Reklama
reklama

Místo historického centra autobazar. Vozy musí dnes pryč

Prostor centrálního náměstí v samém srdci Brna, kde za běžných okolností auta parkovat nemohou. Od pondělí však náměstí Svobody připomínalo spíše autobazar. Během dnešního dne ojetiny z centra zmizí.
Některé vozy organizátoři odvezli již ve středu ráno, zbytek na svém místě zůstane do večera. Foto: Centrum nes / leg
Brňané výstavu kritizují. Foto: Štěpán Neubauer
Vozy se nejprve objevily v parku na Moravském náměstí. Foto: Štěpán Neubauer

Náměstí Svobody obsadila poslední červencový týden prodejní výstava ojetých vozů. Ta sice musí podle dohody městské části Brno-střed s organizátory zmizet ještě během dnešního dne, kolem poledne se ale Brňané stále museli proplétat mezi částí vozů opatřených cedulkami s cenou a technickými údaji. „Vadí mi to tady, a čím déle, tím hůře. To není kultura, ale vrakoviště. Jak se říká, za peníze v Praze dům,“ svěřila se kolemjdoucí Brňanka Alice Bendlová. Všechny exponáty by z centra měli odjet po šesté hodině večerní.

Výstava si vysloužila vlnu kritiky již od samého začátku, kdy auta obsadila i park na Moravském náměstí. A spokojená není ani radnice. Podle ní totiž akce neodpovídá smluveným podmínkám, a proto ji musí organizátoři odstranit.

Žádost o zvláštní užívání náměstí Svobody přitom podal spolek Meeting Brno, který stojí za stejnojmenným festivalem. Výstava je totiž jeho součástí. Automobily do centra umístila firma Mototechna, která výměnou sponzorovala částkou 700 000 korun výstavbu makety Německého domu na Moravském náměstí. A právě stavba z lešení rovněž vzbudila rozruch, vyrostla totiž v parku bez povolení stavebního úřadu.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Svatbu lze pořádat na mnoha místech – v kostele, na radnici, zámku, lodi, zahraně, v parku nebo hotelu. Pro netradiční místo pro svůj obřad se rozhodli budoucí novomanželé Jana Manová a Milan Hypra,...
20.06.2018 - 20:00
Telefonát, v němž se ozval hlas opilého muže, zaznamenali včera v nočních hodinách policisté na Břeclavsku. Muž vyhrožoval, že skočí pod vlak. Svůj slib však nesplnil, načež jej policisté odvedli...
20.06.2018 - 16:07
Podvodník na fotografii Foto: Policie České republiky
Brněnští kriminalisté pátrají po podvodníkovi, který se vydával za celníka, aby připravil svou oběť o 900 tisíc korun. Poznáváte jej na fotografii?
20.06.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Některé zastávky, na kterých musí lidé na vozíčku překonávat překážky například v podobě obrubníku, budou nově bezbariérové. Při přestavbě překážky dopravní podnik odstraní.
19.06.2018 - 19:41
Při úklidu lze narazit na různé věci, avšak na nález z minulého týdne nezapomene žena, která při úklidu objevila ruční granát. Stalo se tak v Kyjově na Hodínsku při vyklízení rodinného domku. O ruční...
19.06.2018 - 14:00
Rozsáhlá rekonstrukce silnice I/50 ve Slavkově u Brna pokračuje. Uzavírka se v dnech 19. června až 29. června dostane do fáze, kdy dopravu budou po dobu deseti dnů řídit semafory.
19.06.2018 - 12:00
Komentáře