Reklama
reklama

Mladá dívka se dusila v bytě a nemohla se dostat ven

Patnáctiletá slečna se v pondělí dusila v bytě na Merhautově ulici a nemohla se dostat ven. Vystrašená zavolala na linku 158. Policisté ji z bytu plného dýmu dostali.
Ilustrační foto Foto: Centrum news

V pondělí krátce po 18. hodině ohlásila na linku 158 vystrašená patnáctiletá slečna, že je v bytě na Merhautově ulici v Brně dým a nemůže se dostat ven. Policisté během chvilky dorazili na místo a vběhli do domu. Všichni čtyři se střídali ve vykopávání dveří, které po čase povolily.

Z bytu se vyvalil oblak kouře a policisté přes minimální viditelnost začali s prohledáváním zadýmeného prostoru. V místnosti za kuchyní, ve které zahořelo ohřívané jídlo, našli na podlaze schoulenou dívku, která nereagovala na oslovení.

"Dva policisté ji uchopili a předali kolegovi, který ji v náručí vynesl ven z bytu. Cestu jistil poslední ze zasahujících policistů, který stál u dveří a hlasitými povely všechny navigoval k východu," uvedl policejní mluvčí Pavel Šváb. O patro níže slečnu předali hasičům, kteří dorazili na místo.

Záchranáři se pak postarali jak o dívku, tak i o jednoho ze zasahujících policistů, kteří se nadýchali kouře. Vzápětí dorazila na místo matka dívky, kterou policisté uklidnili, že je dcera mimo nebezpečí a popsali, k čemu na místě došlo, a že museli vyrazit dveře.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Chcete si dát řádně do těla, ponořit se do vodní lázně, nebo se jen tak povalovat na slunci u bazénu? Není nic snazšího než zajít do fitness či wellness centra, případně na koupaliště. Komu by se...
24.08.2019 - 11:30
Cestující městskou hromadnou dopravou si budou muset zvyknout na další výluku. Tentokrát se však jedná o jednu z největších a nejdelších. Řeč je o výluce tramvaje číslo 1, která se dotkne zejména...
24.08.2019 - 08:13
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Více než rok potrvá dopravní omezení v Bohunické ulici. Dělníci zde budou rekonstruovat vodovod a stoku, které jsou v havarijním stavu a na hranici životnosti. Stavební práce začnou v září.
23.08.2019 - 07:00
O velkém štěstí může hovořit mladík, jehož včera v podvečer u haly Rondo smetla tramvaj. Ze střetu vyvázl se středně těžkými zraněními. Příčinou nehody bylo, že se místo dopravní situace věnoval...
22.08.2019 - 15:50
V pátek si Brno připomene pád totality pobaltských států Foto: MMB
Národními barvami Litvy, Lotyšska a Estonska se v pátek večer rozsvítí Mahenovo divadlo, Husa na provázku a fontána u Janáčkova divadla. Město se tak symbolicky připojí k iniciativě Díky, že můžem,...
22.08.2019 - 11:42
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Od 30. září čeká na řidiče parkující v Brně řada změn. Nová pravidla představili brněnští radní už v březnu. Nyní odstartovala informační kampaň, díky níž se každý může seznámit s novinkami.
22.08.2019 - 07:00
Komentáře