Reklama
reklama

Mezinárodní den průvodců nabídne o víkendu komentované prohlídky za 30 korun

Tradiční oslavy Mezinárodního dne průvodců přinesou od soboty 23. do neděle 24. února do Brna prohlídky zajímavých míst s odborným výkladem průvodců. Prohlídky jsou za třicet korun.
Ilustrační foto Foto: Centrum news

Za jednotné vstupné 30 korun mohou lidé navštívit některou z jedenácti sobotních a devíti nedělních komentovaných procházek. Pro děti je připravený sobotní program od 10 hodin. Během procházky po stopách brněnských pověstí se dozví, jaký význam mají symboly, které v Brně denně míjíme.

Připravena je také procházka zaměřená na brněnská prvenství přesahující hranice města i republiky. Vydat se návštěvníci mohou i po stopách slavných brněnských rodáků, či na místa spojená s historickými vraždami. Chybět nebudou ani procházky historickým centrem.

Lidé mohou také navštívit místa ovlivněná brněnskou osobností Gregora Johanna Mendela, tedy Muzeum starobrněnského opatství, Mendelovo muzeum či baziliku Nanebevzetí Panny Marie.

V neděli si mohou zájemci na brněnském výstavišti prohlédnout dochované pavilony z roku 1928, a zjistit, jaký vliv měly výstavy na město před 2. světovou válkou. Milovníky hudby Leoše Janáčka potěší vycházka místy, která v jeho životě i tvorbě hrála stěžejní roli. Dále je v nabídce například vila v Žabovřeskách a funkcionalistická stavba kavárny Era v Černých Polích. 

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Sportovní a rekreační areál Kraví hora oslaví v sobotu 25. května 15 let od otevření krytého bazénu a zrekonstruovaného venkovního areálu včetně koupaliště.
23.05.2019 - 10:30
Vizualizace Pohořelce Foto: MMB
V těchto dnech roste na Pohořelci u Malinovského náměstí architektonická instalace, která pomůže zanedbaný kout na pár týdnů přeměnit na živé místo určené k setkávání. Připravovaný festival „Kam...
23.05.2019 - 08:00
Hledaný muž Foto: PČR JMK
Hledaný muž ukradl v kasinu v Popůvkách číšnici peněženku, která v sobě měla více než sto tisíc korun. Policie zná totožnost muže. Nyní po muži policisté pátrají.
22.05.2019 - 13:52
Vítězná fotka Foto: MMB
Sté výročí vzniku Velkého Brna oslavuje město kromě jiných aktivit i fotosoutěží. Po dvou týdnech zná soutěž své vítěze. Nejvíce zabodovala fotka z Maloměřic.
22.05.2019 - 08:11
Muž z Blanska z okna v ulici Bezručova vyskočil dnes o půl šesté ráno. Zdravotníci se jej pokusili resuscitovat. Neúspěšně.
21.05.2019 - 19:40
Brněnské koupaliště Riviéra letos pro návštěvníky chystá řadu novinek – přibudou například dvě venkovní převlékací kabinky, nová lehátka a devět stanů sloužících pro oddech ve stínu. Rozšířila se i...
21.05.2019 - 15:32
Komentáře