Reklama
reklama

Místo s míčem si cizinci kopali s baňkami ze stromu na náměstí Svobody

Plastové baňky, které zdobí vánoční strom na náměstí Svobody, tři Španělé vzali se stromu a použili na kopání. Zachytily je kamery a od strážníků dostali pokutu.
Náměstí Svobody Foto: Centrum news

Nešťastným způsobem se rozhodli svoje fotbalové ambice naplnit dnes nad ránem tři mladí Španělé. Při procházce centrem města je totiž zaujaly vánoční ozdoby visící na stromu uprostřed náměstí Svobody. "Podle kamerového záznamu přelezl dvaadvacetiletý cizinec plot a z vánočního stromu sundal dvě červené plastové koule. Spolu se svým stejně starým krajanem a o dva roky starším kamarádem si pak začali s ozdobami házet a následně i kopat," uvedla policejní mluvčí Tereza Kadrnožková.

Strážník, který je viděl na kamerách, informoval nejbližší hlídku. Mladíci se pokusili před přijíždějícím služebním autem městské policie schovat, úspěšní ale nebyli. Strážníkům se snažili namluvit, že ozdoby našli ležet poblíž jednoho stánku, a mysleli si prý, že jsou volně k rozebrání.

Když plastové baňky předali hlídce, ta si všimla, že jedna z ozdob je poničená a druhá lehce poškrábaná. Poté, co strážníci mladíkům ukázali kameru na jednom z domů, která celé jejich počínání zaznamenala, muži se přiznali a začali se omlouvat. Hlídka jim oznámila, že poničili cizí majetek, a vypsala jim proto pokutu.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Foto z loňského ročníku Foto: MMB
Po stopách vládců, osobností s tragickými osudy nebo soch? Nebo raději na prohlídku vnitrobloků či bývalých dělnických kolonií? Turistické informační centrum vyzvalo Brňany, aby si vytvořili vlastní...
25.03.2019 - 19:55
Z důvodu opravy mostů bude od 30. března 2019 uzavřen sjezd z dálnice D1 na 226. kilometru Vyškov-západ. Řidiči jedoucí od Brna mohou sjet z D1 na sjezdu u Marchanic – EXIT 230, Vyškov-východ.
25.03.2019 - 16:00
Třetím rokem si mohou Brňané zažádat o dotaci na roční elektronickou šalinkartu ve výši 1 425 korun. Loni si o ni zažádalo 33 025 občanů. Letos zatím 20 970.
25.03.2019 - 12:02
Poničené toalety Foto: PČR JMK
Rozbitá toaleta v čekárně lékaře v Králově Poli zůstala v pátek odpoledne po návštěvě mladého muže. Strážníky požádala prostřednictvím linky 156 o pomoc zdravotní sestra, která si nevěděla s...
25.03.2019 - 08:00
Galerie s obchody, restaurace, rakouský konzulát nebo kanceláře. Prostory dlouhá léta zející prázdnotou opět zaplaví ruch a život.
24.03.2019 - 07:24
Běh Lužánkami Foto: Centrum news
Na své si tento víkend přijdou příznivci sportu. Dnes si běžci porovnají své síly v již tradičním závodu Běh Lužánkami. Do neděle se navíc v plaveckém stadionu Lužánky koná Evropský pohár ve vodním...
23.03.2019 - 08:00
Komentáře