Reklama
reklama

Místo s míčem si cizinci kopali s baňkami ze stromu na náměstí Svobody

Plastové baňky, které zdobí vánoční strom na náměstí Svobody, tři Španělé vzali se stromu a použili na kopání. Zachytily je kamery a od strážníků dostali pokutu.
Náměstí Svobody Foto: Centrum news

Nešťastným způsobem se rozhodli svoje fotbalové ambice naplnit dnes nad ránem tři mladí Španělé. Při procházce centrem města je totiž zaujaly vánoční ozdoby visící na stromu uprostřed náměstí Svobody. "Podle kamerového záznamu přelezl dvaadvacetiletý cizinec plot a z vánočního stromu sundal dvě červené plastové koule. Spolu se svým stejně starým krajanem a o dva roky starším kamarádem si pak začali s ozdobami házet a následně i kopat," uvedla policejní mluvčí Tereza Kadrnožková.

Strážník, který je viděl na kamerách, informoval nejbližší hlídku. Mladíci se pokusili před přijíždějícím služebním autem městské policie schovat, úspěšní ale nebyli. Strážníkům se snažili namluvit, že ozdoby našli ležet poblíž jednoho stánku, a mysleli si prý, že jsou volně k rozebrání.

Když plastové baňky předali hlídce, ta si všimla, že jedna z ozdob je poničená a druhá lehce poškrábaná. Poté, co strážníci mladíkům ukázali kameru na jednom z domů, která celé jejich počínání zaznamenala, muži se přiznali a začali se omlouvat. Hlídka jim oznámila, že poničili cizí majetek, a vypsala jim proto pokutu.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Student Vysokého učení technického v Brně Ondřej Vacek navrhl systém, který by samostatně detekoval vozidla jedoucí v protisměru na dálnicích a rychlostních komunikacích. Tím by mohl omezit počet...
24.07.2019 - 11:18
Validátor Foto: DPMB
Nákup jednorázové jízdenky v brněnské MHD bude pro cestující pohodlnější. Vozy Dopravního podniku budou opatřeny validátory, které umožní po nástupu koupi jízdenky přiložením bezkontaktní karty. V...
24.07.2019 - 07:19
Foto z autonehody Foto: PČR JMK
V neděli před pátou hodinou ráno došlo k vážné dopravní nehodě na silnici mezi Jedovnicemi a Lažánkami. Šestadvacetiletý řidič automobilu Audi utrpěl těžká zranění, s kterými byl transportován do...
23.07.2019 - 18:23
Zámecká zahrada a biotop Oslavany Foto: FB biotopu
Letos poprvé se lidem otevřel biotop v Oslavanech. Přímo v zahradě u renesančního zámku si lidé moohou vychutnat koupání ve vodě, kterou nečistí žádná chemie, ale mikroorganismy.
23.07.2019 - 07:00
Nehoda v Louce Foto: PČR JMK
Při dopravní nehodě dvou osobních aut se včera zranilo šest lidí včetně dítěte. Řidič Renaultu se podle policie nevěnoval plně řízení a vjel do protisměru.
22.07.2019 - 11:24
Injektáž Foto: VZMB
Vyrábějí kyslík, poskytují stín, ochlazují okolí. Hodnota stromů se v horkém letním městě zdá být čím dál vyšší. Některé se teď díky Veřejné zeleni města Brna dočkaly speciální kúry, která povede k...
22.07.2019 - 07:00
Komentáře