vše, co svátky jara nabízejí, ale zároveň se nemuset strachovat, že se...
19.04.2019 - 10:19
V neděli 5. května 2019 se v areálu brněnské Riviéry uskuteční již 5. ročník Festivalu těhotenství a rodiny. Pro návštěvníky je připravena řada odborných přednášek a workshopů, happening Mám svou...
19.04.2019 - 09:23
Minibus Foto: MMB
Překonat vzdálenosti na největším brněnském hřbitově pomůže zejména starším lidem minibus. Třikrát za hodinu objede hřbitov po vyznačené trase a zastaví kdekoli na znamení. Pokud se jeho využití...
18.04.2019 - 12:55
Hořící vlak Foto: HZS JMK
Osobní vagón blízko brněnského AZ Toweru začal ve středu před devátou hodinou večer hořet. Hasiči vyhlásili druhý stupeň poplachu.
18.04.2019 - 05:00
Losování Foto: MMB
Celkem 47 jihomoravských firem si včera odneslo kreativní voucher v podobě poukazu na spolupráci s regionálními kreativci ve výši až 100 tisíc korun. O tom, kdo si voucher odnesl, rozhodl los.
17.04.2019 - 15:53
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Ke srážce nákladního auta s dodávkou došlo dnes před sedmou hodinou ráno na silnici u Polánky poblíž Ivančic. Šedesátiletý řidič dodávky na místě svým zraněním podlehl.
17.04.2019 - 11:52
Komentáře