Reklama
reklama

Místo historického centra autobazar. Vozy musí dnes pryč

Prostor centrálního náměstí v samém srdci Brna, kde za běžných okolností auta parkovat nemohou. Od pondělí však náměstí Svobody připomínalo spíše autobazar. Během dnešního dne ojetiny z centra zmizí.
Některé vozy organizátoři odvezli již ve středu ráno, zbytek na svém místě zůstane do večera. Foto: Centrum nes / leg
Brňané výstavu kritizují. Foto: Štěpán Neubauer
Vozy se nejprve objevily v parku na Moravském náměstí. Foto: Štěpán Neubauer

Náměstí Svobody obsadila poslední červencový týden prodejní výstava ojetých vozů. Ta sice musí podle dohody městské části Brno-střed s organizátory zmizet ještě během dnešního dne, kolem poledne se ale Brňané stále museli proplétat mezi částí vozů opatřených cedulkami s cenou a technickými údaji. „Vadí mi to tady, a čím déle, tím hůře. To není kultura, ale vrakoviště. Jak se říká, za peníze v Praze dům,“ svěřila se kolemjdoucí Brňanka Alice Bendlová. Všechny exponáty by z centra měli odjet po šesté hodině večerní.

Výstava si vysloužila vlnu kritiky již od samého začátku, kdy auta obsadila i park na Moravském náměstí. A spokojená není ani radnice. Podle ní totiž akce neodpovídá smluveným podmínkám, a proto ji musí organizátoři odstranit.

Žádost o zvláštní užívání náměstí Svobody přitom podal spolek Meeting Brno, který stojí za stejnojmenným festivalem. Výstava je totiž jeho součástí. Automobily do centra umístila firma Mototechna, která výměnou sponzorovala částkou 700 000 korun výstavbu makety Německého domu na Moravském náměstí. A právě stavba z lešení rovněž vzbudila rozruch, vyrostla totiž v parku bez povolení stavebního úřadu.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Brněnští policisté včera zasahovali u loupežného přepadení banky v centru Brna. Lupiče zachytili ještě na místě činu. Podle jeho slov má s loupením bank zkušenosti.
15.12.2017 - 13:05
Jeden muž zemřel při autonehodě na silnici mezi obcemi Neslovice a Tetčice na Brněnsku při čelní srážce dvou osobních aut. Hasiči řidiče museli vyprostit. Jeden však svým zraněním podlehl.
15.12.2017 - 07:00
Brněnské letiště Foto: Centrum news
Do pěti míst bude od nového roku možné lítat přímými linkami z brněnského letiště. Do Milána, Říma, Barcelony, Bruselu a ukrajinského Lvovu s celoročním provozem a v období červen až září do Splitu a...
14.12.2017 - 16:11
Obsluha kamerového systému městské policie prokázala dnes po páté hodině ráno brilantní postřeh. V centru města si všimla muže odpovídajícího popisu pachatele, který se v noci na včerejšek vloupal do...
14.12.2017 - 14:23
Ilustrační foto Foto: FNUSA
Fakultní nemocnice u sv. Anny rozšíří svůj výzkum. Získala 10,8 milionů korun od Grantové agentury České republiky na čtyři výzkumné projekty. Zaměří se na plicní tkáně, krční tepny, na léčbu...
14.12.2017 - 07:05
Mercedes už na kluzišti nestojí Foto: Centrum news/Daniel Kempský
Dnes v noci zmizel reklamní vůz značky Mercedes Benz z kluziště u Jošta na Moravském náměstí. Brno-střed jej spolu s reklamními nápisy muselo odstranit na popud Odboru památkové péče brněnského...
13.12.2017 - 13:20
Komentáře