Reklama
reklama

Ministr vnitra si udělal výlet do Brna. Navštívil místní hasiče

Ministr vnitra Jan Hamáček navštívil brněnské hasiče. Cestu si udělal na dvě stanice Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje.
Ministr vnitra Hamáček s hasiči    Foto: hzs jmk
Ministr vnitra Hamáček s hasiči    Foto: hzs jmk
Ministr vnitra Hamáček s hasiči    Foto: hzs jmk

První zastávka ministra vnitra Jana Hamáčka byla na stanici BVV. Ministr si prohlédl budovu a její zázemí. Pan Hamáček si také popovídal s hasiči, kteří zrovna měli směnu. Mluvili o navýšení stavů hasičů i jejich platu.

Ministr také mluvil o možnosti zjednodušení administrativy v souvislosti s některými zásahy, na řeč přišla i problematika vystrojování. V závěru si na zásahovém voze prohlédl nové vysokotlaké hasicí zařízení COBRA.

Jeho další cesta vedla na brněnskou stanici Přehrada. Dorazil zrovna ve chvíli, kdy hasiči nacvičovali záchranu z vody nebo ledu. Krátce si probíhající výcvik prohlédl a poté se seznámil s plánovanou výstavbou společné základny hasičů s policií České republiky.

Zdroj: hzs jmk

Autor: 
redakce
Aktuálně
Různorodé zboží v ceně přes tři a půl tisíce korun údajně provezl kolem pokladen líšeňského supermarketu třiatřicetiletý muž.
29.09.2020 - 07:29
Jedni patří k jejich zastáncům a hojně je využívají, druzí by je nejraději nechali z města, a především z chodníků a silnic zmizet pryč. O čem je řeč? Přece o sdílených elektrokoloběžkách!
28.09.2020 - 08:16
Brněnské noční rozjezdy slaví letos v září 20 let provozu. Kořeny systému, kterým se inspirovala řada českých i evropských měst, však sahají až do 40. let minulého století. Dnes se každou půlhodinu...
26.09.2020 - 08:26
Zachránit čerstvě narozenou samičku divočáka se letos podařilo odchytáři brněnské městské policie Pavlu Antonínovi. Strážník ji během své služby našel u Brněnské přehrady, kde pobíhala ještě s...
25.09.2020 - 14:37
ČEZ po několika letech sníží cenu elektřiny pro fixované i nefixované produkty. Výrazná sleva čeká na české domácnosti u ČEZ i v případě plynu.
25.09.2020 - 07:01
Plastový pytel a v něm plastový odpad – ten dokáží tři studenti architektury z Fakulty stavební VUT proměnit za pár hodin v užitečný doplněk. Barevné plastové desky pak budí dojem abstraktních maleb...
24.09.2020 - 09:53
Komentáře