Reklama
reklama

Mezinárodní den průvodců nabídne o víkendu komentované prohlídky za 30 korun

Tradiční oslavy Mezinárodního dne průvodců přinesou od soboty 23. do neděle 24. února do Brna prohlídky zajímavých míst s odborným výkladem průvodců. Prohlídky jsou za třicet korun.
Ilustrační foto Foto: Centrum news

Za jednotné vstupné 30 korun mohou lidé navštívit některou z jedenácti sobotních a devíti nedělních komentovaných procházek. Pro děti je připravený sobotní program od 10 hodin. Během procházky po stopách brněnských pověstí se dozví, jaký význam mají symboly, které v Brně denně míjíme.

Připravena je také procházka zaměřená na brněnská prvenství přesahující hranice města i republiky. Vydat se návštěvníci mohou i po stopách slavných brněnských rodáků, či na místa spojená s historickými vraždami. Chybět nebudou ani procházky historickým centrem.

Lidé mohou také navštívit místa ovlivněná brněnskou osobností Gregora Johanna Mendela, tedy Muzeum starobrněnského opatství, Mendelovo muzeum či baziliku Nanebevzetí Panny Marie.

V neděli si mohou zájemci na brněnském výstavišti prohlédnout dochované pavilony z roku 1928, a zjistit, jaký vliv měly výstavy na město před 2. světovou válkou. Milovníky hudby Leoše Janáčka potěší vycházka místy, která v jeho životě i tvorbě hrála stěžejní roli. Dále je v nabídce například vila v Žabovřeskách a funkcionalistická stavba kavárny Era v Černých Polích. 

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Herečka Erika Stárková (35) se narodila v Novém Městě na Moravě. Mnoho diváků ji zaregistrovalo díky populárnímu seriálu Most!, ve kterém si zahrála transsexuálku Dášu. Patnáct let žila Erika...
21.09.2019 - 10:30
Z nevyužívaných areálů a brownfiledů nová místa k bydlení a vznik nových pozemků pro stavbu rodinných domů. A jeden společný jmenovatel. Územní plán.
21.09.2019 - 09:10
V Janáčkově divadle v Brně začíná nová sezóna a návštěvníci si hned první premiéru – operu Hoffmannovy povídky – užijí v kompletně renovované budově. Po rekonstrukcích foyer a zázemí dnes dělníci...
20.09.2019 - 20:08
Devět známých i méně známých osobností letos získá Cenu Jihomoravského kraje. Výjimečné persony jižní Moravy zvolili krajští zastupitelé. Mezi oceněnými je například herec Bolek Polívka nebo dráhař...
20.09.2019 - 15:49
Autobus vezl 23 cestující Foto: HZS JMK
Po střetu nákladního vozu a autobusu na ulici Vídeňská jedna cestující zemřela. Nehoda se stala včera odpoledne na tříproudové komunikaci na výjezdu z Brna, která byla během zásahu uzavřena.
20.09.2019 - 09:50
Výstava na Moravském náměstí Foto: MMB
Na Moravském náměstí si od včerejšího dne lidé prohlédnou na dvaadvaceti velkoformátových panelech fotografie, jejichž hlavním tématem je voda a její význam pro společnost.
20.09.2019 - 07:00
Komentáře